Споделена история от Спорт и красота

Дали взима химия?
Здравейте, обръщам се главно към мъжете и по-точно към фитнес ентусиастите. Приятелят ми е на 25 години висок е 180 и тежи 90кг, като е доста релефен и изчистен от към мазнини. Та се замислих, дали е възможно тези резултати да са постигнати натурално без химия. Питах го и той отрече да е приемал нещо различно от протеин и телешки аминокиселини. Каза ми, че тренира от малък и че има бърз метоболизъм Като цяло му вярвам и знам, че различните организми качват мускулна маса и мазнини по различен начин. Виждам го, че е редовен с тренировките(сега всеки ден е по лостове, преди в залите). Тренира с доста големи тежести всички мускулни групи, но като цяло не спазва режим. Това ме кара донякъде да се съмнявам, че не приема вредни добавки. И затова се обръщам към вас, тъй като не искам да вреди на здравето си. Много пъти съм му казвала, че го обичам и ще го обичам без значение дали е 50 или 150кг. И наистина бих искала да се опитам да му влея малко разум, ако е избрал лесния път. Та накратко възможно ли е да си изчистен, релефен, с ясно изразени и изпъкнали вени само с тренировки, без химия и без строг хранителен режим?

Коментари

1.   Да възможно е.

2.   Зависи колко е мускулест, зависи колко е изчистен. Щом казваш, че е релефен предполагам, че няма толкова много мускул, но има малко мазнини - това е напълно постижимо за натурално трениращ.

Ако обаче има малко мазнини но има и много мускул, и особено ако са му твърде развити раменете и трапеца - това са симптоми на използване на стероиди.

3.   Накратко, да, става. Зависи какво яде попринцип. "Хранителен режим" е нещо за активни спортисти, особено преди състезания. Ако твоят човек просто гледа, да не мине X калории на ден, не прекалява с мазнините и е сравнително богато меню, то няма нищо съмнително.
Отделно, между "химия" и хранителни добавки, има рзлика, като между хероин и витамини, дето майка ти ги даваше едно време за закуска.

4.   Ако взима химия, като спре, а това ще стане, защото се правят почивки ще надебелее рязко. Ще му избият косми по гърба или пъпки. Ще стане нервен, а може и да спре да му става. Ако винаги си е бил релефен и има съразмерно тяло е напълно възможно да не взима нищо.

5.   Виж какво то и протеина е химия, която ти дава прекалено много наготово, но щом е 90кила на ръст 180 и има релеф значи е страшно назобен, тоест взима и други работи. Аз също съм 1,80 висок и съм много релефен, нямам мазно и тренирам от 15 години, от 1 клас всеки ден съм спортувал и съм стигал макс 70кила защото когато тренираш и имаш нормално телоусложение не може да качваш маса, това са лъжи, маса се качва от ядене и химия а твоя приятел е 20кила по-тежък от нормалното за неговия ръст при трениращ човек. Нормата за килограми при мъжете се изчислява като извадиш 110 от височината им, тоест перфектните килограми при 180 човек са 70кг.

6.   Не го слушай пет, прави се на разбирач, а дрънка глупости, със очите ми съм виждал, някой 1,85 от 70 да стане 85 кила за две години,твоя, ако тренира от толкова време си е напълно нормално.

7.   Ако изглежда като Лазар Ангелов, бих казал че взима поне тестостерон или др неща. Или да има уникален ген, във което се съмнявам. Виж това клипче, подробно и ясно. https://youtu.be/W65KYgAyV4w

8.   Абсолютно е постижимо. Аз съм 181 90кг, около 12-3% мазнини и не съм взимал нищо. Жените по принцип не можете да прецените кое е малко и кое е много от към процент мазнини. Ако е под 10% и е 90кг мускули, тогава вече е съмнително. Провери в Гуугъл как изглежда това. Иначе ако ги държи м-у 12-15 и има какво да ощипеш е напълно постижимо с редовно трениране и сериозен хранителен режим.

9.   Без съмнение зоби, но може и да не те лъже наистина. Просто под "химия" разбирате различни неща. В магазините за фитнес добавки на повечето неща пише natural. Той вероятно и себе си лъже. Ако го избива на агресия без причина, тогава е отишла работата и няма оправия, защото е станал наркоман.