Споделена история от Спорт и красота

Дебела ли съм? Голямо ли ми е дупето?
Здравейте!
Момиче на 23години съм.
Висока 172, 55кг.
Гърди/талия/ханш - 83/60/93
Бицепс/бедро - 25/53

Преди 4 месеца бях 60кг, исках да отслабна и да стана 55, станах, но пак не се харесвам. Искам да съм 52.

Всички ми казват, да не отслабвам повече и че "да съм слаба не ми отива". Мъжът ми, с който сме женени от 3 години, постоянно ми се кара, че съм на диета и само гледа да ме натъпче с някаква храна. Всяка вечер, когато си легнем ми задава въпроса "яла ли си днес и какво" и на мен това супер много ме изнервя, защото не съм от тези момичета, които седят гладни по цял ден, само за да отслабнат. Даже напротив. Имам 3 хранения, които основно са яйца, месо и зеленчуци.

Нещото, което не харесвам в тялото си (и заради което искам да отслабна) са дупето и краката ми. Колкото и да съм на диета, винаги отслабвам от кръста нагоре, а дебелия гъз си седи. Това ме влудява.

Дебела ли съм, голямо ли ми е дупето? Какво мога да направя, за да стане по-малко, без да отслабвам допълнително от кръста нагоре? И въпрос към мъжете - какво мислите за жените с по-големи дупета?
МОЛЯ САМО ЗА СМИСЛЕНИ КОМЕНТАРИ.

- Ивелина.

Коментари

1.   Проблемът ти не е с теглото, а с психиката. Посети психиатър. Коментарът ми е съвсем сериозен, не е бъзик.

2.   Представата за красиво женско тяло на мъжете и жените се разминават. Докато много жени искат да изглеждат като някаква сюреалистична скица, едва ли не, повечето мъже не харесват прекалено слаби жени. Не, не говоря за анорексия, говоря за прекалено "финни". Никой не харесва дебели жени, ни никой не харесва и недохранени такива. Един мой авер има подобен проблем - неговата яде по 1000 калории на ден и всеки ден бяга в парка, прави стотици коремни преси, клекове, лицеви опори и подобни и познай - изпъкнали са и мускулите, ама прилича на някакво 12 годишно момиченце, а не на 23 годшна жена.

3.   Ивелина,нищо ти няма. Нито си дебела,нито ти е голямо дупето. Дупето си ти е съвсем нормално за твоя ръст и напълно съразмерно с твоето тяло,не се комплексирай не се вкарвай във филми излишно. Не е нужно да се подлагаш на изтощителни диети,защото после след дългото лишаване от храна като почнеш да си наваксваш ще ядеш двойно повече,и ще си докараш йо-йо ефект,и тогава вече наистина ще станеш дебела. Пък и да ти е малко по-големичко дупето,какво от това?! Знаеш ли колко много мъже ги влудява голямото,закръглено ,сочно дупе,да има какво да пипнат,какво да барнат,разбра ме? Жените с по-пищни задни части винаги приковават мъжкото внимание. Аз съм слаба,кльощава,с малко дупе,и какво ли не бих дала,за да съм със дупе като твоето,Дженифър Лопес,Ники Минаж,Мадона,и други знаменитости си слагат силикон в дупетата,за да са им по-големи,ти се срамуваш от твоето. Но ако толкова много държиш да се отървеш от това голямо дупе,бих ти препоръчала това видео за помощ:https://youtu.be/RqfkrZA_ie0. Изборът какво да правиш си е твой,но моето мнение е ,че дупето ти си е добре така и няма нужда от промени.

Марина

4.   ПОДКРЕПЯМ номер 1! Определено в главата е проблема! Съвсем манекенски мерки имаш! Задръж се така!

5.   Ми стани анорексичка направо бе. Колко да ти е толямо дупето щом си висока 172 и тежиш 55 килограма? Сега е модерно жените да са с голяма дупара, никой не харесва кокалести задници. Голям гъз знаеш ли кво е? На тия ръст и килограми няма как да ти е голям.

6.   Изобщо не си дебела, но май си леко обсебена от теглото си в момента. Затова мъжът ти все те подпитва, притеснява се за здравето ти. Нормално е, килограмите ти са малко за този ръст. Замисли се, че почти всички около теб ти казват, че си слаба и не трябва да отслабваш повече. Тези хора те виждат наистина, а не от огледалото, от което ти се гледаш.
Явно просто имаш крушовидна структура на тялото. Ханшът ти е по-широк, това е то. Колкото и да отслабнеш, когато тазът ти, кокалът, е по-широк от раменете/гърдите, няма какво да направиш. Скелета не се променя, няма начин. Можеш да наблегнеш повече на тренировките, отколкото на диетите, за да стегнеш тялото и конкретно дупето. Нищо повече.

7.   Е прати снимка по прашки и че ти ка'ем.

Братан.

8.   Диетата ни решава проблемите а редовното и разнообразно хранене в граница. Яденето не е всичко, къде е спорта и упражненията за тази част от тялото. Виж упражненията на Сидни Крауфорд в ютюб, ако ги правиш 3 път и в седмицата ще има резултат.

9.   Дебел гъз е над 100 см ханш. Успокой се! Добре си!

10.   Повечето мъже харесваме големи дупета.
Не си дебела.

11.   Как ще си дебела? 172 съм също 70-71 килограма, на който му се струва много си е негова работа, имам си и гърди и всичко е равномерно разпределено. 50 и няколко кила на този ръст ми се струват малко дори.

12.   Според мен си прекалено слаба, повечето мъже не харесват прекалено слаби жени, в никакъв случай не отслабвай повече.

Мисля, че разбирам какъв е точно проблема, слаба си, но имаш леки бричове и може би целулит, така ли е? Ако е така, това няма да се коригира с диети и отслабване. И при мен беше така, поправя се с антицелулитни масажи, разните му там криолиполизи, масажи с вендузи и други методи, които ги водят антицелулитни. Те свалят тези мазнинки по бедрата и ханша изглежда по-малък, докато в същото време не слабееш на други места. Разрови се в интернет и намери начинът, който най много ти харесва. Но не отслабвай повече, ще се разболееш. И аз съм с такава структура като теб, махнаха се бричовете от процедури в салон, сега пак ще ги почвам, че зимата се натрупа. Но цялостно се опитвам да надебелея, защото съм прекалено слаба за съжаление от стрес по лични причини, не от диети. Това е вредно за здравето. Сигурно ти пада и кръвното и нямаш енергия. Не се знимавай с тъпи диети, а говори с някоя козметичка. И качи някой килограм. Ще видиш как ще се почустваш по-добре и здравословно и самочувствието ще ти се подобри.

13.   До номер 1 и номер 5:
Повярвайте ми, проблемът ми не е психически. Аз също не харесвам "анорексично слаби момичета", нито пък имам за цел да стана такава.

До номер 2:
Не ми хареса израза "недохранена жена". При мерки: гърди/талия/ханш - 83/60/93 и бецепс/бедро - 25/53 кое точно е недохраненото.

До номер 3:
Първо - много благодаря за линка!
Второ - тялото ми не е само кокали, има дооооста за баране, особено от кръста надолу! И гърди също имам, и то доволно.

14.   Дупето ти е екстра. Мозъкът ти е малко!

15.   Прати някоя снимка на дупето за да го видим и да преценим по-правилно, защото има различни видове "body type", така и booty type.

;)

16.   И какво, дойде тук да те похвалят колко прекрасни мерки имаш ли?
Ще те разочаровам, имаш психологически проблем, щом си решила по този начин да търсиш комплименти.
А теглото ти е под здравословните норми за годините и ръста.

17.   До номер 12:
Да, това ми е проблемът. Бричове и целулит по тях. :(

18.   До 13

"При мерки: гърди/талия/ханш - 83/60/93 и бецепс/бедро - 25/53 кое точно е недохраненото."

Нищо, но ти каза преди това : "55, станах, но пак не се харесвам. Искам да съм 52."

Ако продължиш да слабееш, изглеждаш недохранена. Ще се защитя употребта на думата недохранена, ползвайки наука, видиш ли:

Ето ти един линк, за индекса на телесната маса (BMI):
https://bg.wikipedia.org/wiki/Индекс_на_телесната_маса

За да ти спестя времето - Твоят индекс е 18,6. Минималният индекс в категория нормално тегло е 18,5 - тоест. ти си на долната граница. Под това, вече става поднормено тегло. Ако удариш 52 килограма, инексът ти става 17.6, а това е в графа "леко недохранване". Просто познавам достатъчно момичета, за да знам, че никога не е достатъчно. Ще станеш 52, ще си кажеш, че искаш още 2 кила да смъкнеш, но тогава ще попаднеш в града "средно недохранване".

Общо взето - добре си, откъм тегло. Ако вярваш, че нещо ти виси - отиди на фитнес и го стегни. Едно тичане е достатчно да ти стагне краката и дупето, а ако правиш клекове, носиш линещо по тясно, ще им ококорени погледи от типа на "dat ass!".

19.   До номер 18:

Благодаря за подробната информация. Имам друг въпрос. Тъй като от кръста нагоре се харесвам и не искам да отслабвам повече там, защото ще е грозно, това означава ли, че трябва да тренирам само краката и дупето? Вкъщи имам само постелка и топка, мисля да си взема и ластици, за да може да тренирам цялото тяло.

20.   До 19

Първо - преди да преминеш към сериозни тренировки, свържи се с добър финтес инструктор. Тая криза няма да е вечна, така че скоро ще стане. Но иначе, от аматьоркия си опит, ще ти кажа, че НЕ не трябвада да тренираш "само дадена област", а трябва да тренираш дадени мускулни групи, според нуждите си.