Споделена история от Спорт и красота

Сухи краища
Дами, моля за съвет. Имам много сухи краища, подстригването не помогна, косата ми не е,, жива"....
Боядисам се.
Моля споделете някои домашни маски, сега се чудя за маската с яйчени жълтици, действа ли добре на сухата коса?
Ще съм ви благодарна за отговорите..

Коментари

1.   Опитай серията Garnier Fructis за увредена коса (оранжевата серия). Отскоро ползвам балсама (ползвала съм го едва веднъж) и съм изключително доволна от мекотата и блясъка на косата си, респективно връхчетата също се усещат по-подхранени и кадифени.

Ако нямаш възможност да си закупиш цялата серия, вземи си поне крема за коса 10 в 1:

https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000030011358

Ще го използваш и като термозащита (в случай, че ползваш сешоар или преса), и като продукт за подхранване и подсилване без утежняване.

Също така е добре да започнеш да добавяш повече зеленолистни зеленчуци, както и пресни моркови в менюто си. Правят чудеса с тена на кожата и текстурата на косъма, изпитано лично. А ако започнеш да приемаш и Омега 3 на капсули, ще оцениш позитивите още през първите седмици.

2.   От авторката : благодаря номер 1,изключително изчерпателен и помагащ отговор. Ще опитам съветите ти.

3.   Боята съсипва косъма. Ползвай къна. Махни пресите и машите. това е.

4.   Пробвай с арганово или рециново масло.
Много помагат за суха коса.

5.   Да допълня към коментара на номер 1 - аз лично препоръчвам зеления крем с алое, защото той няма силикон в състава си, нито алкохол. А алкохола и силикона изсушават косата. Силикони изобщо избягвай. Аз ползвам шампоан без сулфати и силикон и само водоразтворим силикон в термо спрея, но позлвам само сешоар и то зимата. Не ползвай преси, маши, колкото и качествени да са - горят косата и отнемат влага.
Не ползвам такива неща и косата ми е като коприна от корен до върха. Струваше си. Също още веднъж = не ползвай боя... по-добрем ини на къна Cultivator's например. Няма такова блаженство за косата.

6.   Добре е да подрязваш връхчетата, когато се боядисваш, особено ако имат нужда. Това определено няма да ти помогне за по-дълга коса, но при всички положения краищата ти ще се съживят. Ако ти е възможно, на мен лично не ми е, може понякога да боядисваш само корените си.
Аз съм изключително доволна от всички продукти на Nivea Hairmilk. Действат чудесно на моята коса и се надявам да вършат същата работа и за теб, но не мога да го гарантирам. Би било хубаво да попиташ фризьора, при когото ходиш, какви продукти да закупиш и вероятно той би могъл дори да ти ги предостави. Всяка коса е различна, затова нашите предпочитания за маски и продукти може да не са валидни при теб.
Можеш да мажеш краищата на косата с кокосово масло 30 минути преди измиване. Някои хора мажат и корените си, но теб те интересуват краищата в момента. Маските с яйчен жълтък действат добре на суха коса, не биха ти навредили, в най-лошия случай корените ти ще се омазняват по-бързо. Маските със зехтин също са хубави при суха коса, придават блясък.
Съветвам те да използваш кристали или спрей за коса. Подпомагат лесното разресване, което спестява накъсване на косъма. Не реши косата си докато е мокра и винаги я реши първо в краищата и после постепенно нагоре до скалпа, за да не се заплита и съответно накъсва допълнително. Избягвай преси и сешоари, но ако все пак използваш такива, нека е с термозащита. Не суши косата с най-топлата степен и го прави от разстояние по посока на косъма, аз използвам този метод от половин година и косата ми спря да изглежда ужасно след сушене. Наясно съм, че зимата е трудно да чакаш косата сама да изсъхне, не е нужно да си перфекционист, а просто да внимаваш как вършиш нещата и да не прекаляваш. Между другото, избягвай и тези messy buns, защото при тях ластикът захваща краищата и не е много полезно за тях или просто използвай повече широки фибички.

7.   Много ви благодаря, момичета!!!!
Ще положа всичко за да я оправя тази коса най-накрая.