Споделена история от Спорт и красота

Твърде широки гърди в основата и плоски
Не мога да разбера защо съм толкова странна. Виждам красив сутиен на витрината на някой магазин, искам да си го купя, но не ми става. Не ми става не защото са ми малки гърдите, не защото са ми големи, а защото имам така наречените shallow breasts. Това са съвсем нормални гърди, но ако повечето дами имаш гърди с тясна основа и по-изпъкнали напред, при мен имат адски широка основа и са по-прибрани и плоски към тялото. Т. е. отред има ширина и са кръгли и заемат целия ми гръден кош, но в профил нямам вид на надарена жена. Меря си подгръдната 67 см., гръдна 89 см. и в сайт за бельо пише, че съм размер 65F. Пристига въпросният сутиен и с такъв тип гърди не мога да изпълня качествено чашката напред като обем, а в основата гърдата ми не влиза в банела, защото е твърде тясен, а гърдата ми твърде широка. Например чашката на въпросния сутиен е 13. 4 см., а моите гърди са широко 16-16. 5 см. В ей ем пък някакви нелогични размери ми стават - 80Д, но само ако има подплънка. Чашката никога няма да я изпълня, но с помощта на подплънката я пълня добре, а така широкият банел поема основата на гърдата ми.
Съпругът ми често се сърди че не нося хубаво бельо. Все казва, че иска да имам секси сутиен с дантела, изцяло от мрежа, но как с тези гърди. Просто нищо не пасва. Нося сутиени без банели, които са меки и се оформят по бюста ми, иначе е пълна мъка... Иначе като нося бриджитка или бралет, само тогава горе долу стават нещата, но този модел не е особено ежедневен и удобен.
Моля, споделете, вие имате ли такива гърди или съм някакво чучало? Чувствам се зле. Ако някоя жена има просто големи гърди или малки все ще се намери решение, но за такива с широка основа на самата гърда и без много projection напред в чашката? Странна съм, определено...

Коментари

1.   Аз имам такива гърди, но са малки. 75С. Взимай голяма чашка, малка обиколка и задължително с подплънка, но не твърде голяма. Достатъчна, за да повдигне бюста и да изпълниш чашката добре. Пристягай достатъчно презрамките, за да не е празна чашката, също така е важно да уцелиш точната подгръдна обиколка. Ако ти е голям сутиена в подгръдната, то ще се качва нагоре отзад, а отпред винаги чашката ще седи празна.

2.   Аз пък харесвам такива с малки цицки или с горма на лисичи муцунки или сърдити муцунки.
Може и даже и почти без цицки но пък с гигантски зърна надървени.
Сутиени - твърдо без.

3.   Ни си притеснявай и аз съм така, все още търся перфектния сутиен. Използвам бюстие за сега

4.   Авторка: Благодаря номер 1, към момента само твоят коментар е публикуван. Отидох в Triumph и там открих сутиен за мен. 75D изцяло от мрежа с банели. Явно занапред ще купувам само от там, защото наистина са удобни.

5.   Работих в магази за сутиени няколко години. Имаш грешка в изчислението, не в самите гърди.
След като си измерила 67 подгръдна значи размера сутиен ти е 80.
Чашката се изчислява като от гръдната обиколка 89 извадиш размера на сутиена 80. При теб се получава 9, значи чашката ти е С.
Следователно вашият размер сутиен е 80С!!!
ето линк
https://skarleto.com/как-да-изчислите-размера-на-сутиена-си/

6.   Според мен не моси сутиен. И така е секси. Ако толкова държиш вземи сутиен с подплънки отвътре.