Споделена история от Спорт и красота

Ям само 2 пъти на ден, нормално ли е?
Здравейте, хора. От скоро съм на диета. Но проблемът ми е, че нямам възможност да закусвам тъй като се прибирам късно от работа и докато се оправя, изкъпя и къщна работа и прочие и става 2 и лягам в толкова. Заради което ставам късно и няма как да закусвам. Обядвам в 12 и вечерям в 17. Тъй като казват че след 17 ако не се вечеря отслабваме. Но ме притеснява проблем ли е че не ям 3 пъти на ден? Тревожи ме това че казват че така организмът чувства недостиг на храна и отделял мастни енергийни запаси заради които вместо да отслабна от този тип диета ще надебелея. Вие какво мислите? Освен ако не започвам да ям и за трети път към 21-22. И да вечерям само плодове и зеленчуци за да не приемам нищо калорично по това време все пак. Вие какво мислите?

Коментари

1.   Индивидуално е. Просто виж как се чувстваш по-добре.

2.   По-скоро е вредно това, че си лягаш в два часа. В колко ставаш? Трябват ти поне седем часа сън, когато си на диета.

3.   Няма никакво значение колко пъти ще се храниш на ден.

Братан.

4.   На мнение съм ,че късното лягане е по - вредно от това колко пъти се храниш. Важното при храната е количеството и това да знаеш кога да спреш.Също така ако приемаш съвети - не се подлагай на диети..организмът автоматично се стресира само при думата и нагласата за диета! Ходиш на работа , хапваш горе-долу в едни и същи часове.Опитай се да си лягаш по-рано,за да имаш здрав сън.Събуждай се към 9-10ч.преди работа и закусвай нещо леко - варианти : препечена филийка , сварено яйце , краставичка сирене , овесени ядки,к.мляко , плод сурови ядки .На обяд може да хапнеш нещо сготвено , но отново следи за количеството, не се тъпчи .Човек трябва да знае кога да спре. Вечерята ти може да съдържа салата , месо , риба , от време на време ориз,картофи ( отново умерени количества за теб ) и така дори да сваляш бавно , ще имаш 1.здрав сън 2.правилно хранене 3.хранене богато на всякакви хранит. вещества
Успех ! :))

5.   Не мисля, че е проблем, ако се чувстваш добре. Хранила съм се и така и ефекта беше само, че отслабвах. Сега си ям редовно и не съм така слаба, 56 кг. съм и планирам да сваля поне 4....

6.   Да, нормално е. Обърни внимание само на съня, този между 22:00 и полунощ е най-добър.
Можеш да вечеряш омлет с кокосова мазнина и авокадо (без хляб)- това засища и мазнините са полезни за хормоните ти (ендокринната система). Яж достатъчно калории, защото тялото ти ще започне да трупа мазнини, ако усети, че имаш недостиг (това става със забавяне на метаболизма). През уикенда или когато не работиш се храни три пъти на ден, така ще избегнеш това забавяне на метаболизма.
Един месец така и пиши как се чувстваш.

7.   Здравей! Не пишеш на каква възраст си. Аз познавам една жена на 40 години, която вече над 10 години се храни веднъж на ден, само вечер. Тя е висока 173 см и вече много години поддържа теглото си на 54- 56 килограма. перфектна фигура. Често сутрин рано пробягва по 5- 6 километра. Не закусва и не обядва. Представи си врата в жилище. Тя може да се хване с ръце за горния край, да се набере, да увисне с глава надолу и да направи до 30 коремни преси. Аз не мога и две.

8.   Няма проблем, освен ако не вършиш тежък физически труд. Тогава може да ти прималее без закуска. Като чета обаче, явно не си от този тип и дори с един път хранене на ден няма да имаш проблем. Споредм мен 17 часа е малко рано. Освен ако не си лягаш ок. 9-10 часа.

9.   Здравейте, благодаря за съветите. На 25 съм. Тренирам през ден - два. Да, обикновено в 2 си лягам и като почивам от работа пак в толкова защото принципно съм нощна птица, но е различно. Зависи кога ми се доспи. Такъв ми е организма, че няма как да си легна по - рано ако имам възможност без да ми се спи. Иначе се въртя по 4-5 часа и не мога да заспя. Но откакто тренирам усилено забелязах, че започна да ми се доспива по - рано и да се наспивам час - час и половина по - рано от преди. Не знам защо. Вчера ядох много лека вечеря към 22 ( в толкова имах възможност, а и след яденето в 17) от притеснение организмът ми да не отдели ония мастни запаси от двудневно хранене. Но след такава вечеря трябва да чакам да стане 2:30 за да легна. И ми се спеше. Дочаках часа, но трудно. Май по - добре да си остана на хранене 2 пъти на ден ако винаги вече ми се доспива по - рано. И евентуално 2 пъти седмично ще ям трети път както ме посъветваха по - горе, за да тялото да не чувства недостиг на храна.

10.   Нормално е, да, спокойно. Не яж късно, особено плодове. Аз не закусвам, не обичам, нищо, че ставам рано. Храня се като теб вече 20-30 години и се чувствам добре. Само някой плод, от един вид, може на закуска, ако си смениш режима на сън и почивка, и почнеш да ставаш по-рано, така е по-здравословно.

11.   Да, нормално е. Това с 3-те хранения на ден е нечия неписана измишльотина. Ограничаването на калорийния прием всъщност води до удължаване на живота - това е доказано с многократни експерименти. Обаче когато се храниш, трябва да се храниш с качествена пълноценна храна, богата на разнообразни микро и макро нутриенти (а не преработени мъртви храни с консерванти и изкуствено синтезирани съставки). Дебелее се от обездвижване и калориен излишък, т. е. ако изразходваш по-малко калории, отколкото приемаш. Има много похвати и тънкости, оптималното хранене си е цяла наука, но това е краткият отговор на въпроса ти.