Споделена история от Спорт и красота

Фитнес Пулс са измамници и лъжци !!!
Здравейте. Лятото със съпругът ми получихме флаер за безплатно седмично посещение на избран от нас обект на Пулс Фитнес и решихме да отидем и ако ни хареса да станем членове. Отидохме, уж седмично, но ни дадоха само 3 пъти в рамките на 7 дни. Изобщо не бяхме доволни. Уредите не работеха всички, от 10 пътеки примерно 2 бяха наред. Спа центъра беше под всякаква критика. Джакузито единият път беше вряло и никой не влизаше, а следващият път беше ледено. А уж трябваше да е средна температура. Парната баня не работеше, излъгаха ни, че е в профикалкита, но треньорите се издадоха, че е развалена. Сауната поне беше наред. Каменните лежанки които трябваше уж да топлят бяха студени, затова с него седяхме предимно в сауната. После при душовете има уж душгел който натискаш и тече, а същност беше течен сапун и като натиснах леко и то цялото се разглоби и падна, не след дълго чух от 3 съседни кабинки същото нещо и си коментирахме с жените, че и при тях са паднали. Ще ме питате защо тогава ходих цели 3 пъти? Ходих, защото мислех, че все ще оправят парната баня и температурата в джакузито. Последваха над 20 обаждания от мениджърите да си правим карти, ние обяснихме проблемите и отказвахме непрекъснато. Преди седмица при разходка получихме флаер отново, но за 1 безплатно посещение и попитахме дали като 2019 сме ходили ще можем сега и те казаха, че е 2020 и можем. Решихме вчера да отидем в друг техен обект, който се води по-хубав, с повече екстри и по-поддържан. В същия ден получихме обаждане от Пулс и ни казаха, че ни канят отново на 1 посещение, за да покажат, че всичко е подобрено и, че ни очакват да отидем, после получихме СМС с потвърждение от обекта. Отиваме ние готови да дадем нов шанс. Повика ни мениджъра и ние казахме, че са ни се обадили, поканили са ни, показахме СМС-а и, че ако сме доволни от този обект ще си направим карти и той започна да се смее иронично и каза ''Абе хора, вие луди ли сте? Идвали сте в друг обект 3 пъти и сега идвате тука пак безплатно? Няма такива неща. Правете си карти или си заминавайте. Няма да ви пусна изобщо да влезете. Поканили сме ви, за да си направите карти, а не да пробвате пак. Давайте си данните на кредитните карти да изтеглим по 50 лева на човек такса абонамент и още по 70 лева на човек за месец''. Ние не носихме нито карти, нито такава сума пари в нас и казахме, че нямаме в момента и, че не сме били доволни от другия обект и искаме да пробваме тук, защото ТЕ сами са ни поканили да отидем, ние не сме се бутали и не сме звъняли да се молим. Казахме, че ако тук всичко е наред ще се върнем и ще си вземем карти, при което мениджъра видима възраст 25 ни каза '''Нямам време да се заминавам с бедняци, нямат 250 лева в тях, изобщо не сте канени тук на нищо безплатно, да не съм ви видял повече, предният или задният изход искате да ви отворя да си ходите? '. При което ние станахме и си тръгнахме. Реално ние искахме да си направим карти ако в този обект всичко беше наред, нито сме бедни, нито искаме постоянно на безплатно, но как да си правим карти като не сме били доволни от другия обект? Можеше поне да ни вкара в СПА центъра да погледнем само и ако всичко работи, щяхме да направим карти. Първо ни звънят и ни викат, после били ни викали само за да ни накарат да отидем там и да ни навиват за карти. Нямам думи. Пълно безобразие! Опитах се да се свържа с управител, звънях, писах. Единствено получих блокиране на фейсбук профила си от тях и ми блокираха номера да не им звъня. Няма да стъпя повече там!!!! Вие имали ли сте такива случау с тях? Разкажете. Искам да не се подиграват така с други хора. Към кого да се обърна и да подам сигнал? Това си е измама да имаш смс и обаждане за покана да отидеш да тестваш и после да не те пускат.

Коментари

1.   И аз мислех да ходя безплатно, но се отказах, не знаят как да се държат, защо предлагат безплатно, никой не е длъжрн да си прави карти?

2.   Аз това лято ходих и ги видях що за стока са. Живея извън Бг, но всяко лято се връщам и стоя месец и половина. Бях започнала да тренирам пролетта и исках да продължа с тренировките и през лятото. За целта се поразрових в интернет в търсене на фитнес в София. Спрях се на Пулс, защото изглеждаше, че разполагат с хубави уреди, солариум и т.н. Отивам на място да ги видя и дори не ме пуснаха да разгледам залата!
На входа имаше голям бар с шейкове, протеини и т.н.,разни столове и много огледала. И в полумрак. Само това можах да видя. Приличаше на нощен клуб, а не на място където човек отива да спортува. Пълен кич за кифлите, които са отишли да си правят селфита. Девойката на входа с нежелание ме информира, че единично посещение струва 30 лв. Моля? Тия са луди. Искат да им платиш 30 лв за нещо, което дори не ти позволяват да видиш предварително. 40 лева, т.е. 20 евро ми е месечната вноска във фитнеса, където ходя през годината. Голям, с най-различни уреди в перфектно състояние, мога да посещавам който и да е фитнес от веригата и обслужващия персонал е винаги усмихнат. Тия в Пулс се подиграват с хората. Невъзпитан персонал и алчни собственици.

3.   Вие като не сте били доволни, защо пак сте искали да ходите? Недоволни, ама на аванта, че и тема пускате и то хич не кратка. Как ми лъха на гнила конкуренция. Да поясня, че нямам общо с въпросния фитнес, просто подобен манталитет ползвай-плюй ме дразни.

4.   Не, аз не съм получавала подобно отношение, а съм им била клиент няколко години. Единствено веднъж една треньорка се държа грубо, подадох сигнал и са я махнали. Дори последната ми карта съм я прекратила предсрочно без разправии. А вие като не ви харесва, има и други фитнеси, какво сте се фиксирали точно в този? На мен нещо като не ми харесва и не го ползвам, не пиша теми за всяко нещо дето не съм получила добро обслъжване. А и на вас хем не ви е харесало, хем се сърдите, че само 3 пъти сте посетили.

6.   Собственикът на Пулс - Паскалчо е най-големия педерунгел, 'дето се е раждал на тая земя. Много ясно, че насраната му фитнес верига ще започне да се разпада.

А агресивното отношение на "маркетинг" отделът е под всякаква критика. Има безброй много теми за телефонен тормоз и направо терор от страна на веригата.

Треньорчетата взимат по хиляда лева, кога ги вземат, кога не. Чакат с месеци да си вземат заплатите.

Уволняват се служители за това, че не свети една крушка някъде и текучеството е като на перон номер 5.

Фитнесите им имат малоумни политики, за дрес код, за поведение.

Не знам какъв човек трябва да си да си причиниш да ходиш в Пулс.

Братан.

7.   Вие не разбрахте ли че тази държава е основна върху перални машини , поддържани от хора , на които изобщо не им пука и управлявани от недорасляци - wannabe-та.

Вместо да се оплакваш тука, отиди на протест!

8.   Схемите им са безбройни, неслучайно преди години бяха осъдени и се наложи да сменят общите си условия относно въпросните карти.
Преди време абонаментите не можеха да бъдат прекратявани изобщо.
Много хора горяхме супер много покрай това.
Макар и да ги гледаш, че са голяма верига фитнеси, обслужването им е под всякаква критика.
Много нагли персонажи.
Наскоро шефката ми им беше ядосана, защото в продължение на 3 месеца не спираха да й звънят и да просят да си извади карта, след като използва някаква седмица при тях безплатно.
Накрая ги предупреди, че ако й звъннат още веднъж, ще ги съди за психологически тормоз и оттогава не смеят.

9.   Фитнес му е майката беше казал някой преди време тук.

10.   ОТ АВТОРКАТА

към 1- Не ти и трябва да ходиш.

към 2-Напълно съм съгласна с теб.На нас също ни искаха по 30 лева за еднократен вход на човек и ни обясняваха как нямало смисъл като можело карти да си вземем. Поне да беше 30 лева за двамата,щяхме да се навием.

към 3-Повярвай,аз не съм от конкуренцията,нямам фитнес,работата ми изобщо не е свързана със спорт.Крайно друга специалност съм. Отиди и ти в Пулс и направи това което ние и после ще видиш как е.Аз ако имах фитнес,бъди сигурен,че щеше да е сто пъти по-добър и по-известен,но все още толкова не съм забогатяла.А относто авантата,нима не всеки българин е авантаджия ?

към 4- Българинът не е свикнал да чете темите докрай,явно и ти точно това правиш,не ги дочиташ.Отговор има на този въпрос защо сме ходили 3 пъти като не ни е харесало в самата тема.Обясних ясно,че искахме парна баня,първия път казаха,че профилактиката е за ден и утре ще работи,отидохме на втория ден , казаха за третия и на третия не работеше и то вече нямаше за къде да ги чакаме.

към 6 - Съгласна съм с теб Братане, а иначе мениджърите получават 1300 лева нето,наскоро попаднах на обява за работа на Пулс. Обаче наричат другите хора бедняци,все едно те взимат 3000 лева.Еми не е окей.

към 7-Защо мислиш,че не ходя на протести ?

към 8- Определено,крайно нахални,ужасни подли същества. Един от мениджърите не спираше да ми звъни по едно време,той сигурно на жена си не звънеше колкото на мен. Един път ме завари на работа,обясних му,че не мога да говоря,той си продължаваше за картата да говори.Два пъти ми звъня рано рано в почивни дни и ме събуждаше .Просто накрая ще си сменя номера и ще имат да взимат.

11.   От 3 - добре, авторке, виждам, че отговаряш мило, което ме радва. А кой фитнес коментиращите ще препоръчат за такива като мен например, с не много финанси?

12.   Много съм доволна от Титаниум. Аз посещавам този в Слатина. Ходила съм в Младост, но там е по-тясно и не ми хареса. Друг хубав вариант е Флайс - има го на много места. Само хубави отзиви за него чувам. Цените са доста прилични. Ако си в Студентски град Фитнес 33 е мястото. Беше дори с безплатни инструктори.

В Пулс и аз съм ходила веднъж "безплатно" с едноседмична карта. Много снобарско беше - 2017г в този до Народното събрание. И на мен ми звъняха после. Трябваше задължително между мен и уреда да има хавлия. Нямаш хавлия? Ето, срещу пари може да ползваш от бара. Ако случайно се изхлузи идва инструктор да ти се кара "Ама защо нямате хавлия?!" и до там бях с Пулс фитнес.
Моя приятелка забременя докато ходеше там, при което те й казаха, че може само за 3 месеца да й прекъснат членството.

13.   Божее, ако някакъв пикльо се отнесе така с мен, не тема в сподели, ами група "f*ck Puls fitness" във фб ще направя. Ще сигнализирам и КЗП, че ме тормозят по телефона. Ей, така лекичко, он-лайн, докато си изпия кафето. Та, действай, имаш граждански дълг.
Толкова ми е писнало да си давам парите на хора, на които не им се работи. Много е неприятно.

14.   Аз препоръчвам фитнес Next Level ,няма СПА,а си е само фитнес,но не са досадни,не звънят,ти решаваш дали ще правиш карти или не,единственият минус е ,че са малки и като дойдат много хора и тренирате един до друг.От една страна е мотивация,а от друга малко човек може да се комплексира от съседчето по тренировка. На един познат така по-пълничък му се падна до него да тренира един здравеняк и той се мъчеше да тича като него.Въпреки това обаче са дружелюбни хората .Не те карат от вратата хайде за карта. Ако сега ще кажеш,че работя там или е мой фитнеса или тренирам там.Отговорът е НЕ за всичко.Не правя реклама,казах че има и минус. Не ми е любим,но е нормален . В никакъв случай пак казвам не правя реклама.

от авторката към номер 3

15.   Много се филмирате.

Някой може ли да ми обясни как вече 4г ги ползвам в различни градове и не съм имал никакви грижи?

Абсолютно 0 грижи. Единстевено на рецепцията от време на време съм мяркал някоя сърдита, но това е по-скоро национална черта.
Трудно мениджърите могат да контролират кой е сърдит, но такива трябва да ги уволняват, защото бутат сustomer experience. Това се среща навсякъде в страната, от Била до Хепи дори.

Иначе цените са конкурентни, локалната зала до нас е 100лв на месец, в Пулс плащам 60лв, преди 40 за сутрешна карта (до 16:00 влизане).
Фитнеса в който ходя е доста голям, просторен и най-важното за мен, има мн добра вентилация и мога да тренирам без да дишам потта на другите. Баните също са чисти.
Уреди има от всичките, които ми трябват че и повече. Има бар с интересни био/кето шейкове и протеини. Винаги след тренировка си взимам и съм доволен.

В спа центъра не съм ходил и не ме вълнува, за тая цена и не очаквам нешо УаУ, не мисля че и другите трябва, това е на първо място зала.

Иначе не е като да няма кифли, но няма точно с какво да ми попречат. Аз съм там само с една цел - да тренирам... и тренирам спартанската с максимални тежести и слушалки. На никой не обръщам внимание, с никой не се опивам да заговоря или с никоя жена да се сваля. Разликата е че съм тренирал и в зала мазе и пак тренирах по същият начин. За мен тренировките са начин тялото да разтовари.

16.   " Единстевено на рецепцията от време на време съм мяркал някоя сърдита, но това е по-скоро национална черта. "

Националните черти не са извинение за лошото обслужване на клиента.

17.   Към номер 15- Ние с теб имаме различни изисквания към фитнес Пулс и затова се разминаваме. Ти искаш да ходиш да си тренираш, както каза със слушалките и никой да не те занимава. Да, но аз и моят съпруг нямаме желание да отслабваме или да ставаме стегнати, а тренираме, за да поддържаме сегашното си тегло и да се раздвижваме, тъй като в офисите работата е предимно в седнало положение и имаме нужда от тренировка, но не стабилна като твоята. За нас номер 1 по важност е СПА центъра, защото имаме нужда да релаксираме след тежките работни дни. За нас да работи парна баня, сауна, басейн, каменни столове е от супер голямо значение. Ние отиваме за тях и като те не работят, тези 60 лева за какво да ги плащаме?

от авторката

18.   Като сте НЕдоволни не ходете бе мизерници, всеки си има проблеми, и изобщо не го интересувате вие недоволните мрънкащи клиентчета, за парите дето плащат скапаните частници, и намръщени служители са ви много, трябва и биещи служители да има 2 шамара и 3 шута в задника и чао.....

19.   Никак не съм изненадана от прочетеното. На мен кракът ми не би стъпил на място, рекламирано от чалга диви и проститутки - без извинение!!! Рекламата на този фитнес е по досадна и от тази на тортите на Неделя... Не, благодаря.

20.   На мен също ми звъняха и поканиха за безплатен тест, попитах това обвързва ли ме с ангажимент, увериха, че е само с цел реклама, записаха ме за определена дата и когато отидохме ни казаха, че има промяна от вчера в условията и не могат да ни пуснат да пробваме, ако не купим поне 1 карта от 65 лв. или еднократен вход от 30 лв. на човек. Попитах защо момичето от кол центъра ми е излъгала тогава, отговориха, че не била ме подвела, но условията се сменили вчера, можели да ми покажат само оглед. Аз бях отишла да опитам, а не да видя "лукса" като в изложбена зала. Много се ядосах и си тръгнах унизена и засрамена. Смятам, че това е изключителна подигравка с хората и е много некоректно. На какво разчитат?

21.   На мен също ми се случи нещо долно. Първо ти искат данни на картата да си теглят когато искат те. Второ са нагли и трето казват за клаузи в договора, за които не са предупредили в началото, а договор така и няма...
На мен при започването ми искаха 80 лв или 80 и няколко с няква такса те си знаят за к'во. После исках да прекъсна, защото нямах възможност да ходя и те ми казаха, че ако не заплатя 2 вноски и такса за закъсняло плащане, ще си ми текът задължения към тях. Тези неща дори не знаех, трябвало 1 месец предизвестие, попитах ги дали не са банка да ми дават кредит и да начисляват лихви... Питам ги как ще плащам за нещо, за което не ползвам, като аз искам да спра, не получавам отговор! С данните, които имат те принуждават да платиш, защото така или иначе ще си ги дръпнат от картата ти... звънят като луди по 30 пъти от различни телефони... държат се меко казано нагло и невъзпитано... тези се мислят за някви мафиотчета, които прецакват хората и ги задължават да си плащат когато вече не искат да ползват... няма такъв боклучарски фитнес.