Споделена история от Спорт и красота

Не умея да се гримирам, нито обичам снимки, съвет!
Не умея да се гримирам, а съм жена! Как да се науча? И толкова ли е важно това? Трябва ли една жена да може на всяка цена да се гримира, не разбирам?
И другото което е, ама изобщо не обичам снимки! Не си правя, почти нямам, селфита също. Това също ме тормози.
Момиче на 16, отчаяна.

Коментари

2.   На 16 години още би трябвало да си страшно красива, единственото, което може да сложиш е спирала на миглите, за да изглеждат голями, задължително водоустойчива.
Аз слагам по малко грим, предимно пудра или нещо друго защото имам следи от акне и е грозно. Ползвам молив за вежди, очна линия, която е като химикалка или спирала. По отделно, а при по-важни събития всичко комбинирано.

3.   На твоята възраст никой грим не може да е по-хубав от естествената ти красота.

4.   Плати си някой мъж да те гримира, ако ти трябва професионален грим.
Според мен не е нужно да се гримираш ежедневно, когато си на 16, освен по някой повод.

5.   не умея да се гримирам, не ме притеснява

6.   Не трябва, ама след някоя друга година, ще стане така, че взички около теб ще се гримират и ще те съдят за това, дали се гримираш или не.
Номер едно пише пълни глупсти, особено със "страшно красива" и вероятно е мъжко.

7.   Аз на тези години се научих да се гримирам и то сама, купувах си неща и експериментирах, дори клипчета в интернет не съм гледала, но ти можеш да започнеш оттам, повечето ми приятелки гледат и после се опитват.
И да, важно е... Една жена винаги трябва да се носи със стил и подходящо облекло или грим в зависимост от обстановката (изключвам силиконовите недоразумения). Ако отидеш на вечеря в ресторант примерно? По анцунг и без грим не е много подходящо. Но си още на 16, ще се научиш.
Ж21

8.   Не, не трябва, една жена може да се “носи” със стил и без вредни химикали по кожата си. Аз съм на 25, в професия, в която стилът и визията са от значение, не нося грим и не се притеснявам от външния си вид, независимо в колко официална обстановка (или дори ресторант!) се намирам. Не ми се налага да ставам два часа по-рано, защото съм създала очакването у околните винаги да изглеждам по определен начин, при липсата на който бих изглеждала болна, бледа и преуморена, нито да се замислям дали спиралата ми не се е разтекла от жегата, нито да ходя през половин час в тоалетната да проверявам дали всичко е на мястото си и да коригирам каквото трябва … (1)

9.   Не ги слушай тези, че всички щели да се гримират и ти да си “странната”. Пълни глупости. С годините други неща излизат на преден план и никой не обръща чак такова внимание как точно изглеждаш. Като бях по-малка и на мен много ми се чудеха как така не искам да се гримирам, момче ли ще ставам и подобни, но не ги отразявах и сега кожата ми е по-хубава отвсякога. Колкото и клиширано да звучи, красотата, класата, стилът, женствеността – всичко това идва отвътре, от хармонията със себе си, грижата за себе си (наспиване, правилно хранене, пиене на вода, спорт), походката, осанката, излъчването, погледът, усмивката и т.н. В тази възраст е хубаво да си изградиш собствен стил на обличане, да откриеш какви дрехи ти подхождат и те карат винаги да се чувстваш добре, това ще ти спести нервното обикаляне по-късно, няма нужда да си губиш времето с друго, ако не искаш. (2)

10.   На много жени гримът им помага със самочувствието и увереността, други го използват, за да прикрият акнето, бръчките, торбичките и т.н., все неща, чрез които кожата и тялото ти казват, че трябва да се погрижиш за тях, а не да прикриваш “несъвършенствата” с изкуствено замазване. Гримът може да се използва и като форма на изразяване, като изкуство и собствен почерк, лошо няма, но не всяка жена е длъжна да влага време, пари и усилия, ако за себе си приема, че няма никаква потребност от това. Има много по-важни неща по отношение на това да изглеждаш и да се чувстваш добре, вече ги споменах горе. (3)

11.   Бих те посъветвала вместо да гледаш сложни tutorials и да се чудиш как тези жени успяват да не си избодат очите с очната линия, ако решиш, че искаш да се научиш, да започнеш да експериментираш с някакви семпли неща вкъщи, да наблюдаваш какви цветове/техники ти стоят добре и как те кара да се чувстваш цялото преживяване, също може да помолиш приятелка да ти помогне, НО преди всичко това, много по-полезно би ти било да разучиш различни skincare методи и продукти.

Все пак най-важното е да се грижим за кожата си, не да я задушаваме с пудри и сенки. Двете най-основни неща са moisturizing & sunscreen. Също така cleansing, toner, exfoliation etc., но и с това не бива да се прекалява естествено. Друг важен момент е, че много марки и при тези продукти съдържат вредни вещества, които правят кожата зависима от тях, за да изглежда добре, затова е хубаво да се използват такива с (предимно) натурални съставки. Не взимай първото, което ти хване окото или чуеш от рекламите. (4)

12.   Знам, че звучи сложно, аз самата още се уча, но си заслужава in the long run. Ако сега си изградиш лесни навици, като това всяка сутрин и вечер (!) да измиваш лицето си много старателно; когато кожата е суха, да слагаш овлажняващ крем; когато е мазна и с пъпки – почистващ гел/маска; когато ще си на открито - sunscreen и т.н. след години ще имаш все така хубава кожа, без да усещаш необходимост да се гримираш.

Още няколко неща напосоки – хубава марка балсам за устни (и не само) е Eucerin; за sunscreen – La Roche Posay (Anthelios), бебешките мазила също са готини, защото не съдържат агресивни съставки; а за овлажняване и за почистване на кожата засега съм най-доволна от bioten, която е и една от най-евтините марки на пазара. Гримът е временна заблуда, а с грижата за кожата си инвестираш за години напред.

И последна вметка – научи се как правилно да оформяш веждите си, и нямам предвид да ги махаш тотално като проскубано пиле, напротив – колкото по-малко, толкова по-добре, между тях и малко в краищата е напълно достатъчно и придава естествен вид. Дано съм била полезна. (5)

Хари