Споделена история от Спорт и красота

Не мога да карам Колело
Здравейте, момче съм на 16 от София. Имам си хронично рядко заболяване, от което не ходя правилно, демек на криво. Не пазя добре равновесие. Стоя ужасно и ужасно завиждам на момчетата които си вървят нормално и карат колело. Аз няма майй никога да карам колело. Имам и още един проблем. Имам чувството че всички ме гледат колко съм грозен и колко зле ми стоят дрехите. Имам чувството че съм най големия грозник и никога няма да имам приятелка и приятели. Та искам съвет за фобията за грозота и да питам за колелото има ли начин да карам колело или има ли нещо като колело което не изисква равновесие и координация, защото много завиждам че трябва да пътувам с автобус вместо с колело

Коментари

1.   Сещам се единствено за фитнес колелетата, при тях не се изисква баланс, те реално не се движат, но усещането е сходно с това да караш истинско колело. Трябва да обсъдиш всички тези неща с лекуващия те лекар. Ние не сме наясно със заболяването ти и неговата степен, затова няма как да ти кажем дали е възможно да караш колело. Наистина от сърце се надявам да получиш положителен отговор и да имаш възможността да се научиш.
Колкото до другото, на хората не им пука особено за външността на останалите. Не казвам, че няма да чуваш и негативни коментари, но в ежедневието всеки гледа себе си и малко хора обръщат внимание как на другите им стоят дрехите, още по-малко пък са тези, които го коментират. Особено в по-зряла възраст. Ако имаш нужда, обърни се към психолог, не е срамно, но не е и задължително. Имам познат със заболяване на костите, той си е чудесен човек и никой не го сочи с пръст. Сам се определя като грозен и особен, но да ти кажа честно, само той го прави. Проблемът му е очевиден, обаче нито го определя, нито плаши останалите хора. Има приятели, има гадже, нормален човек е. Ти също си нормален човек. Заболяването ти е здравословен проблем, но всичко останало за което си писал засяга психиката ти и е само в главата ти.

2.   Има триколки за възрастни, но според мен щом можеш да ходиш, ще можеш да се научиш и да караш колело. В началото може да опиташ с помощни колела и после да ги махнеш.
А относно жените - дори човек с тежки увреждания като Стивън Хокинг е успял да има жени и деца, така че със сигурност и ти имаш шанс. Важното е да приемеш проблема си и да не му позволяваш да те комплексира. Другото, което можеш да направиш, е да тренираш, за да си в добра здравословна форма, не за другите, а заради самия себе си.

3.   Нямаш шанс. Стивън Хокинг има деца и жени заради парите. Единственото което трябва да направиш е да се депресираш и или да живееш с факта че нищо няма да направиш в живота или да се самоубиеш още сега!

4.   Не знам какво точно ти е състоянието, но на времето познавах един мъж, който беше с детска церебрална парализа.
Та този човек беше адвокат, имаше кантора, живееше в Бургас и лятото ходеше на морето да плува всеки ден. Също така караше колело, а и имаше семейство и две деца.
Той беше уникален човек с много силен дух, който не бе прекършен от заболяването си.
От Ямбол има един пич, който също е с детска церебрална парализа, обаче спортува яко. Ходи на лостове, вдига тежести, както и практикува някакъв боен спорт. Мяркал съм го няколко пъти в Сливен, голям човек е. Имаше някакви мотивационни клипчета с него.
Така че пич, не позволявай състоянието ти да те сломи духом.
Не обръщай внимание на зяпачите. Дори на пук започни да се учиш на някакви неща- каране на колело, някакъв спорт, определен занаят с който да си изкарваш прехраната и тн. Просто докажи, че Вие хората с определени проблеми не сте втора ръка.
Както по-горе те посъветваха, вземи си триколка ако не можеш да пазиш баланс. Усещането пак е яко.
Късмет ти пожелавам.