Споделена история от Спорт и красота

Да си купя ли пениборд?
Момиче на 12 години съм.Предварително се извинявам, ако има такава тема, но не съм разглеждала сайта. Много искам да си купя пениборд, но се чудя дали да го направя. В смисъл...чудя се дали да си взема скейтборд или пениборд. Въпроса ми към вас е дали сте карали едно от двете и какво вие мнението. Също така искам да попитам дали е трудно да се кара? Просто съм виждала хора(предимно момчета да го карат). Е на мен не ми пука, че го карат само момчета, защото ми изглежда яко и ще правя каквото си поискам. Ако може да ми помогнете, пишете. Моля :)

Коментари

1.   Не знам.

2.   Със скейтборд можеш да правиш различни трикове. Според мен се кара по-лесно от пениборда, а и ще имаш повече място за краката. Ако просто искаш да си караш насам-натам, може да си вземеш лонгборд (супер е за по-дълги разстояния, тъй като е по-голям и стабилен, и пак е възможно да се правят трикове). Аз започнах с лонгборд, защото ми беше по-лесно да се науча да карам на него, и после си взех и скейт.
Триковете се правят най-лесно със скейт
Също зависи и с колко пари разполагаш (смисъл, по-добре, ако ще си взимаш скейт, не си взимай такъв за 20 лв)
Според мен трябва да пробваш да ги караш (ако вече не си) и да видиш кое ще ти хареса най-много :)

3.   Ако искаш да правиш трикове - чист, хубав скейт за минимум 150 лева. Ако нямаш мераци за трикове ... вземи си един с електрически мотор. Страшни машинки са!