Споделена история от Спорт и красота

Не поръчвай продукти на TianDe!
Надявам се редакторите да одобрят историята ми, въпреки че подронва авторитета на фирма за козметика. Все пак искам да предпазя други хора от моето неприятно преживяване.

TianDe e руска козметика, чиито продукти са вдъхновени от китайски и тибетски рецепти. Или поне така пише на сайта... Най-вероятно става дума за поредните измислици, на които (за съжаление) се вързах. Скъпи измислици.
Разбрах за тях от Фейсбук група - "Моето Утре - Мнения за продукти". Дори не знам как се озовах с нея. Оказа се, че едно момиче (с инициали Р. Д) ме е добавило. С нея не се познаваме лично, нямаме общи приятели. Следях публикациите и реших да направя първата си поръчка. Свързах се с консултантката, всичко беше добре... и
1. Момичето ме подведе, че като неин нов клиент с първа поръчка ще се възползвам от 50% намаление. Думите ѝ присъстват като част от кореспонденцията ни в Messenger, но впоследствие тя не спази обещанието си и подобна преференциална цена липсваше.
2. Заблуди ме за крайната цена - на лично съобщение ми сподели една сума, в действителност се оказа по-висока.
3. Не ме предупреди, че част от фирмената политика е да се плаща единствено в брой, не с дебитна/кредитна карта. Това е пропуск, който затруднява използването на куриерски услуги. При разговор с отдел продажби последва обяснение, че от куриерска фирма Speedy нямат практика клиентите им да плащат с карта. О. о Което е абсолютно невярно - стотици пъти съм използвала услугите на куриерската фирма и това е прецедент. Възможно е да става въпрос за укриване на данъци, понеже от TianDe не ми издадоха касов бон. Не съм компетентна, всичко е в сферата на предположенията.
4. Това, което ми направи най-неприятно впечатление, е замяната на един продукт с друг. Поръчах и си платих за избелваща фито-паста за зъби "Доктор Тайга" на стойност 18, 30 лв, а получих по-евтината версия "Естествени океански перли", която струва 12, 70 лв. Веднага сигнализирах на г-жа Дакова за допусната грешка. Обяснението ѝ: "То са еднакви пасти в различни опаковки. ". Моля? О. о Все едно да кажеш "Фирмата ни предлага еднакви продукти, просто на единия слагаме по-хубава опаковка, измисляме си 2-3 свойства и БАМ! - нова цена...
Но вместо като съвестен консулт да прояви отговорност, тя ме остави без отговор и прекрати приятелството във Фейсбук.
5. Продала ми е продукт, който няма приложение за нещата, които искам. Понеже е скъп. Питах други представители - изумени са защо ми го е дала... ПРОБУТАЛА.
Дано от ТианДе са съвестни и ми заплатят разликата в пастата или разменим двете пасти. Днес говорих с директорката на отдел Продажби, обеща по-късно да се чуе с мен... познайте.
Не се доверявайте на подобни групи. Постъпих наивно и сгреших.

Коментари

1.   Направо ги даваш под съд и парично обещетение, ще им се свие лайната веднага.

2.   Тази жена те е измамила. Някаква далавераджийка е. Аз също имам регистрация в Тианде ( безплатна е, не ме задължава за покупка, но купувам нещата на дистрибуторски ценш). Не е като в Ейвън с минимална цена на поръчка или задължителна активност. Просто ако ти трябва нещо -поръчваш. Аз лично ползвам доста жт нещата на фирмата и съм доволна. Просто не си случила на човек, съжалявам за което. Хубаво е да сш потърсиш правата от въпросната дама.
Всичко добро!

3.   Tiande предлагат един тонален крем за лице от който аз съм много доволна. Вече го ползвам за трети път и не съм имала никога проблем с поръчките.

4.   Да, поподнала сте на група, където масово се лъже. Много хора са излъгани от тях, но пък наистина правят свърх големи обороти. Правят си тайни групи, имат по десетина фалшиви профила и правят публикации във Фейсбук, като започват сами да си пишат коментари, все едно сега попадат на тези продукти и се интересуват от цена, или са ги ползвали и са много доволни и пак ще си купят... И така се хващат някои наивни хора, които не проверяват за какво става въпрос. Има Сервизни центорве където може да се купят продуктите и би трябвало да изздадат касова бележка, но не навсякъде го правят. А останалите хиляди рекламодатели са просто обикновени консултанти и те не издават касови бележки. По всякакъв начин може да се плати за проудките, но когато сте попаднали в бърлогата на вълците, няма как да не бъдете излъгана. А продуктите са много качестевни и са помогнали на много хора. Но за да изберете подходящия за Вас поддкут, трябва да говорите с добре запознат с тях специалист. Иначе продаващите продуктите гледат само да пробутат нещо, а не да е подходящото и полезно за купувача.
Жалко е, че заради подобни, жадни за печалби същества, хората се отдръпват от компанията и ползват други, много по-некачествени продукти. Но Бог си знае работата и все някога ще възнахради всеки спрямо делата му.

5.   Продуктите на компанията са хубави, но вместо да се доверяваш на някакви рандъм страници, можеше да влезеш в техния сайт и да си поръчаш. Пишеш в гугъл, на който и да е линк към сайта да цъкнеш няма да сгрешиш. Стига да не са от фейсбук, или ако са те ще ти пратят линк отново към сайта, и няма да има такива фалове

7.   Wtf. Колко звезди има след всеки коментар...