Споделена история от Спорт и красота

Как да се откажа от гризането на нокти?
Откакто се помня е този вреден навик. На 23 съм и много ми тежи, че съм с грозни ръце, човек на естетиката съм въпреки тази си "слабост". И не, че не мога да се откажа, правила съм го няколко пъти, но как да го обясня... Гриза си ноктите почти винаги несъзнателно. Усещам се какво правя, чак когато вече е късно. Не е защото не мога да спра, а защото вече е просто навик и го правя абсолютно несъзнателно. Периодите на спиране не знам как станаха, просто когато посегнех с ръка към устата си, се сещах навреме, че съм си забранила и това ме спясяваше. Сега не се сещам и от февруари стоя без маникюр, колкото и да ми се иска да имам. Другият проблем е, че ноктите ми са много чупливи. Тъкмо пораснат, изпочупват се поне половината, останалите ги изгризвам и пак отначало... Помощ!

П.С. Само без горчилки от аптеката, излишни пари нямам, освен това искам да реша проблема на ниво изкореняване на навика, не просто да замазвам положението. Благодаря!

Коментари

1.   Намажи ги с люта чушка. Ако това не помогне - с лайно.

2.   Аз също умирам да си гриза ноктите, но мога да кажа, че от април месец някъде насам съм спряла, купих си всичко за гел лак у дома и си правя сама, това, че искам хубав маникюр и ръце ме спира да си ги гриза и мога да кажа, че почти го отвикнах, да, ръцете ми често са в устата, гриза кожички, чопля ги, но не си гриза ноктите. Съветвам и теб да правиш гел лак, ако това не те мотивира прави изграждане и тогава няма да можеш да ги гризеш, ще са прекалено твърди.

3.   Иди на психолог. Проблемът е от семейството ти.

4.   Изрязвай ги докрай.
Щом се чупят лесно - няма как да имаш маникюр. И аз искам, но и моите се чупят и няма какво друго да направя, освен да ги изрежа.

5.   Пробвай с изкуствени нокти, най- евтините, колкото да покриеш твоите. Така и да искаш, няма да имаш достъп освен ако не отлепиш изкуствените.

6.   Може би ако ти направят гел лак и са красиви ще ти е кофти да ги гризеш да не ги съсипеш? Мое предположение, винаги когато имам ноктите си красиво направени ми е жал и аз понякога ги гриза от стрес, но това ме спира. Може да опиташ.

7.   Проблема е психически, ако спреш ноктите ще почнеш друго, няма значение ноктите, трябва да лекуваш главата. Не знам дали е от родителите както казва 3. Но аз си гриза ноктите и детството не ми беше лесно заради родителите :D

9.   Някой тук беше казал, че това е признак за проблем с родител. Ако можеш разреши проблема. Иначе ги лакирай.

10.   Проблема е аминокиселинен и витаминно-минерален недостиг в организма вследствие на неправилно хранене