Споделена история от Спорт и красота

Обезкосмяване, маникюр, педикюр и всякакви подобни процедури
Здравейте! Жена съм и се обръщам предимно към жените.
Обичам чувството когато всичко ми цъка по часовник, но на моменти ме обвзема страшен мързел. Дразня се, да се гледам без лак и с косми, но в същото време ме мързи да направя нещо по въпроса.
Вие изпадате ли в такива ситуации? Как се справяте с мързела?
Необвързана съм, но и преди съм била сама и пак поне нещо ме буташе и изпитвах удоволствие от това да се поддържам. Сега съм се отпуснала много. От 2 дни дори и лосион не ползвам, защото ми е някак неприятно да мажа върху тези косми. :D
Утре ще се взема в ръце, но исках да разбера има ли и други жени като мен?

Коментари

1.   Нищо не е задължително. Аз не се бръсна и не се лакирам. На 18 съм. Натурална се харесвам. Това не означава, че ходя мръсна и миризлива :D
Това са норми и стандарти, създадени в обществото и всяка жена сама избира за себе си.

2.   Всяка жена я домързява понякога, нормално е. Аз например много се дразня на излишното окосмяване, ама толкова много се дразня, че мързела изобщо не ми е фактор. То е малко като миенето на зъбите вечер, понякога много ти се спи и те мързи, но въпреки всичко го правиш, защото идеята за зъболекар е твърде неприятна. Виж, обаче, може и да не се намажа с лосион за тяло...
Често ходя без лак за нокти, защото не го намирам за задължителен. За мен е по-важно да имам чисти и оформени нокти, макар и къси, отколкото те да са в червен/лилав/телесен цвят.
Просто раздели задължителното от незадължителното според теб. За мен е задължително краката ми да не боцкат, ноктите ми да са чисти, зъбите- измити, лицето и косата да са почистени и хидратирани. Останалото мога да го забавя във времето. Между другото, може да ходиш на маникюристка за гел лак, ако много те дразнят нелакирани нокти. Гелът издържа дълго време и ще си спестиш усилията в домашни условия. Понякога, когато ме мързи крайно много, намирам човек да ми свърши "мръсната" работа.

3.   На мен също хич не ми се занимава с такива неща, затова си плащам. Един път месечно ходя на фризьор, маникюр и педикюр. Чиста работа. За мой късмет съм спечелила шестица от генетичното тото по отношение на космите - нямам почти никакви косми. Но където имам, са гладко оскубани. Една жена просто трябва да намира начини да се поддържа, и то не толкова заради другите хора, а по-скоро от уважение към себе си.