Споделена история от Спорт и красота

Как да надебелея?
Здравейте. Имам един проблем, които на пръв поглед мислех за незначителен, но от известно време усещам силен дискомфорт. Висока съм 167, бях около 46кг. за около 3м. свалих доста и сега съм 39г., че вече може и 38. Не знам на психическа основа ли е, не е ли.. ям си, но не се получава. Вече и най-тесните ми дрехи преди сега са ми широки.. Всеки ми казва, че съм много слаба, грозно слаба и т. н. Ако някой знае някакви тренировки или храни, които биха ми помогнали за наддаването на килограми, бих се радвала да сподели!

Коментари

1.   Отиди на лекар. Може да е на хормонална основа.

2.   Здравей, мило момиче!

На първо място би било разумно да посетиш личната си лекарка и тя да ти назначи направления за специалисти по гастроентерология и ендокринология. Проучи най-добрите лекари и задължително ги посети, преди да правиш каквито и да било промени в хранителния или тренировъчния си режим.

След като ти направят необходимите изследвания и стане ясно дали има и каква точно е конкретната физиологична причина за свалянето на килограми, можеш спокойно да потърсиш специалист по храненето, който да се съобрази с медицинските показания на лекарите и да ти изготви хранителен план, който да е хем вкусен, хем здравословен, и да обслужва напълно целите, които си поставила спрямо външния си вид.

Същия специалист може да ти помогне и със специализирана, персонализирана (създадена специално за теб и твоето тяло) тренировъчна програма (може във фитнес, може и вкъщи, зависи от твоите желания и възможности), за да не губиш мускулна маса, да изградиш едни красиви и здрави мускулчета, които да работят и за здравето, и за красотата ти.

Всеки съвет тук, който не включва консултация със специалисти и е на принципа "яж повече, сигурно не ядеш достатъчно" или "това помогна на мен, може да помогне на теб, пробвай", би могъл да бъде потенциално опасен за здравето ти на този етап, защото все още не си се изследвала и нямаш реална отправна точка, само въпроси без отговори и едно тяло, което в момента страда, защото явно не получава необходимите му хранителни вещества и калории, за да изглежда и да бъде във форма.

Затова те моля да бъдеш отговорна и внимателна към насоките, които ще получиш тук, най-вече към насоките на иначе добронамерени потребители. Тези добри и мили хора може и да не ти мислят злото, може и да си мислят, че ти помагат, но те все пак не познават нуждите и особеностите на твоята физиология, нито имат реална представа от това кой е причинителят на проблема.

Бъди отговорна и не започвай с този или онзи хвърчащ из интернет (или Сподели. нет) съмнителен хранителен режим, без да си говорила поне по веднъж с гастроентеролог и ендокринолог. При теб не става дума за качване на един-два килограма, а за дефицит от почти 15 килограма. При ръст от 167 см. здравословното ти тегло варира между 52-57 кг.

Стискам палци много скоро всичко да се нормализира!

Amortensia

3.   Наблягай на протеиновите храни и прави упражнения за изграждане на мускулите.