Споделена история от Спорт и красота

Спортувам и се гримирам
Здравейте. Аз съм момиче на 14 и спортувам но съм също така и кифла обичам когато излиза да съм с много тежък грим какво да направя. Защото аз искам да спра да се гримирам но е много трудно гримирам се от 1ви клас и ми е навик дори фобия. Моля ви помощ какво да направя.

Коментари

1.   Ограмоти се малко. Това направи.

2.   Ами не се гримирай.

3.   Гримът състарява, а когато е много тежък, често и загрозява. Ти си млада и самата младост те краси. Ако имаш и хубави черти, гримът е тотално излишен. Освен това вреди на кожата. Ако от рано се откажеш да слагаш, след време ще си много доволна.

4.   Ами просто си казваш, че гримът е вреден за кожата, както реално е, и спираш. Не е толкова трудно, няма как да си се пристрастила към гримиране. Ако се чувстваш несигурна без грим вече е друг въпрос. Но в този случай си задай въпроса "кой заблуждавам". Защото ако хората не те харесват без грим, значи че не те харесват като цяло, другото е някаква маска за пред хората. Разбира се може по някакви поводи да слагаш малко грим, няма лошо. Но ако питаш мен, трябва да се научиш да се обичаш таква, каквато си и да намериш хора, които те харесват дори по пижама, с рошава коса и без грим, другото е ала бала :)
Момиче на 17

5.   Малко на фейк ми прилича. Аз съм на 15 и никога не съм слагала спирала или какъвто и да е грим не защото мисля, че е лошо, а защото съм млада и не ми трябва. Гримът малко или много прави младите да изглеждат по-възрастни. Грозна ли си, че имаш такава нужда от грим?

6.   Прекрасно е, че спортуваш, продължавай в същия дух.

Относно грима - ако се харесваш с грим, носи си, но се съобразявай с това къде отиваш - на училище примерно не върви да ходиш с много тежък грим, тежкият грим го остави за вечерно излизане и т.н. Важното е да имаш класа и да се съобразяваш с повода.

Не искам да натрапвам мнение, но аз намирам естествените / с малко грим момичета за много по-красиви, особено на такава крехка възраст като твоята. Също така мисли и за кожата си и да не я състариш преждевременно. Ползвай качествени продукти.

В крайна сметка най-важното е да се харесваш ти, естествено най-добре би било да се харесваш естествена и да не изпитваш нужда да добавяш / променяш нищо, но такова самочувствие е трудно постижимо на тази възраст. С времето според мен ще добиеш повече увереност. Щом в момента се чувстваш по-добре с грим, не спирай да носиш, но умерено и съобразно. :)