Споделена история от Спорт и красота

Какъв размер маша?
Имам чуплива коса, която лесно се поддава на всякакви процедури. Започнах да се къносвам и това отне леко от чупливостта /това е обичайно при къносването/. Но въпреки това, ако излезна от баня и подсуша косата с кърпа, а след това я навия с ръка на опашка и на масур, тя ще изсъхне така и до следващо миене ще имам връхче на косата като свинска опашчица. Доста години от време на време я изправях с преса, за да е гладка и лъскава, но сега осъзнах че повече ми отива с едри букли. Колебая се каква маша да си взема 32 мм или 38 мм барел? Искам да е обемна, на едри вълни, кичурите да стоят извити и само по върха да има лек масур.
Спряла съм се на една маша за 160 лв на Diva МАК технология. 38мм. Какво мислите?

Коментари

1.   Ползвала съм преса на дива и не съм очарована. Косата ми стана мега суха и гадна с две навивания. Иначе и с 32 стават големи букли. Даже в много отношения е по-добре, защото буклите се разпускат и ако вземеш твърде голяма маша почти няма да си личат.

2.   Авторка: Не зная коя преса си ползвала, моята е Diva Genesis, тя е 300 лв нова и има масла и косата става мека, хидратирана и гладка! Вероятно си взела от евтините им модели под 150 лв., които не са нищо особено. Освен това пресата на тази марка не изтощава косата като другите преси. Доста специална е. Мерси за съвета за машата, значи ще взема маша на Дива 32мм.