Споделена история от Спорт и красота

Пазаруване от американски сайт
Здравейте, за първи път пиша в този форум, съвсем нова съм, но много ще се радвам да ми помогнете. От около половин година съм си наумила да си поръчам нещо от американски сайт за дрехи, аксесоари и обувки Dolls Kill. Знам, че голяма част от вас не са го чували, но сайта е достоверен, в чужбина е изключително популярен и е известен с нестандартните си дрехи, в него се предлагат най-различни марки и за хора с по-странен вкус е перфектен. Въпросът ми е, че много ме е страх да поръчам от там, тъй като нямам никакви познати с такъв вкус, аз харесвам pastel goth неща и такъв тип дрехи, а в сайта им е пълно с такива. Ако някой от вас е поръчвал, ще се радвам да ми помогне, тъй като нямам опит с чуждестранните сайтове, а искам да си направя като подарък от мен за мен за рождения ми ден.
Въпросите са ми:
1) Когато се поръчат нещата доколкото пише идват до седмица максимум, но с каква куриерска фирма идват?
2) Доставката над 200 долара е безплатна, но нещата отиват ли на митница и какви суми се плащат, за да се освободи пратката?
3)Има ли шанс пратката да не дойде и каква е процедурата по връщането на пари?
4)Размерите отговарят ли си или има разминаване?
Много ще се радвам, дори и малко опит да имате със сайта, да го споделите, благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Здравей, открих случайно темата и много ще се радвам, ако успея да помогна.
До копкото знам сайта, за който говориш е американски, с американските сайтове внимавай,защото много ще те изтесларят на митницата. Имаш 20% такса мито,ако сега покрай корона вируса не е станала и повече.
От скоро аз също съм в тези среди с чуждестранното пазаруване, до сега съм пазарувала от сайтове като pretty Little thing, shein, следя и missguided, ако си заинтересована погледни и тях, това са uk брандове, а shein е белгийски, там няма да имаш проблеми с митница.
Относно втория ти въпрос, че пристигат до една седмица, това, дори и да не сме в пандемия е невъзможно. Сметни се че трябва да чакаш от две седмици до един месец.
Нещата с връщането са доста сложни, препоръчвам да връщаш с български пощи, излиза най-евтино,, но от там много се бавят и след това трябва да уведомиш допълнително сайта, че си им изпратила върнатите дрехи.
При мен доставят нещата с Интерлогистика, възможно е и при теб да е така.
Сега ще ти предложа и как да се опиташ да пропуснеш митническите такси. Има една фирма Габко или Гъбко, не съм сигурна как се произнася, потърси я в интернет, която работи с Америка. Правиш си регистрация в техния сайт и те ти дават един уникален, твой код, който да използваш, когато пазаруваш. Когато работиш д Габко трябва да избереш да ти дократ нещата от Америка, първо до офис в Германия или Великобритания и така изпускаш митническите такси. Не знам каква им е схемата, но е факт, че се получва, после, когато нещата ри пристигнат в някой от тези офиси си ги насочваш и към българия, и затова нещо плащаш от 2-6 лв, зависи колко неща си си поръчала.
Надявам се да съм била полезна, ако имаш още въпроси, ще се радвам да ми пишеш. Поздрави!