Споделена история от Спорт и красота

Дълбока бръчка на 16 години
Здравейте, имам ужасна бръчка около устата мисля че се нарича „Назолабиална гънка“ на 16 години съм и съм я забелязала от няколко години, не съм обръщала внимание тогава. Майка ми беше казала преди години за нея да съм била направила нещо тогава, беше ми станало много гадно но спрях да мисля за това. Вчера сестра ми тя е на 8 год. каза че винаги се е чудила защо ми е толкова увиснало до устата, а щом толкова малко дете я е забелязало. И на снимки се вижда и пред огледалото я виждам много е дълбока. Въпроса ми е как се е получила? Не използвам гримове, почти цял живот съм спорувала, и не пуша. Дали е ген? И мога ли да я изчистя някак поне да не се вижда толкова?

Коментари

1.   Опитай с качествен крем против бръчки на доказан козметичен гигант и бъди редовна в нанасянето (не от дъжд на вятър, а всеки ден). Включи в хранителния си режим повече храни, източници на колаген и повече протеини. Може да потърсиш и как се прави масаж против бръчки, ще помогне малко или повече. Ако резултатите след шест месеца не те задоволяват, винаги може да говориш със специалист по поставяне на филър и срещу 150-200 лв. бръчката ще бъде прикрита почти напълно.

2.   Някои хора са по-предразположени към бръчки генетично. На твоята възраст няма общо с пушенето, гримът, който не е изобщо вреден, ако се използва прабилно и т.н. Всичко е 80% генетика, останалите 20% са грижа и начин на живот. Единият вариант, който май не е кой знае какво, са масажи. Потърси "назолабиални бръчки масаж". По-голям ефект, според мен, ще има от филъри. Разбирам как звучи това за толкова млад човек, но в случая говорим за реална нужда от естетическа намеса, а не за лиготии.

Можеш да подпомогнеш кожата си с добра грижа и хидратация. Разгледай блога на Надя Йорданова, "Инфармация", както и групата "Инфармацки" във ФБ. Можеш да откриеш много полезна информация, ако знаеш какъв тип кожа имаш. Ако не, посети дерматолог или, най-малкото, потърси типове кожа в Гуугъл и виж кой отговаря най-добре на твоя. Има си четене, но сега е доста по-лесно, отколкото по мое време. Спри използването на продукти с лоши алкохоли - етанол/етилов, пропанол, пропил, изопропил и т.н. Изсушават кожата и допринасят за появата на бръчки.

3.   Забравих да добавя, че може леко да се замаскира с основи и кремове, които съдържат силикони. От личния си опит обаче (имам широки пори) не са кой знае какво, но може да опиташ.

4.   Не е бръчка, а гънка. Най-вероятно си е ген. Много си млада още, за да ти се образуват бръчки, дори да пушиш. Зависи от други неща. Отслабвала ли си с много килограми, над 8-10? Каква е формата на лицето ти? Ако имаш продълговато или издължено лице без скули, е ген. При много леко изразени скули така се получава. И за съжаление, хора с такова лице се състаряват по-бързо. Увисва им физиономията.
Също може да се дължи на недоспиване или здравословен проблем. Тогава тялото задържа течности, лицето подпухва и гънките стават по-остри.
Но не се притеснявай, като станеш на 18 може да направиш консултация в естетична клиника. Най-вероятно с филър от хиалурон на скулите, ще се заглади.

5.   Да, определено е ген. И аз винаги съм имала такава. Няма какво да направиш сама, само специалист може да помогне. Ако толкова ти пречи, кажи на майка ти да те заведе, вместо само да дава акъл. Но много хора имат такава гънка и това не пречи да са красиви. Дори досега не съм го виждала като проблем.