Споделена история от Спорт и красота

Може ли да спортувам БОЕН спорт,но да не ходя на състезания?
Здравейте,

м. 25 години

Искам да се запиша да спортувам боен спорт, но просто за хоби и самоотбрана. Не ми се ходи по състезания.

Възможно ли е това?

Ориентирал съм се към таекуондо.

Благодаря на всички отговорили!

Коментари

1.   Спокойно. Не само, че може, ами и ще държат да не ходиш на състезания. Нали се сещаш какво ще стане с теб на такова състезание в твоята възрастова група. Ти тъкмо си почнал да тренираш, а те тренирали от 8-10-14 годишни. Ако треньора те пусне на състезания, трябва после него да съдят за предумишлено убийство, каквото неминуеми ще се случи.

Ти да не мислиш, че ей ставаш състезател? Тръгваш да тренираш и хоп, правят те състезател.

2.   Можеш да, ако искаш да се научиш да се биеш по-бързо се насочи към кикбокс, бокс, ММА или борба. Таекуондо и карате на нищо няма да те научат освен на разни упражнения първите 4-5 години, не си мисли че ще станеш нинджа за месец, два. Успех

3.   Да.

4.   Да, повечето не се състезават. А и както споменаха, няма да те пуснат с чиста съвест. Плюс това, никой не може да те насили да го правиш. Това налице, бих препоръчал муай тай или кикбокс за самоотбрана (крав мага е също избор), таекуондо не толкова.

5.   Естествено, че може! Приятел тренира карате от 1 год, като хоби и също не желае да се явява на състезания. Таекуондото е много интересно като избор също. За обща култура -таекуондо означава "система от ръце и крака“. Щом искаш и си го решил, записвай се. Състезанията са за хора, които искат да имат професионални успехи в областта.

~Единственото облаче~

7.   Таекуондо е за зрелище; става за хоби. Както казаха по-горе, бих те насочил към друго за самозащита- ММА, кикбокс, самбо, BJJ, крав мага, бокс... нещо без блокове. Пази си ставите- ще ти трябват по-нататък в живота. Мой приятел, тренирал таекуондо и обичащ шоуто с високи ритници, трябва да прави операция на тазобедрена става.
Гледай видея на Ютюб с уличен бой- НИКЪДЕ няма високи ритници.
Марк Дросос е канадец, работил като охрана на барове (баунсър)- той има интересни видея, с приложими неща за самозащита. Само като идея. Ти си решаваш.

8.   Също препоръчвам ММА. Избери място където да тренираш, отиди купи си ръкавици, шорти, рашгард и клин. Да знаеш скъпички са. Има един магазин лидерфитнес от там може да поръчаш. Аз съм поръчвал много неща на Venum от там и съм доволен.

9.   Благодаря на всички коментирали!

от Автора