Споделена история от Спорт и красота

Искам да се запиша на боен спорт! СЪВЕТ!
Здравейте, по принцип съм жертва на домашно насилие и няколко пъти ми е чупен носа. Седнах под ножа да ме оперират и сега ми го оправиха, но доктора ме посъветва да не се бия за да не се налага пак да го посещавам за операция, но аз искам да се науча да защитавам себе си и половинката си и ще се радвам да ми препоръчате някой боен спорт от който има по малка вероятност да ми счупят носа или да ми прецакат операцията за да лягам пак под ножа понеже такива операции струват не малко пари.. Моля за предложения за спорт.

Операцията ми беше преди малко повече от половин година.
Благодаря предварително на всички отговорили. :)

Момче съм на около 20 и няколко.

Коментари

1.   Момче, или носа, или бойния спорт...Избирай.

2.   Най-вероятно, имаш впредвид, “ефективна система за самозащита”. Извинявай, че ти преправям въпроса, но разликата е голяма. Пример- в японските системи има в някои имена “-до”, в други са “-джицу” първото е изкуство/философия, докато второто е бойната форма.
Ето моята препоръка- избери това, което има по-малко правила, бързо се схваща основата и е ефективно при наплив на адреналин (твоят).
Такива са Крав Мага (Израел- има два вида- за цивилни и за военни/полиция, заради оръжията и специфична цел при вторите), Панкратион (Древна Гърция), BJJ (Бразилско Джиу-Джицу- по-сложно, но имаш левъридж). Погледни и KFM (Keysi Fighting Method), който можеш да видиш във филмите Батман Началото и Джак Ричър, но като имаш впредвид, че за тях е адаптиран за визуален ефект.

Накратко: КРАВ МАГА, Панкратион, BJJ и KFM
На Ютюб- Nick Drossos