Споделена история от Спорт и красота

Сутиените не са ми удобни и притискат гърдите ми
От много време не мога да си намеря удобен сутиен. Доста съм слаба и имам малка подгръдна. Но пък чашката ми е със среден размер. В момента нося меки сутиени без банели от H&M в размер 70Е. Но гърдите ми са по-плоски и с широка основа, изцяло кръгли са. Винаги страничните банели ме ограничават и по цял ден си придърпвам сутиена. Ту ги наместя и се размести. Не че чашките са малки, а може би са събрани, а гърдите ми са разположени по-широко. Освен това между двете гърди нямам място и сутиен с банел минаващ между тях адски ме притиска. Има ли и други с такъв проблем и какви сутиени носите?

Коментари

1.   Пробвай със спортните, еластични. На мен са ми единствените удобни. Не трая и аз тези с банелите и на единствените два които имам от тези съм ги махнала, а даже като не е прозрачна блуза нищо не слагам.

2.   Отиди в магазин, който е специално за бельо и обясни проблема на продавач-консултант. Там хората знаят какво да ти препоръчат, как да ти вземат мерките и да определят точния ти размер.
Такива проблеми са често срещани, обикновено се дължат на лоша изработка на сутиена или неправилен размер. Възможно е и досега да си си купувала сутиени, чиято форма не ти е удобна. Междувременно може да опиташ със спортен сутиен, почти няма жена, която да не ги намира за удобни.

3.   H&M....няма как да ти е удобно...потърси в специализираните магазини само за бельо. Тъй като съм с доста едър бюст ми отне време да попадна на удобни сутиени - повече от 5 години ползвам тези на Bra Studio и съм супер доволна...направо не се усещат, което както със сигурност знаеш е изключително удобство. Имай предвид, че хубавите сутиени са сериозна финансова инвестиция, но безспорно си струва!
Споделих марка не за да правя реклама...а само да дам насока. Дано съм била полезна.

4.   В мола Парадайз има Бра студио,в което мисля шият по поръчка.

6.   Съветът на номер 1 е добър, просто недей да носиш, особено ако нямаш големи гърди или носи само спортни. Едва ли на някой ще му направи впечатление, че нямаш, а дори и да е така това си е твоя работа и не го/я засяга, че да си позволява коментари.

7.   Не носи сутиен.

8.   Копирам и репоствам свой коментар отпреди няколко дена, който написах под подобна тема:

"Един приятелски съвет от мен - опитай да носиш спортни бюстиета/сутиени, които отговарят на размера ти и ще установиш, че няма да са ти неудобни. Като момиче/жена с десет години по-голяма от теб, твърде много от които прекарани с ежедневната агония на "типичните" сутиени с банели (гадните телове с форма на полукръг, които стоят отдолу) и закопчалки отзад (които убиват ужасно и се очертават под по-прилепнали дрехи), мога да кажа, че откакто престанах да ги нося, едва ли не започна нов етап от живота ми и не бих се върнала за нищо на света към тях. Носила съм най-различни, уж ластични и по-добри, но в един момент банелите просто започват да се впиват в кожата ти и да ти стягат. В допълнение към това, неудобните сутиени (независимо какъв вид) с времето доказано причиняват болки в гърба и водят до прегърбване, гръбначни изкривявания, нарушено кръвообращение…

Ако те притеснява, че гърдите ти ще изглеждат по-малки, "неоформени" и т.н. ако носиш спортни сутиени, просто трябва да намериш правилния модел, има с подплънки, без подплънки, оформящи и не, push-up, екстра-мега-гига push-up и най-различни други кройки и видове, подходящи за всякакви размери и предпочитания. Аз лично винаги махам подплънките и ако сутиенът е качествен и достатъчно еластичен, каквото и да облека отгоре, не можеш да разбереш какъв сутиен нося, няма разсейващи очертания, формата е идеална, а чувството е сякаш просто носиш малко по-прилепнал потник и няма нищо общо с болката, която описах по-горе.

Допълнителен бонус е фактът, че ако са с правилния размер, ластичните бюстиета позволяват на гърдите да са малко по-“свободни”, отколкото обикновените сутиени, което тренира мускулатурата и предотвратява преждевременно увисване. Все пак пробвай да носиш и от двата типа, не е нужно да имаш само от едните. Просто имай едно наум, че не всички бюстиета са за малък размер/възраст (аз например съм С)."

P.S.: Напълно разбирам болката ти, и моите гърди са малко по-"раздалечени" от обичайното, и сутиените с банели за мен са едва ли не torture device ... Не бих казала, че е задължително сутиенът да е скъп, за да е удобен, имам отлични сутиени и за по 10 лева от New Yorker. Имат едни черни, които изглеждат като много къс потник, много ластични, с широки презрамки, което е още един плюс, и с нещо леко дантелено по краищата... Махаш подплънките и се наслаждаваш на свободата и новия си живот. :D Иначе напълно подкрепям мнението, че в H&M са пълна скръб, дори спортните им не струват, а са и скъпи.

Дано съм била полезна.

Хари

9.   Автор:
Благодаря ви!
Най-вече на номер 8. Мразя банели. Търпимо е с тези без банел на ей енд ем, но нямам голям бюст и те малко сплескват.
Замислям се за вариант за малко по-спортен сутиен, но с някаква подплънка да оформя и уголемява бюста.
Не знам защо за гърди като моите няма много подплънки. Търся, но все са с по 2 - 3 размера по-малки чашки, които са пуш ъп. Сякаш са ми големи, ама не са...
Мъжът ми е много против тези бабешки сутиени и дори ме кара да си купя с банели, полуподплатени с половината дантела и зърната да се виждат... кой носи това в ежедневието... ужасно е!

10.   Не си намерила твоят модел. Моите гърди също не са малки, но случайно намерих едно малко магазинче за бельо с всякакви модели, не само традиционните с твърди чашки и подплънки и бях много приятно изненадана колко удобен може да е един сутиен. Така, че съветвам те да не залагаш на марката, а да пробваш всякакви модели във всякакви магазини докато намериш твоя.