Споделена история от Спорт и красота

Тенис на корт
Здравейте, на 24 години съм. Много искам да започна да спортувам нещо, за да си имам повече движение и да създам повече контакти и реших да се запиша на тенис на корт. Звъннах на един треньор и той ми обясни, че тренировките са по 1 час и трябва да се ходи всяка седмица минимум 2-3 месеца, за да възприема нещо. Въпроса ми е какво ще стане след това. Как се намират партньори, в клуб ли трябва да се запиша. Моля ви, който е по-наясно да ми обясни малко картинката. Нямам приятели, които играят тенис. Става въпрос за Плевен.

Коментари

1.   Сложно е да се научиш да играеш, а по-сложно е да си намериш партньор.
Иначе играта е много приятна, когато се понаучиш. Аз играх от 11 до 18 годишен. Бях станал трети на областа, но все няма и няма с кой да играя и вече за 10 години съм играл 5-6 пъти. Далече съм от Плевен иначе щях безплатно да те науча. Съветът ми е да намериш някой за да плащате само за корта.
Иначе корта с тренера ще ти излиза по 50. 00лв.
Трудно се намира, но ако си решил и имаш време ще намериш. Аз бях решен, но като почнах работа... все няма време.
Успех!

2.   Много интересна тема. И аз отскоро се записах с една колежка на тенис с треньор, но достигнах до извода, че ако не ходя с нея, няма с кого друг да играя...Идеята ми е да се науча и в някакъв момент да почна безплатно да обучавам приятели/мъж, ако моята колежка се откаже.

3.   Предполагам ще има и други да се учат там, все с някой от тях ще си попаднете за после да си партнирате. Вариант също би бил да пуснеш после за търсене на партньор за тенис.
В Испания например си пускат обяви за търсене на хора за: разходки и/или катерене на планина, къмпинги, излизане уикенда на разходка и ресторант, спорт за двойки или екип, танци бащата, салса, танго т. н. и никой не си мисли че, е покана за нещо повече... само това може да е проблем в България че, много объркани бекове има. Излязат 2- 3 пъти с момиче и си мислят че, са във връзка, а момичето просто излиза да се разходи и прекара приятно с познат.