Споделена история от Спорт и красота

Фитнес въпрос
Казват, че колкото по-малко повторения правим, толкова повече се работи за маса. По тази логика ако правя само по 1 повторение с максимална тежест, това в най-голяма степен ли ще ми даде маса и сила?

Коментари

1.   Максимални тежести по едно повторение се прави само на състезание. Ако искаш на натрупаш повече мускулна маса прави по 3 серии с 10-15 повторения с тежести, по-леки от максималните, но достатъчно сериозни за да почувстваш, че правиш някакво усилие. Тези неща се усещат с повече практика, започни с определена тежест и виж дали можеш да я увеличиш.
Друг съвет: не тренирай една и съща мускулна група в два поредни дни. Давай време на мускулите да се възстановят.

2.   Маса, тоест хипертрофия, ще имаш. За сила не знам, в началото може би да. Но колкото повече е ПРЕтоварването, толкова повече нараняваш и увреждаш мускули и стави. Прави си сметката...

3.   не :3

4.   Добре, обяснете ми как работят нещата и защо уж малкото на брой повторения са за маса и сила, но само 1 не работи.

5.   Малкото на брой повторения с голяма тежест ПРЕнатоварват мускулите и организма компенсира с хипертрофия (маса). Но компенсирането не може да бъде вечно. Рано или късно ще се амортизираш така...

6.   аз съм бивш щангист, преди състезание се готвех поне 3месеца по-рано, работех по този начин на лежанката напримерно:загрявам хубаво с малко кг от сорта на 40/60кг по 15повторения, след това качвах на 90кг пак 10/12повторения, много голяма грешка ако е не загреш хубаво и не вкараш хубаво кръв в тялото и задължително ползвах колани и т. н. и след това продължавах с 110кг 6/7повторения после на 120кг пак 4/5повторения и така до таван 195кг единица но тогава бях едва на 19г и задължително взимах препарати плюс много хранителни добавки и много храна от сорта на яйца, ориз, картофи, месо и зеленчуци на салата, най важното е храната защото дори и да си на силни препарати без храна си заникъде! И така тренирах за крака ръце по същата процедура