Споделена история от Спорт и красота

Това харесва ли ви?
Едно нещо се чудя... сега нали са на мода мускулестите и стегнати жени, и всяка втора се е запътила към фитнеса. Не мога да го разбера. Да, всеки си има вкус, всеки има право да избере как да оформи тялото си, но да слушам постоянно разни мъже да ми обясняват как жената трябвало да бъде мускулеста, с плочки и татуировки... ами не мисля, че това е много нормално. Жената затова е жена - да има извивки, гърди, нежна структура. Ако толкова искате мускулеста, защо просто не тръгнете с някой мъж? Да не говорим че татуировките адски много загрозяват - не говоря за обикновени, малки татуировки тип пеперудка на ръката, а за изрисувана цяла ръка или дупе. Откъде изобщо дойдоха всички тези перверзии? Не ги разбирам жените. Каквато и грозотия и тъпня да излезе, те почват да я повтарят. Липса на критическо мислене, с извинение. Ако модата наложи да ходят с моркови в устата и чинии на главата, и това ще правят. Нима на някой би му допаднало мъж с червило, обеци и ... но то май и това е на мода сега, поне в Западна Европа. Не хейтя, не злобея, пак повтарям, всеки има право да изгелжда както се харесва, просто аз се стресирам от вида на такива "бодибилдърки". Жена съм, може би заради това? Вие какво смятате?
Желая Ви лек и хубав ден! :) :)

Коментари

1.   На мен не. Изглежда ми пастамасово и неестествено и определено неестетично, а понякога и мъжкаранско. Предпочитам естествено красиви и женствени жени.

2.   И аз това се чудя напоследък - каква е тази мода жената да е мускулеста, твърда и с плочки, което е присъщо на мъжете?! Жената трябва да е мека, естрогенова и нежна, даже пухкава, и всеки мъж, който не мисли така за мен е латентен пе**раст.

3.   Според мен една жена трябва да спортува, за да е стегната, но не и мускулеста. Секси стегнато дупе, крачета, корем, да, мускули не. Татуировки и аз не харесвам.

4.   Няма лошо жената да спортувар ама като се татуират става слон пее, маймуна лети

6.   Аз не харесвам нито сланинките и целулита (наричани деликатно " извивки"), нито изпъкнали мускули. Все е някаква крайност.
Жена съм.
За мъж харесвам плочки, но естествени, и НОРМАЛНИ мускули на ръцете и изобщо.

7.   На 23 години съм жена и обичам да се поддържам. Имам доста татуировки, но си тренирам редовно, понеже както каза номер 6 и аз не съм от феновете на целулита и месищата. Всеки е свободен да си живее както иска естествено и не съдя никой, защото в крайна сметка е важно
човек дае е щастлив със себе си, едни се харесват пълни, други слааби, трети с мускули... хора всякакви

8.   Забрави и прическа тип лесбийка.

9.   Жените, които тренират сериозно го правят за себе си, а не за да се харесат на мъжете. Какво лошо има една жена да е с нормална самооценка и да се чувства уверена в тялото си? За всеки влак си има пътници, някои мъже харесват пухкави жени, други харесват стегнати, трети харесват слаби. Защо трябва да се подчиняваме на някакви стогодишни шаблони и измислени норми как да изглеждаме в 21-ви век?!

11.   На мен пък са ми "плужеци" които НЕ тренират. Поне едно въже заскачане и еластичен бандаж заразтягане трениране на отделни краници/мускули т.н. може всяка и от в къщи.
Авторката просто завижда, вместо да се постегне със съвсем малко дисциплина и време.

12.   Жена съм и спортувам също :)
Не защото е на мода, а защото ми харесва. Татуировки не харесвам.
Не мисля, че е хубаво да е много "нацепена", всичко е с мярка. Това важи и за мъжете. Твърде "мускулесто" не е красиво.

13.   Ние не можем да станем твърде мускулести по естествен начин (без прием на стериоиди), защото хормоналната ни система е устроена по съвсем различен начин. Тренирайте си на спокойствие с тежести и не се тревожете, че ще заприличате на мъже. Резултат ще е стегнато и красиво тяло.

Нещо за финал: С татуси или без, с паласки и кореми, с мускули или без, всички сме жени! Трябва да се подкрепяме взаимно, а не да се хейтим заради различията си. :)

Номер 9

14.   Жена съм и общо взето много харесвам фитнес фигура, както за мъже така и за жени. Но ако са прекалили ми се струва грозно. Напомпани мъже и жени с крака и ръце като на мъж ми се струва отблъскващо. Харесвам тела които да са добре изваяни и стегнати, но без да се прекалява. Аз лично спортувам, вдигам тежести и съм доста силна, но изобщо не приличам на мъж. Фигурата ми е женствена. Не изглеждам крехка и слаба, личи си че спортувам, имам оформени крака и ръце и стегнато дупе. Татуировки не ми харесват (за мен). Хората дори не подозират че ходя на фитнес, повечето мислят че спортувам волейбол или нещо от сорта и като им кажа че вдигам тежести се чудят. А колкото до плочи на корема...нямам и не искам да имам. Корема ми е стегнат, нищо повече. А и съм питала приятели мъже и всички са на мнение че харесват стегнат корем, но плочките не им харесват за жена. Всяко нещо с мярка. Спорта като цяло е полезен, важно е човек да не се вманиачава и да не влиза в крайности.

15.   Аз съм жена на 24г, средно мускулеста според твоето описание, но не ходя по фитнеси. Моята мечта още от малка е да не бъда слабия пол и да не бъда подчинена на нито един мъж. Тренирам защото ми харесва и да с годините непрекъснати усилия и упорит труд развих атлетично тяло - висока съм 168, тежа 52кг, имам широки рамене, добре офорен гръб, рамена, завидни предмишници и мускулести бедра. Тренирам чисто, без добавки, само на пълноценна храна и витамини от време на време. На живо почти не ми личи освен ако не се загледаш по-обстойно, но облека ли рокля изглеждам нелепо. Да, на много мъже и жени в моето обкръжение не им харесва стилът ми и така както се виждам, но на мен не ми пука особено. Важното е аз да се харесвам и аз се харесвам така - силна и борбена. Аз пък не харесвам слабите жени, които едва ли не едва стоят на краката си, не ми хареват напомпаните със силикон в джуките и балони вместо гърди. Не ми харесва кифленското им поведение и начина им на мислене, че мъжът им е длъжен да ги издържа. Не ми харесва, но някой пита ли ме? Не, тогава си го пазя за себе си. И да щом такъв е света и кифлите са на мода и толкова желани, спрямо борбените и истински силните жени, така да бъде.