Споделена история от Спорт и красота

Качване на тегло с цел фитнес
Здравейте. От начало ви казвам, че искам мнение само от добре запознатите по темата, а не от сулю и пулю които идея си нямат що е то диети, и идват само да си изкажат некоректното мнение :). Работя офисна работа, по 8 часа на ден седя пред компютър, без почти никакво ставане. Взех да се чуствам много скован, и реших да послушам колегите които ме съветваха да се запиша на фитнес. Проблема е там, че съм висок 195, и тежа само 68 кила /както искате, така го разбирайте/, тоест съм си жива клечка. От дни чета статии по темата, и видях какво ли не да се препоръчва - от плодове и зеленчуци, до сладко за качване на килограми. Гледам да се храня обилно, но не съм човек които може да яде на всеки 2 часа. Попринцип обичам и наблягам на месо/риба и салати, сладкото малко ми се нрави.

Моля ви още веднъж, ако не знаете не коментирайте, или поне да е от сорта на - "Не съм запознат, но мисля че това и това би имало ефект".

Весел ден.

Коментари

1.   https://regevelya.com/building-muscle-for-skinny-guys/

2.   В линка, който поставих по-горе е описано подробно. В общи линии, прогресивно увеличаване на тежестите; свободни тежести (щанга) и упражнения, които ангажират много мускулни групи едновременно (мъртва тяга, клекове, изтласкване, ... ). Почивка и хранене (много). В краен случай и GOMAD (Gallon A Milk A Day), но не е за предпочитане, защото има негативни последици за твоето здраве. Дай време от година и половина за подобна трансформация, постижимо е. Вместо протеинови шейкове, направи си сам (3 сурови яйца, банан/сини боровинки, вода/бадемово/козе мляко, спанак/рукола, авокадо, орехи, тиквени семки и подобни), прави си и т. нар. златно мляко. В седмицата, 6 дни бъди на този високо калоричен режим, но на седмия трябва да направиш обратното- калорична рестрикция, за да не се получи метаболична адаптация.