Споделена история от Спорт и красота

Защо българите си бръснат главите?
Каква е причината българите да си бръснат главите?С коса изглеждат много по-добре.

Коментари

1.   Прости са

2.   Последните години почти не съм виждал бръснати освен нискочели селски мутри тип ловецът на бежанци Динко от Ямбол.

4.   Косата ми започна да оредява още когато бях на 17 годишна възраст.
Пробвах какви ли не методики, ходих по дерматолози и прочие. Пробвах какви ли не мазила и хапчета, резултат нямаше.
На 19 годишна възраст, нещата започнаха да стават много-много зле.
За да не се зализвам като стар счетоводител от 60-те, направо си обръснах главата. Така ходя вече 10 години, и се чувствам перфектно.
Преди да се обръсна, имах постоянен комплек си притеснение за това оплешивяване.
Определено аз с малкото ми останала коса, няма да изглеждам по-добре.
Вярно, че голяма част от хората свързват бръснатите глави с мутрите и прехода, но натурално плешивите какво да правим.
Аз съм образован, втората магистърска степен я завърших в лондонски университет (не че е някакво велико постижение) и не бих казал, че съм празноглава мутра, която бие хората за пари.
Лошо е когато човек слага всички под общ знаменател.

5.   Защото лееееко оплешивявам, за момента само малко отпред, но си личи. Тоест, мога да си направя прическа и т.н, обаче личи, че косата е оредяла отляво и отдясно в предната част. Смешно, поне според мен и затова си се подстригвам много късо. А и по принцип е по-лесно за поддържане. Иначе са гелове, шампоани, какво ли не.

6.   Предимно забелязвам, че го правят мъже със склонност към оплешивяване.
Аз пък съм жена и съм на обратния полюс - дразня се като видя дългокоси мъже, особено такива с опашки, бакембарди преминаващи в бради тип "Христо Ботев" и подобни орангутанщини.
Освен всичко друго ми е и гнусно - не бих позволила на такъв мъж да ме доближи.

7.   От една страна има такава мода, от друга страна при мъжете е често срещано оредяването на косата и затова ходят с къса коса.

8.   На някои просто така им харесва, на други им оредява косата, на трети им е по-удобно, защото спортуват редовно и им пречи или не им се занимава с поддръжка.

9.   Хах, поредната тема на човек, който не знае нищо за света. В цял свят си бръснат главите. Даже май на места има села, където и мъжете и жените си бръснат главите. А защо българите си ги бръснат? Ами по същата причина, поради която и другите. Някои го правят заради оплешивяване например. Има и хора, дето не могат да търпят коса. Според мене обаче бръсненето е опасно. На лицето се порязваш, а какво остава за топката? Най-добре е с машинката и е много по-безопасно. А и с чисто голя глава, като на оня с шоуто е малко странно. Човек почва да прилича на бебе.

10.   Или са плешиви, или им пречи. Рядко съм срещала мъже, на които им стои добре, единици са. Повечето се правят на мутри с напомпани мускули, татуси и лош поглед.

11.   Аз спортувам почти всеки ден, пречи ми и ми е трудно да я поддържам - шампоани, гелове, нямам време. А бръсненето с ножче на главата и на мен не ми допада, затова с машинката.

12.   Не знаех, че Брус Уилис, Били Зейн, Самюел Джаксън, Вин Дизел, Патрик Стюарт, Дуейн Джонсън и Бен Кингсли са българи. И не само това, ами са и прости селски мутри.

13.   Защото има доста плешиви. И за да не се види голо теме, предпочитат да са бръснати и "страшни". А някои без проблеми с косопада пак подражават - особено ако имат излишни килограми. Едно е да си дебелак с коса, друго е да си мутра с гола глава (и малко шкембе). Вземат те по-насериозно хората някак си.

14.   Голяма част от мъжете си бръснат главите понеже нямат са почнали да оплешивяват пък не искат да плащат за присаждане на коса или нямат пари за тази процедура.

15.   До 1

Определно са прости мъжете, които имат коса и я бръснат 0 номер.

16.   Когато видя българин, ще го попитам... Я чакай малко! И аз съм българин и не съм с бръсната глава! Явно си имаме поредния нелеп случай на обобщаване /"мъжете са такива, жените са онакива..."/.

А най-много бръснещи се мъже решават, че това е по-лекия вариант за приемане на предстоящото оплешивяване. Ако някой се чуди и аз съм тръгнал към липса на коса, но не я бръсна - докато ми е писано да я имам, ще я имам. Не ме е срам от така нареченото най-вероятно бъдеще, защото то няма да е резултат от мое действие и ако някой трябва да се срамува, това най-вероятно ще да е генетиката. Та ако тя иска, да си се срамува! Аз участие в тази душевна драма нямам.

17.   Колкото мъжете с обръснатите глави са прости и са мутри, толкова и жените с къси поли, прилепнали клинове и деколтета са проститутки.
Ето ви още един пример за обобщение.

18.   Аз съм момче и имам дълга черна коса стил ЕМО това много ги кефи мацките и не разбирам тия които са плешковци винаги изглежда грозно!

19.   Абе не вярвам мацките да си падат точно по емота, ама щом казваш, няма да ме лъжеш я...

20.   Цял живот ги солим тея мъже, а сега пък и за косите им се захванахме... жените като се изрусяват и косата им заприличва на метла черните вежди и видът на чалга певица от 2005 за това нищо не трябва да ни се казва, нали? Ама мъжете били решили да се бръснат и айде, голямо нещо.
Щом се чувстват по добре обръснати какво лошо има? Особенно пък ако им ходи..? Попринцип българските мъже са ниски (не всички, разбира се), а аз не мисля че нисък мъж ще му ходи примерно дълга коса. :D Но все пак много зависи.

21.   И аз това се чудя. Ясно че за хора които започват в младежка възраст да оплешивяват това е най-лесния начин да "маскират" оредялата коса. Това добре но не мога да повярвам, че над 50% от мъжете са плешиви. Аз не бих казала че всички ходят бръснати, по-скоро повечето имат много къса коса, като в казармата. Според мен е скучно и показва липса на всякакъв стил и желание да изглеждаш добре, ако нямаш проблеми с косата. Бръснати/много къси коси стоят добре само на някои тип лица. На повечето никак не им отива, изглеждат еднакво, като излезли от фабрика. Ако някой си мисли, че с такава "прическа" изглежда привлекателен, най-вероятно живее в заблуда и всъщност вида му е посредствен. И 80-те години е имало плешиви и въпреки това, снимките отразяват че повечето млади мъже са имали коса на главите си.
Тъй че който иска да е по-различен от общата маса и да бъде забелязван, да пусне поне перчем.

22.   Номер 19, жена съм и въпреки че стил емо като цяло не ми допада (нито за мъже нито за жени) ако трябва да избирам между войник и емо, емото печели и то с голямо предимство.

23.   Обръснах си главата преди 2 години, много по-удобно е: мога да се къпя по 3 пъти на ден и изсъхвам без да си търкам главата с хавлия; вятъра не ми разваля прическата; мога да нося шапка и сушалки без да изглеждам нелепо като ги сваля; пестя от фризиор.
Коментарът че бръснатите мъже са прости е крайно неуместен...

24.   Красивият човек изглежда добре и с гола глава. Много хора излеждат потресаващо зле с гола глава и замазват положението с прически

25.   20, цял живот ги солим и ги плюем тия мъже, сега пък и за косите им се хванахме, кога ли ще се хванем и за уювите им!

26.   В селския рейс 6 до Герман виждам и някакви пишлегари бръснати, те селяните по селата са назад с модата.

27.   За мен е по-удобно и практично. Косата ми е гъста и хубава и беше черна като катран, но явно дъртеем не знам, навърших 25 и бакенбардите заедно с брадата ми взеха леко да побеляват. Сега година по-късно е още по-зле и по-зле ще става и ми е кофти, защото изглеждам по-възрастен отколкото съм и е неестествено пишлеме, пък такъв прошарен и вече машинката играе и излиза по-евтино и има плюсове на бръсната глава. Автора да не генерализира хората всеки сам се знае и си има причини да се носи както му се иска. И аз виждам много бръснати шкембелии и еднакво изглеждащи кифли , но нормално хората навсякъде станаха с още по-стадно мислене, но това в друга тема.

28.   Българите по принцип станаха някакви мърлячи и не им пука особено за вида им :) затова . С бръснати глави, или с някакви дълги чорлави бради. Анцуг и грозни обувки. Смешно...

29.   Авторката:
Написала съм 2 изречения.Единствено попитах от любопитство,не съдя никого за нищо.И във второто изречение просто изразих своето мнение как на мен ми харесва повече.И не съм казала,че само българите го правят.Но се обръщам към българите,защото този сайт е български и е ясно,че те ще отговорят в коментарите.Знам,че и в другите държави има хора,които го правят,но тук е по-често срещано.

30.   19 питай мацките дали харесват момчета с яки прически и дълга лъскава коса или разни плешиви голи тикви като скалпирани или още по зле голи тикви с бради ай че завиждате на момчетата които имаме красива коса и красиво тяло и ни наричате педали и разни тъпотий защото сте комплексари и ви е яд че сте по долу!