Споделена история от Спорт и красота

Мога ли да кача мускулна маса по този начин?
Мога ли кача мускулна маса с лицеви опори, набирания, кофички и ластици? Разбира, съчетано и с правилна диета. Ако да, то какви упражнения, колко серии и повторения трябва да правя, колко дълго тряба да почивам между сериите, на каква храна да наблягам и т. н.?

Друго нещо което ме вълнува е дали за избраната цел мога да използвам жилетка с тежести, за момента няма да мога да се набирам, но бих могъл да правя лицеви с нея и да се разхождам или катеря по планината? Това добър тип тренировка ли е? Искам да правя и крака, а съм чувал, че ходейки с нея натоварваш цялото тяло.

Благодаря

Коментари

1.   Първо забрави бягане или дори ходене с жилетка с тежести. Ефект ще има, но ще си прецакаш коленете страшно бързо. Иначе за набирания, кофички и така нататък става. Второ естествено, че мускулна маса може да се качи и на лостове, обаче от лични наблюдения става далеч по - бавно от фитнеса. Имам много приятели, които тренират и фитнесджиите напреднаха далеч по-бързо, въпреки че листовете имат своите предимства. Лостаджиите пак по мое лично мнение имат доста по-добър релеф и не се съобразят с работното време на фитнеса, отделно е безплатно. Въпреки това не виждам как ще тренираш крака на лостове, зимата също не знам как ще тренираш...
За повторенията не съм запознат, на фитнеса повечето упражнения са четири серии по осем повторения на упражнение. Намери приятел дето ходи по лостове или отиди направо на някой стриййт фитнес и помоли някой да ти обясни това онова, ще са далеч по-запознати.
За диета дума да не става. Диетата е нещо временно за седмица или месец. За постояннен ефект ти трябва хранителен режим. Най-лесно се прави като сметнеш на калориен калкулатор колко калории ти трябват на ден и за качване на килограми добавиш 500. И не не е женско, аз преди го твърдя, но като почнах да ги смятам разбрах, че съм бил доста далеч от желаните калории, за да вдигам кг. Естествено наблягай на месо и здравословни храни, а не на шоколади. Пий и много вода! Дано да съм бил от помощ!

2.   Естествено, че можеш да качиш мускулна маса така, въпреки че мускулът ти няма да е като на някой назобан. Аз лично тренирам street workout от една година и постигам резултати (в street workout-а или calisthenics-а са включени още упражнения освен базовите, които мислиш да правиш). Не са необходими никакви диети, по-добре яж нормално, за да имаш енергия за тренировките, и останалото го изразходвай с разходките. Разходките с тежести не мисля, че са добра идея особено, ако си изгърбен, Прави си ги но ако държиш на упражнения с тежести за крака, по-добре клекове.
Не си давай между сериите повече от 3 мин., ако можеш, давай с по-малко. Аз лично не ям специално подбрана храна, просто избягвам вредно, което го правя отпреди да почна с тренировките.

3.   По-скоро стази програма ще изгориш мазнини и ще отслабнеш визуално. Кардиото е супер, но ти трябват и силови тренировки.
За храната: хапвай повече продукти, богати на протеин. Такива са месо, яйца, млечни продукти, бобови култури. Приемай полезнини мазнини под формата на ядки, авокадо или риба. Белият хляб го замени с пълнозърнест. Гледай да се храниш по 4-5 пъти на ден на малки порции.

4.   Благодаря

Автора