Споделена история от Спорт и красота

Стрии
Здравейте! Имам стрии,които мажа с различни неща, но без особен ефект . Бихте ли споделили нещо , което наистина помага за премахването на стрии (след раждане ) ?

Коментари

1.   Когато си бременна се мажеш и то веднага щом разбереш, а не след това. Един път получи ли се, не се махат.

2.   Стриите за съжаление не се премахват. С времето изсветляват и се позаглаждат, но не изчезват.
Опитвала ли си с кремове подобни на Жоржея?

3.   Преди 3месеца родих, ужасяващо е положението при мен..

4.   НИЩО не премахва стриите. Спрете да си давате парите за глупости.

Братан.

5.   За съжаление стриите са разтегната кожа с разкъсана впоследствие тъкан. Когато спрат да червенеят, ще си останат бели, но пак ще са видими. Ако имаш тегло за сваляне, направи го, но здравословно. Така стриите оптически ще се свият и няма да те дразнят толкова много.

Можеш да ги мажеш с кокосово масло, заглажда леко и е напълно натурален продукт, но не очаквай чудеса. Стриите са за цял живот.

Това, което можеш да направиш, е да живееш пълноценно, да се храниш с много салати и протеини, да се движиш достатъчно и да обичаш себе си по много начини. Поддържай си косата и ноктите, за да имаш самочувствие и увереност. Ако си във форма и излъчваш щастие, стриите никой няма да ги отразява. Ти също. Те са прекрасен белег за това, че си износила детенце. Те казват, че си силна и че си преминала през какво ли не. И си оцеляла.

Самата аз свалих 35 килограма и стрии колкото искаш. Но избрах да мисля за тях като за бойни белези. Като за карта на успеха ми. Дори мъничко се гордея с тях. Ако не бях отслабнала, нямаше да ги имам. Щях да продължа да вегетирам в онова безформено и тъжно тяло, пълно с токсини и шлаки. Сега съм стройна и поддържана. С нова прическа и хубав маникюр, макар и направен вкъщи. Да, и стрии си имам. И всичко е прекрасно. :)

Прегръщам те.

6.   Има и добри пластични операции, който ще ... ги прикрият на 99%. А и споко, след 5-6 години ще може да си добавяме тъкан, расла в епруветка ;)

8.   Хора, вие сериозно ли???
Е, затаете дъх, защото сега ще ви дам рецепта за всичките ви проблеми:):):) Стриите се третират на няколко фронта- ЗДРАВА(!!!!!) ексфолиация, не галене. Аз съм стигала до умерено търкане с пемза по кожата. Много важен детайл сега- Сода бикарбонат. Накисване дали във вана или леген, поне 15мин, и ексфолиране през това време. На литър вода по една супена лъжица. Целта е да проникне содата в повредените участъци. И накрая разбира се сериозна хидратация, както правилно номер 5 каза с каквито подхранващи масла или лосиони имаш, може и зехтин. Горе описаната стратегия е многократно изпитан опит.

Успех!

9.   Не могат да се махат. Аз по време на бременността се мазах обилно 2 пъти на ден с крем против стрии и не ми се появиха, но е важно и да не се качват повече от 10 - 15 кг. Появят ли се нищо не можеш да направиш.