Споделена история от Спорт и красота

Фотоепилатор - въпроси
Здравейте, дами, обръщам се към тази част от вас, която използва фотоепилатор. Искам да ви питам какъв да си купя, имам ужасно космяване по цялото тяло. Та, ако искам да си правя процедури и на такива места, на които не искам да бръсна космите, а навсякъде се казва, че трабва да се бръснат преди това, каква алтернатива имам? Благодаря предварително!

Коментари

1.   Аз ползвам фотоепилатор на Филипс Лумеа, моделът му беше 1995 мисля, абе не е от най-скъпарските им. По магазините го гледам вече за 400-500 лв. Иначе със сигурност по-хубавите им модели по 1000 лв са по-добри, те си имат и специална приставка за мустак и т. н.
Ако нямаш възможност да си купиш на Филипс, по-добре изобщо не си купувай, пълно е с китайски боклуци на пазара.
Ефект се забелязва още след първата процедура, естествено че не пада цялото окосмяване с един път.
Първите 6 процедури си ги правиш стриктно на всеки 2 седмици. Ако пропуснеш доста намяла ефекта, така че не трябва да забравяш. След като приключиш 6-те процедури вече веднъж месечно се минаваш.
Естествено преди всяка процедура трябва да минеш зоната, която ще обработваш със самобръсначка, обръснатите косми най-добре поемат светлината от фотоепилатора и опадват след седмица, няма усещане за боцкане докато растат или поне при мен нямаше. Единствено интимната зона не можеш да си фотоепилираш, аз пробвах, въпреки че пише в инструкциите да не се прави - излизат ти ранички, които смъдят, не го прави.
Не се прилага също върху татуировки и трябва да заобикаляш бенките и луничките.
Трябва да си със светла кожа и тъмни косми, домашните фотоепилатори не действат при руси и рижави хора.
Като цяло според мен е страхотна инвестиция, доста по-евтино излиза от професионална фото и лазерна епилация, но и ефекта е малко по-слаб. Окосмяването намаля с около 75-80%, пак от време на време ще ти се налага по стандартния начин с кола маска или епилатор да си махаш космите, но определено разликата е огромна. Аз между 2-те процедури веднъж се минавам и с епилатора лятото, но опрделено забравих какво е да се обезкосмяваш като луда на всяка седмица-две. Дори съм имала периоди по 3 месеца да не се бутам и имам много малко поникнали косми и те са доста тънки.
Аз имам доста обрасли крака, но фотоепилаторът ми помогна да забравя този факт. :Д
Ако имаш още въпроси, питай, аз ползвам фотоепилатор вече година и 6 месеца.
Ж20

2.   И аз съм като теб. Обработвам всичко (лице, корем, деколте, ръце, крака и т.н.) Ефект се вижда още на 2рата процедура - разреждат се, в послдствие изтъняват. Пак си личат, но положението е много по-добре. Аз съм с филипс 1997, с кабел, 400лв някъде. Не ти трябва повече, даже мисля, че модела с кабел е по-добър, защото батериите бързо се развалят. Моят има две приставки - за тяло и лице. Най-добрата ми покупка.

3.   Може и да ги скубиш, не е задължително да се бръснеш. Това го пише и в описанието на фотопилатора. Само, че ако ги скубиш с кола маска или епилатор, трябва да направиш процедурата с фотоепилатора 48 часа след това, а когато се бръснеш можеш да направиш процедурата след час. Ако направиш процедура върху проникнали косми пари повече и мирише на опърлено.

4.   До номер 1 и други които го ползват. Аз имам косми навсякъде по тялото и по гърдите и по корема и по кръста и няма как да се бръсна там със самобръсначка. Дали ще има ефект ако само с фотоепилатора се минавам? Ж 21

5.   Благодаря ви много! < 3

6.   Не, няма да има ефект, съвсем ясно съм описала защо в коментар номер 1. Само Обръснатите косми се влияят от импулсите на фотоепилатора. Аз пък не исках да си бръсна ръцете, но заради фотоепилатора почнах - точно на ръцете вече дори след 3-4 месеца нямам косми. По корема също се бръсна, заради фотоепилатора и там също нямам косми вече.

7.   Благодаря номер 1, от номер 4 Мисля да си купя и да пробвам и ще се бръсна първо навсякъде както казваш ти.

8.   Бръсненето се прави с цел светлината да се погълне (и облъчи) само корена. Подкрепям номер 1 и 2 - най-добре похарчените ми пари за красота.