Споделена история от Спорт и красота

Искам да съм известна.
Момиче на 21 съм. Много ще се радвам да одобрите моята история. Винаги в главата ми се е въртяла идеята да бъда известна, но все не се е получавало. Всеки път тръгвам да се развивам и се отказвам, нямам воля и мотивация. Бях почнала моден канал в Ютуб, специално си купих камера, инвестирах и в добра програма за обработка, качих 4 видеа, които не пожънаха никакъв успех и се отказах. На видео събирах по 100 гледания едвам и никакви коментари. Видеата правех с голямо желание, но явно само от моя страна. Загубих мотивация, гледах как други хора се развиват без грам талант, а аз правех всичко от сърце и не получавах нищо в замяна. Малко след това реших да създам мой онлайн магазин, първоначално добавих няколко артикула, направени ръчно от мен, не бяха кой знае какво, но се постарах - тениски с бродерии, но направени оригинално. Не ги продавах и скъпо - 20 лева, а инвестицията ми беше доста по-голяма, правих реклама, даже си направих флаери, раздавах на хората, очаквайки да популяризирам магазина си - нищо, 3 месеца без нито една поръчка, изтрих сайта, а тениските подарих на мои приятелки и познати. Реших да опитам в Инстаграм - поствах снимки свързани с модата, клипчета, опитах се да набера аудитория - пак нищо. Дори не знам защо не привличам по никакъв начин хората - имам по-интересен стил, косата ми е ярко червена, падам си по доста по-алтернативен стил, но явно не е достатъчно. Преди 3-4 месеца реших да опитам и с Тик Ток, само и само да пробия, качвах видеа как пробвам различни съчетания, едното видео събра 3000 гледания, което за Тик Ток е мъничко, но за мен си беше добре, почнах да събирам някакви последователи, събрах 40, 70 и в момента имам 110, малко са, но не спрях да качвам. В момента, каквото и да кача не събира повече от 200-300 гледания. Дразня се. Дразня се, че има хора, които качват адски големи простотии и събират почитатели, гледаемост, хората им се кефят. Не смятам, че е честно. Аз се мъча и се опитвам да пробия с ръчно изработени дрехи, с креативни видеа за стил и не получавам нищо. Боли ме да седя и да гледам момичета, които просто седят пред камерата и не са нищо кой знае какво, завъртят се два пъти и хората им се кефят. Защо? Нима аз съм нещо по-малко? Искам един ден като умра да знаят много хора за мен и да ме запомнят с нещо, да бъда известна, а не просто поредния човек, отишъл си от този свят... И не мечтая за 100 000 последователя, искам просто аудитория от 10-20 000 човека в социалните ми мрежи, която знам, че ме подкрепя и ме мотивира да продължавам да бъда това, което съм и да творя, а не да се депресирам и да се питам - къде сгреших и какво не правя като хората. Има ли някакъв вариант да се развия или да свикна с мисълта, че просто нямам късмет и че така ще трябва да продължа да живея от тук-насетне. Някой може ли да ми помогне?

Коментари

1.   Авторке, и аз така почнах в Ютуб. Сега обаче от девет направих 33 абоната, така че не се предавай! Ако още си пазиш канала с удоволствие ще се абонирам за теб.

2.   Според мен тези неща стават с времето. Нямам как след месец-два да имаш толкова много последователи. С времето ще ти се получат нещата, не се отказвай щом го искаш толкова силно.