Споделена история от Спорт и красота

Обиди на расова основа
Аз съм на 16 ако има значение и съм израстнала в България, но не съм българка и никой от роднините ми не е. Всичките ми роднини са мургави, с кафяви и пъстри очи, а аз съм много бяла и имам зелени очи. Просто така се е случило, генетика. И аз много се гордея със етноса си, но хората не ми вярват че съм от този етнос и казват, че не приличам на роднините си. А аз си имам излъчването на лицето и всички черти, но има един стереотип, че хората от моят етнос са с по-тъмна кожа и само защото съм бяла казват че не съм от този етнос. И за мен това е много расистко. И хората ме обиждат постоянно казват, че съм много бяла. Те ме накараха много да си мразя кожата. Сега лятото съм с по-тъмна кожа, хванах тен малко, но хората продължават да ми казват, че съм много цяла и Снежко и само си слагат техните ръце до моите за да ми покажат колко по-тъмни са от мен и да ми се подиграят. Омръзна ми вече. Това, че съм бяла не ме прави по-малко това, което съм и да казват, че не съм си от етноса едва ли не. Това е расизъм и много ме обижда.

Коментари

2.   Аз съм българин с по-тъмна кожа и са ме обиждали също като по-малък - децата могат да са жестоки. За щастие с времето намаляха обидите. Всъщност от години никой не ме е обиждал за цвета на кожата. Така че предполагам и при теб ще намалеят значително и дори изчезнат обидите.

4.   И кое те притеснява не разбрах? Винаги, винаги хората с Бяла кожа са били на почит, за това има и толкова расистки скандали последните години в Щатите например, тъмнокожите там се чувстват дискриминирани заради привилегиите на белия човек. Векове назад във времето е било по същия начин, бялата кожа е била знак за аристократично и заможно потекло, тъй като на тях не им се е налагало да работят по полето на слънце, следователно тъмнокожите са били определяни като най-низшата прослойка, работническа класа, селяни и т. н.
Не виждам нищо лошо в това да си бял/бяла, бялата кожа винаги стои една такава нежна и бебешка, особено при едно хубаво бяло лице, а и ти каза, че си със зелени очи, звучи като идеалната комбинация.
Аз примерно лятото обичам да се печа на слънце, тялото ми целогодишно си има тен, понеже кожата ми е "изпекана", прекарвам много време от годината по морето, но винаги на всяка цена си пазя лицето под spf 50 шапка с козирка. Лицето ми винаги е в пъти по бяло от тялото, но не ми пречи, не искам да имам черно лице.
Смятам, че имаш хубави данни, още си малка най-вероятно и няма да ме разбереш, но като минат няколко години ще видиш.