Споделена история от Спорт и красота

Изключително грозна, а и без други способности
Здравейте, случвало ли ви се е да се срещнете с толкова грозне човек, че чак да нямате никакво желание да комуникирате с него? Е, аз съм точно такава. Проблемът ми е, че просто съм много грозна, съвсем честно и без да преувеличавам. Мисля че просто хората трябва да приемат че, макар и малко, има хора, които са изключително грозни, въпреки че никой не ми го казва пряко, разбира се, тук идват клишетата от сорта "красотата е много субективно нещо", "всеки човек е красив", или "не е важно това от вън, а това отвътре", но уви... Не мога да се похваля и с нищо "Отвътре", просто много ужасен човек от всякъде, характер, черти и тн. Пиша тази история първо защото ми е интересно да видя мнението ви за хора като мен - бихте ли общували с такива, макар че аз се опитвам да не преча на останалите хора, а и ако случайно има други като мен да им кажа, че не са сами

Коментари

1.   Ако не си и дебела, няма чак такъв проблем. Колко грозотии съм оправял, не е истина. Важното е да се раздаваш, за да компенсираш.

2.   Не, чак толкова грозен човек не съм срещал, срещал съм хора, които макар и да не са красавци, имат някакъв чар и присъствие и са приятни за разговор.

Какво конкретно не харесваш в лицето си и пробвала ли си да промениш нещо?

3.   Не. Не общувам с хора на които им хлопа дъската.

4.   По принцип повечето жени се мислят за красавици. Да, какво не харесваш? Характера ако е лош, колкото и да е красив човек също е отблъсква що. Хората харесват усмихнати и позитивни хора.

5.   Не, не съм срещала чак толкова грозен човек. Но мисля, че имаш психологически проблеми

6.   Всъщност, не, не ми се е случвало да избягвам човек, защото ми се е сторил грозноват. Общувала съм с най-различни хора и една част от тях са имали забележими дефекти. Ама човек не избира как да изглежда. Като си се родил с голям нос, това е положението- можеш да го оперираш, но същия нос е възможно да се появи при децата ти. Понякога пък преживяваш инцидент и ти остава белег, аз също имам белези.
Избягвам единствено злобните и глупави хора. Това са черти, които не мога да преодолея. Не ми е приятно да седна на кафе с някого и два часа да слушам само агресивни изказвания за трети лица или събития.

7.   Масово се обяснява как външният вид не е важен, колко по-ценно е да си нравствено красив и прочее банални, заучени фразички, които звучат много благородно, но само дотам. Грозна жена, която не може да компенсира с ум, талант или нещо друго, е просто жив труп, сори. Все още основното качество на жената е нейната визия. В редки случаи това може да се пренебрегне, но ако изпъква с някакъв страхотен характер, чувство за хумор, остър ум или специфичен чар, което също е сложна работа. Всичко това го казвам от личен опит, защото аз самата съм грозничка и без особени заложби в други сфери. Винаги оставах в сянката на по-хубавите си приятелки, винаги бях "втора цедка" за мъже, които бленуваха по различни красавици с еди-си-какви качества, но не можеха да се домогнат до такава по ред причини. Всички искат младичко, всички искат хубавко, това е положението. Има 1-2% изключения, разбира се, но е страшно трудно да попаднеш на тях.
При мъжете е по-различно - ако не си ужасяващ грозник и задръстеняк, имаш по-добри шансове, отколкото една непривлекателна жена. Като цяло съм срещала повече хубавки жени с грознички мъже, отколкото обратното.
Изобщо красотата е основният фактор - "Грешна беше тая жена, но беше хубава", нали. Има редица изследвания, които показват какво е отношението към красивите и към грозните хора. Чела съм много разкази на грозни жени и как мъжете помагат с куфарите на красивите им приятелки или им отварят вратата, докато непривлекателната дори не я поглеждат. Истории - бол. Чисто природно сме настроени да тачим красотата, заложено е в нас още с раждането. Бебетата разпознават хубавите и грозните хора, а сладките бебета, получават повече внимание и прегръдки от тези, които приличат на картофи. Статии за това има много.

Не знам какво да ти кажа, не знам как да те насърча. Аз съм вече на 32 години (на всичкото отгоре съм и "дърта) и съм се отчаяла, с годините не става по-добре.

8.   Предпочитам грозните, защото нямат изисквания до небесата, а и са големи мръсници, защото дълго са фантазирали и стояли на сухо. Такива момичета са истинска благинка.

9.   Най-красивата жена е щастливата,мила моя.И да,бих общувала с теб!
Поздрави:Една тъжна красавица.

10.   и аз не бих се определила като красива. Когато съм питала или без да съм питала, хората са ми отговаряли и казвали имаш не лошо лице или сладка си. Лицето ти не е лошо. Но никой никога не ми е казвал красива си хубава си. Казвали са ми имаш добри черти, хубаво тяло, но никога не точно красива си. Знам какво ти е. Гадно си е, но аз опитвам да компенсирам с други неща, с тялото си с характер, лъчезарност и усмивка. Това печели мъжет. Гаджетата ми, които съм имала също не са изричали тези думи. Казват добре си се облякла, добре изглеждаш, ама баш красива си не съм чувала. И като твоите приятелки са по - красиви и по - слаби от хеб е също много гадно, тях ги заговарят на бар, дискотека, ти стоиш отстрани и чакаш да мине или неговия приятел идва да ти отвлича вниманието, но всъщност не се интересува от теб. С времето се научих малко по - малко да го приемам и да свиквам. И се надявам в скоро време да обикна недостатъците си и да се приема, такава каквато съм, истинска.