Споделена история от Спорт и красота

По-бели зъби в домашни условия
Здравейте. Забелязвам последно време по телефизията и в социалните мрежи изкрящо белите зъби на известните личност. Наясно съм, че 90% от това, което показват е измама, но въпреки това се замислих за моите зъби. Загледах се в тях и определено не са толкова перфектно полирани и бели като техните. Най-препоръчителните неща за избелзване са или избелване при зъболекар, или от онези лентите, но не искам да рискувам с тях. Реших да опитам с някоя от пастите за избелване на зъби, но без резултат, така и очаквах де. Общо взето ви пиша с надеждата, че ще споделите някое трикче за една идея по-бели и красиви зъби. Напълно осъзнавам, че не мога да постигна зашеметяващ резултат в домашни условия.

Коментари

1.   1. Ползвай избелваща паста за чувствителни зъби, но всеки ден, сутрин и вечер, без изключение. Ползвам една такава и съм изключително доволна, а зъбите ми бяха ужасно жълти. Вземи си и избелваща вода за уста, ползвам такава на същата марка, Дентал. Забавното е, че преди ползвах безумно скъпи пасти за избелване (по 20-30 лв.) и нищо. Едно голямо нищо. Започнах с Дентал, която е около 2 лв., и няма такъв ефект! Не е реклама, ако се счете за такава, модераторите да го изтрият...

2. Яж много свежи салати, нека заемат 70% от цялото ти дневно меню. Също така орежи бързата храна, захарните изделия, алкохола и газираното. Нямаш представа колко бързо ще ти повлияе новият начин на живот върху кожата, зъбите, косата.

3. Отиди на зъболекар да ти премахне зъбния камък. На него се дължи значителна част от визуалния проблем на жълтите зъби.

4. Преди миене (след закуска и вечеря) си почиствай зъбите с конец или клечка, премахва плаката, която често остава и след същинското миене.

5. Ако пиеш кафе всяка сутрин и(ли) пушиш, добавяй малко мляко на кафето, за да не пигментира зъбите ти чак толкова; ако можеш, замени го със светъл чай, а цигарата... знаеш, за твое добре ще е да ги намалиш и дори откажеш.

Щом нямаш амбиции за холивудска усмивка (в повечето случаи това значи фасети или изкуствено силно и редовно избелвани, малко или повече унищожени и при всички случаи по-чувствителни зъби), ползвайки моите съвети при всички случаи ще си избелиш усмивката поне с 3-4 тона, а защо не и повече.

Една приятелка имаше доста неприятен цвят на зъбите и започна точно с моите съвети, на третия месец определено се забелязваше страхотна промяна, баща ми даже я попита къде си ги е избелила, толкова голяма разлика имаше, но после, когато започна да пуши по една кутия на ден, пак пожълтяха, и сега са средна хубост.

Желая ти здраве и късмет!

2.   От личен опит: равни части сол, сода и боракс . Не е нужно да е много. Потапяш влажната четка в тая смес и търкаш както при пастата за зъби. Резултат видим, максимум на 10 тия ден. Борът е полезен за костите и зъбите, содата и солта стягат венците. Бораксът освен това има и антибактериален ефект наред с другите съставки . Не прекалявай с това, защото се разчита на абразивният ефект на съставките. Сутрин и макс вечер е достатъчно!

3.   От авторката:
Благодаря страшно много за подробния отговор.
Ще взема да пробвам тази паста, моята също беше доста скъпа, използвам я повече от месец, но няма резултат.
Бързи храни, алкохол, газирани напитки и цигари не употребявам, но и салати също. Може би е добра идея да започна да се храня със свежи храни. За кафето, пия го със сламка. Смятам и да започна да ги почиствам редовно с конец за зъби. А зъбния камък - скоро го премахнах
Благодаря отново

4.   Хей, върху пастата за зъби слагаш подправката Куркума и така всеки път. Гарантиран резултат. Подправката избелва, но оцветява четката и мивката в жълто, което се отмива с вода.

5.   2 Това те го прави. Содата съсипва зъбите и след време ще станат черни. Ползвай специална стоматологично сода, а не готварска!!!

6.   Има два вида зъби - бели и здрави. Трябва да си избереш едното. Нормалният цвят на зъба не е снежно бял.

7.   3, пробвай паста Поморин. Не е реклама, прави зъбите много по-бели. Може да пробваш избелване с паста Поморин - четкаш зъбите и седиш с пастата 5 мин., после я плакнеш. Дори само да миеш, действа.

8.   Коя паста използваш , ултрабланка ли ?
Аз сега я използвам , има някакъв ефект , но не е като рекламата .

9.   От 5-6 години вечер си мия зъбите като добавям сода бикарбонат към пастата. Сутрин - без. Не ми се е изтъркал емайл, не упражнявам много натиск обаче когато е със содата. Абе свикнал съм:), усещам колко трябва.
Orbit Professional дъвча след ядене през деня на работа.

КЛЮЧОВОТО нещо за по-бели зъби бе когато спрях кафето 2017 и го замених със зелен чай сутрин. Според мен е по-лошо и от цигарите. Преди след почистване на зъбен камък за 1-2 седмици се сдобивах с нов и пак пожълтяваха зъбите. С извинение, не се присмивам: любителите на кафето трябва да се примирят, че или ще харчат повече средства по-често, или ще си ходят със жълти зъби.

10.   Не знам, но според мен ако се храним правилно и не пушим и не пием кафе, би трябвало да са ни бели зъбите. Моите бяха доста бели и даже са ме питали дали не съм ходил на изблеване. Обаче аз не пия кафе и алкохол. После пропуших и всичко отиде по дяволите. Сега колкото и да ги четкам, все са си леко жълти.