Споделена история от Спорт и красота

Коректор стик
Нямам много голям опит в грима. Накратко-имам лице с малко линички и куп несъвършенства като леки зачервявания на места, някое тъмно петно и искам да ги прикрия. Ползвам фон дьо тен и пудра, но не става. Искам да си взема коректор стик и ме интересува може ли да го ползвам като основа на цялото лице. Гледам по клипчета, че определени зони "мацат", да не стане фал, ако сложа на цялото лице и после фон дьо тен.
Ако взема коректор стик какъв цвят да е за моя случай?

Коментари

1.   Коректорът трябва да е един тон по-светъл от кожата и фон дьо тена ти. Препоръчвам ти коректорите на мейбълин, аз ползвам maybelline fit me, също хубав е instant anti age eracer, мисля, че е най-продаваният коректор на мейбълин.
Ж21

2.   Не слагай коректор на цялото лице, безсмислено е. Това би било чисто разхищение на коректора, а в резултат кожата ти ще изглежда претрупана с грим и някак неестествена.
Преди да се гримираш си сложи основа за грим или крем за лице, за да може фон дьо тенът ти да се "захване" по-добре. Аз лично използвам крем, не е нужно да закупуваш основа веднага, не е спешно. Съветвам те и да смениш фон дьо тенът, очевидно твоят не е с достатъчна покривност щом личинките и зачервяванията продължават да си личат. Някои продукти са просто за изравняване на тенът, а не за прикриване на несъвършенства. Мисля, че ти използваш грешният за теб продукт, коректорът не може да оправи положението при такава ситуация. Няма да ти казвам казвам какъв фон дьо тен да си купиш, това ще го обсъдиш с консултант в магазин на място, защото има значение каква ти е кожата, а аз няма как да знам. При всички положения ще прочетеш различни мнения преди да отидеш на лов за продукти, задължително си определи и бюджет, за да не се опитат да ти продадат нещо екстремно скъпо за джоба ти, когато има вариант за по-изгодна покупка. За да има по-голяма покривност, нанасяй фон дьо тенът с четка, а не с гъбичка.
Коректорът ти трябва да е един-два тона по-светъл от фон дьо тенът, идеята му е да коригира това, което само фон дьо тенът не може. Използва се основно за по-тъмните зони, например за тъмните кръгове под очите, но действа и при зачервявания. Повечето жени използват коректора и за помощно средство при контурирането, което стана модерно последните години. Има коректори в бледозелен цвят, те се ползват под фон дьо тена и са за силни зачервявания/пъпки. Можеш да опиташ с такъв, в някои случаи се оказва идеалното решение.

3.   Euserin коректор стик

4.   Номер 1, тя не иска да прикрие тъмни кръгове под очите, за което съветът ти бил абсолютно точен.
Има малка разлика между коректор за под очите (concleaner) и коректор за покриване на несъвършенства (corrector). Коректорите за под очите не са така покривни и оставят по-тънък слой, за да не създават ефект на натрупан грим. Те трябва да са с един тон по-светли от фон дю тена.
Коректорите за несъвършенства са по-гъсти и плътни, покриват по-добре. Аз не ползвам много такива коректори, но бих препоръчала catrice camouflage, който е в малка черна кутийка с прозрачен капак. Струва 2-3лв., а е супер.
Не те съветвам обаче да го мажеш по цялото лице. По-скоро подбери по-покривен фон дю тен (препоръчвам Revlon ColorStay - има варианти за по-суха и по-мазна кожа). После, АКО е необходимо можеш да сложиш от коректора с пътупващи движения. Накрая запечатваш с пудра.
Ако пък някога решиш, че имаш нужда от коректор за под очите, предложенията на номер 1 са топ за тази цел.