Споделена история от Спорт и красота

За прекаленото окосмяване....
Здравейте, момиче на 15 съм. Имам следния проблем допреди около 2 години такъв проблем не съм имала, а именно повече от нормалното окосмяване. Колкото и ужасно да звучи имам косми по корема гърдите кръста и гърба. Срам не е да споделя с нашите, защото никой от моето семейство не е толкова окосмен колкото мен, не знам как ще реагират. Освен на корема на другите места не съм ги махала до сега. Какво бихте ми препоръчаш да направя? Да се обезкосмя ли сама? Да споделя ли с майка си? Наистина не мога да живея пълноценно с този си проблем, с всеки ден се чувствам по-гадно. Започвам да си мисля, че никой няма да ме хареса такава, въпреки че не съм грозна, но космите са си от значение. Благодаря на всеки, който е стигнал до Тук! Очаквам съветите ви с нетърпение! ❤️

Коментари

1.   Хормонален проблем е.

2.   Тъй като и аз съм минала през същото като тийнейджър, мога да ти дам следния съвет. Недей да се депресиращ, ами спестявай пари за фотоепилатор. Аз откакто взех моя на филипс, се родих! Лошото е, че се случи чак като станах на 30, дотогава нямаше такива уреди. Нищо не помагаше за космите и си ходех като Чубака, дори и на море не бях ходила никога заради това, за мъжете е ясно - никой не ме и поглеждаше. Сега положението е много по-добре, пак ги има космите, но са много по-малко и като цяло много не ми пречат.
Ако нямаш пари за фотоепилатор, започвай да ги махаш с кола маска или с обикновен епилатор. Няма да се махнат от само себе си.

3.   От авторката: Здравейте отново, ако е хормонален проблем и ми се назначи лечение, може ли поне малко да се овладее окосмяването. Знам, че не може да изчезне но да се разредят космите или нещо подобно. Обмисляла съм варианти и за лазерна епилация, но се чудя да отида ли първо на лекар? Вие какво мислите?