Споделена история от Спорт и красота

Да си обръсна ли главата
Предполагам сте забелязали че в момента най модерно сред нас тийновете е да си с гола глава. Много ми се иска и аз да си обръсна главата. От няколко месеца го обмислям, но все нямам подоходящ момент, все или съм даскало сега или работа през лятото, а и не мога да събера смелост да хвана машинката и самобръсначката. Но все пак се притеснявам как ще ме гледат хората около мен на 16 с гола глава. Дайте съвет какво да направя? И сам ли да действам или да потърся помощ от бръснар?

Коментари

1.   Зависи от човека, на някои им стои много добре, други изглеждат като идиоти. Аз съм пробвал веднъж с гола глава и никак не се харесах, затова я стрижа доста късо, но все пак да не е напълно голо.

2.   Ужас, отврат ....
Ама обръсни я, поне ще си харесван сред курвите и мангалките, а то тва е най-важното

3.   Бръснати глави изглеждат като затворници , остави 1-2 номера. Или не се подстригвай толкова ниско първоначално, после намали повече, ако вече не си преживял шок или не са те оплюли.
Между другото, вече им мина модата на голите глави, да не говорим, че в чужбина не знам кой ходи така.

4.   Всички от групата BTS имат коса и няма остригани нула номер.
Момичетата харесват групата ВТS.
На много малко хора им отива да са с бръсната глава.

5.   Ако това те притеснява, не го прави.
Сега, някой 15 годишна, дето е чела статии от други 15 годишни в Medium, дето са копирани от книгите за духовно израствене на майките им, които най-често са копирани от стари бройки на Cosmo, ще ти кажат, да "бъдеш себе си" и да се "пребориш със страховете си". Ама аз ще ти кажа, че ако толкова те притеснява, по-добре, да не го правиш. Нито ще има някакво "духовно израстване", нито ще се отличиш сред познаитеите си, като по-смел и интересен, особено, ако вече е някаква мода. В смисъл, едно е, да си направиш раски, като хората с восъка и прочие, дето е баааахти. дъглата и широка процедура и има сигурно 5 като тебе в града, друго е, да си праснеш машинката и да замязаш на тея, деот има 105 само в твоето училище.

6.   Отиди в някой барбършоп и им кажи че искаш хедшейв. Аз преди време така направих за първото бръснене на глава. Отидох, седнах, той ми намокри косата, хвана един голям бръснач и след няколко минути нямаше и следа от коса.

7.   "Отиди в някой барбършоп и им кажи че искаш хедшейв."

Ама с диктшанериту ли да отида, че да им го транслейтна?

8.   До 7
Ходил в много от модерните в момента бръснарници, навсякъде казват на бръсненето на глава хедшейв, последния път дори видях че и в ценоразписа така го пише.