Споделена история от Спорт и красота

Помощ от дамите моля ще съм благодарен********
Здравейтр на 24г мъж съм
Направо ще напиша че лицето ми е УЖАСНО в какъв смисъл пъпки постоянннннннно излизат от гнойни толкова ги стискам пускат кръв та чак лицето ми посинява. Просто е някаква ужасия, и на гърба също ми излизат гнойни пъпки мпже би с формата на 50ст 1лв.
Помогнете какво да правя това пъпчасало лице само стискам стискам тик ми е станало цял ден да го стискам, като се погледна на огледалото ужас, синьо от стискане.
Нормален човек съм но ме дразнят тези пъпки, може би е от боклукчивтаа храна която ям като чипс шоколади и тюн и т. н пърж карт, споделете дами с хубавите лица как на вас не ви излизат или ги прокривате с грим какво правите.
Аз не мога да си слпжа грим ама мазила, маски мисля незнам
П О М О Щ

Коментари

1.   Първо- изобщо не си стискай пъпките, защото заради бактерията се разпространяват още повече.
Второ- купи си соли за акне. Представляват хапчета, които пиеш всеки ден и не са скъпи

2.   Дерматолог. Другият вариант е да потърсиш във ФБ групата "Инфармацки" мнения на хора, борили се с акне. Има и блог - Инфармация. На мен единственото, което ми помогна преди години, беше активният лосион на Акне Аут. Броила съм си пъпките по лицето, редовно бяха над 40 и само това ме спаси. За съжаление работи само докато го ползваш. Спреш ли - излизат пак. Съставът също е тежък, но отчаянието е по-тежко.

3.   Ужас. Имам бактериална инфекция, лекува се с антибиотици. Спри да ги пипаш, ще ти останат белези.. Иди на лекар, трябва да се изследваш в лаборатория, най-естата причина е стрептококи или стафилококи

4.   Отиди на лекар дерматолог или на козметик. Не истисквай пъпките сам, защото ще ти останат белези по лицето.

5.   В момента спазвам коледните пости, значи вече около месец не съм яла освен месо, млечни и яйца и никакви сладки, шоколади и подобни. Когато ми се дояде сладко ям сусамка, Халва, или някой плод. И за първи път нямам нито 1 пъпка никъде по тялото. Изобщо много добре изглеждам в момента и няма от какво друго да е.
Дано да се задържи този резултат по-дълго, защото със сигурност няма да ставам веган, но така няколко пъти в годината ми звучи добре.
Обикновено ми излизат вътрешни пъпки по брадата и болят ужасно, ако ги стисна стават на рана и не минават по седмица... Гледам изобщо да не стискам, това е лош навик и не води до нищо добро за кожата. Помагат добра хигиена, миене със студена вода. Можеш да си вземеш мокри кърпички за лице, ако си повече навън. И рициново масло, то дренира. Дерматолог е най- добре да ти направи рецепта, с диета, с добавки, с мазила. И все пак, при мен се оказва, че е от храната, другите неща са повърхностни.

6.   Ако искаш да ти изчезнат пъпките спри чипсовете и намали яденето на шоколади.
За прикриването на пъпки но лицето може да се използва грим. Отиди при някоя козметичка и тя ще ги заличи.
Другия вариант е Фотошоп.

7.   От автора
Може да попитате как си поддържам лицето, общо взето само го изплаквам и забърсвам след бръснене ползвам автършейв.
Дало е възможно от храната, боклукчивата, хормони ли мз

8.   Опитай с истинско кокосово олио и сутришна урина да ги мажеш. Пий много вода. Вана със сол эа гърба или кокосово олио. Носи памук. Спри чипсовете и пикантните храни.
Вэимай витамини.

9.   Щом положението е толкова трагично, проблемът не е външен, а по-сериозен. Като начало върви на дерматолог, а после, ако се наложи си изследвай и хормоните. Обаче каквото и да ти каже лекарят, веднага спри със стискането и ограничи всяка прекалено солена, мазна, сладка или газирана храна и напитка. Знам, вкусно е, но за съжаление се отразява зле на кожата.
Разбира се, хигиената е много важна. Мий си лицето и сутрин и вечер, къпи се редовно, носи чисти дрехи и дори чаршафите си (особено калъфките на възглавницата) пери често. Важното е всичко, което е в контакт с лицето и тялото ти да е чисто за да не разпространяваш бактерии.
А и никакъв алкохол! Алкохолът страшно вреди на кожата.
Знам, не звучи забавно, почти никаква вкусна храна, никакъв алкохол, обаче ако искаш кожата ти да се оправи...

10.   Със сигурност е от храната, най вероятно да е алергия към нещо, моето лице цялото става в пъпки някой от които гнойни от мляко и млечни продукти. Дори малко мляко в кафето, след няколко часа, цялото ми лице е в червени 5мм петна с мънички върхчета, добре че сега носим маски. Много обичам чушки пълнени със сирене и понякога в петък вечер си позволявам да се натъпча с три чушки със сирене, ако през уикенда нямам да излизам. Имам позната която от ядки й се покрива гърба (плешките) с гнойни пъпки, не може да облече нищо с презрамки, а често се случва в някой продукти да има остатъци от ядки, без да са описани.