Споделена история от Спорт и красота

Как да удължа косата си?
Здравейте. Аз съм на 12 години. Както всяко обикновенно момиче на моята възраст искам да имам дълга коса. Проблемът е, че искам да удължа разтежа и и да расте по-бързо, но не знам как. Разбира се проверих първо в интернет. Там имаше всякакви рецепти, но ме е страх да не ми повредят косата, освен това нямам нужните съставки. Скоро с майка ми ще ходим на фризьор и мился да попитам дали има някакъв начин. Преди всичко обаче иксам да знам и вашето мнение. Как се грижите за разтежа, какво използвате и т. н. Предварително благодаря, яко някой ми отговори.

Коментари

1.   Веднъж седмично си слагай в корените на косата кокосово масло и го измивай добре след като си седяла около час-два. Имай впредвид, че ако не го измиеш добре ще ти е мазна косата от маслото.

2.   Неща като яйца, зехтин, кисело мляко, прясно мляко, майонеза, лимон и т. н. тоест домашни продукти не биха навредили на косата ти в никакъв случай. Аз съм изпробвали сигурно всички възможни домашни маски и честно казано помогнаха по - скоро да се възстанови косата ми понеже моята е изтощена, но за растеж не мога да кажа, защото моята коса расте доста бързо, но и аз като теб исках да забързам растежа и нещата които на мен помогнаха бяха хининовата вода, която се втрива в скалпа след баня докато е влажна косата, струва 1, 2 лева от аптеката, шампоан с чесън (не мирише на чесън) и той не е скъп и най - вече рициновото масло. То също е около лев и нещо, два. Преди да си измия косата го втривам в корените и седя колкото се може повече. Също така съм сложила дори в шампоана си малко количество от рициновото масло. Доволна съм и от тривитаминола. Може да видиш разни маски с него в гугъл. Аз например слагам 2 лъжички от него, 1 яйце, 1 лъжичка алкохол (аз слагам водка), оцет и кисело мляко. Прави си я в продължение на месец и след това прави почивка от тривитаминола 1 месец. Може да го намериш в нета и от там да го поръчаш или от някой ветиринарски магазин. Струва около 10 лв.

3.   Косата ми започна да расте бързо, когато промених грижите си за нея. Вече не използвам силни шампоани, мия косата по-рядко и с по-хладна вода. Силните шампоани може да раздразнят скалпа ти, особено при честа употреба. Скалпът трябва да е здрав. Вместо да я мия през ден, го правя през два-три. Почти не използвам сешоар, а с кърпата попивам по-внимателно и без много търкане. Не я реша докато е мокра, но използвам продукт за по-лесно разресване, който се поставя на леко влажна коса и улеснява процеса. Първо сресвам заплетените краища, а после започвам отгоре-надолу. Така свеждам до минимум дърпането и скубането, които накъсват косъма. Понякога се мажа с кокосово масло и го оставям да подейства няколко часа преди да го измия. Не помага за растежа, но косата ми става лъскава и има по-здрав вид. Не използвам ластички често, наблягам на шнолите. Подстригвам се винаги, когато забележа нацъфтели връхчета и моля фризьорката да махне само тях, за да не губя от дължина. Ако не подстрижеш краищата навреме, после ще има повече за рязане, а това не е хубаво.
Цялостно косата ми стана по-хубава и вече фризьорите не ми обясняват, че трябва да я скъсят повече, за да махнат всичко увредено. Расте по-бързо, не знам защо точно, не го и очаквах, но се случи.

4.   От авторката:
Много ви благодаря за мненията и идеите. Ще ги изпробвам.

5.   Легни на леглото с провиснала глава и си прави 4 мин масаж за 7 последователни дена, всеки месец. Това помага за кръвообръщението но ако го правиш всеки ден, скалпа ти ще свикне и ще спре да работи. Измери си косата преди и след , да видиш дали работи. На мен ми действа. Кажи как е минало ако пробваш

6.   Пробвай с рициново масло,помага и ако искаш да удължиш миглите си,можеш да си купиш от всяка аптека. Само за външна употреба е,не го пий в никакъв случай,защото разхлабва

7.   Когато бях на 18 и аз се питах това. Тогава се боядисвах с боя. След това минах на къна върху боята и мажех всеки месец само корените. Такава коса ми порасна без цъфтежи /черна/, до дупето, загащвах я в дънките. Но ми писна, а после родих и я скъсих до кръста, пак е дълга, но не толкова грозно дълга. Къната действа като кератинова терапия, попълва люспите на косъма и уплътнява, косата не цъфти от нея. В същото време няма амоняк и окислители, които провалят косата. Но къна само в пакетче, не от кутия... там има боя.

8.   Темата е стара, но съм съгласна с 1 номер - кокосовото масло е чудесно! Аз лично съм с доста къдрава коса и ми помага да расте бързо и да не е със сухи и нацъфтели краища. Но после мия 2 пъти с шампоана, иначе - мазно мазалууу! :)