Споделена история от Спорт и красота

Маска за растеж на косата
Здравейте. Знам, че има много мнения по тази тема, но няма лошо човек да се информира колкото се може повече. Косата ми расте изключително бързо попринцип + постоянно й правя масаж на скалпа и за 3 седмици порастна с 3 см. Ползвам шампоан с чесън понеже знам, че подпомага за растежа и я къпя възможно най - рядко, особенно сега, когато не се налага да излизам. Не използвам сешоари, преси и т. н. И все пак бих искала да ускоря процеса. Кажете ми някоя маска, която наистина подпомага да порастне по-бързо косата. Маските които аз правя са по-скоро за дължините. Например жълтък, кисело мляко, кокосово масло и т. н., но бих искала да чуя какво нанасяте главно в корените на косата, за да се забърза самия растеж

Коментари

1.   Потърси маска с горчица на прах в гугъл - едно момиче с лайфстайл блог беше писало за нея.

2.   Косата расте с по 1-2 см на месец, говориш глупости. И няма маска, която да накара косата да расте. Осъзнайте се... храни се правилно, пий вода и косата ще ти е добре.

3.   За да ти расте с толкова си ускорила достатъчно растежа. Аз за 8 месеца я измерих 20-22 см, дори не беше нацъфтяла много. Ходя в годината 1 път на фризьор. Къносвам я от септември и усещам разлика. Миналага година ми беше най-дълга и то до гърдите, сега е до кръста почти. Главно нанасям масла, ако мога затоплени. С други маски вече не се занимавам, но преди ползвах тривитаминол, хума, обливах я преди къпане с ябълков оцет, обливах и с бира. Маски с мляко и яйца избягвам да правя, но някои жени споделят, че са имали ефект. Чувала съм за маски с чесън, но на различните жени различно е повлияло, при някои миризмата се е измила, при други е останала дълго.
За мен е по-важно косата ми да е здрава, затова като ходя на фризьор и ме пита колко да реже й казвам да маха колкото нацъфтяло има, после като погледна на пода, повече от 2 пръста дължина не виждам.
Според мен й дай почивка 1 месец и после пак с маските, защото в един момент престават да действат така добре и просто няма ефект.
Аз каквито и маски да слагам наблягам на корените - все пак от там расте косата. Обилно слагам на краищата, за да не са сухи, но реално няма друга полза за краищата ако са вече цъфнали.
Има шампоани за растеж на косата, виж ги и избери според твоите възможности. Но пак казвам, дори от тези шампоани прави почивка, като изразходиш примерно 1 - 2 шишета от твоите, си вземи един обикновен (за всеки тип коса за ежедневна употреба).

4.   Благодаря на всички.
До номер 2
Не мисля ,че говоря глупости ,а и няма за какво да ви лъжа? Напиши в гугъл inverse method for hair growth и сама виж дали няма как косата да расте толкова бързо.:D

5.   Щеше да е хубаво този метод да помага на умствения багаж, но уви. Доста си наивна. Темата ти звучи като "Аз съм висока 3 метра, а тавана у нас е 2 метра. Как да порасна за да стигам тавана"...