Споделена история от Спорт и красота

Защо се издува коремът?
Здравейте. Аз съм на 22 и имам проблем от малка. Всички мои приятелки винаги са били с плосък корем, моя се издува. Нямам мазнини, просто мога да го издувам като топка. Сутрин като стана ми е идеален, в момента в който хапна и не говоря за огромни количества, ами даже понякога се наяждам с малко и пак се издува.
Случва се с каквото и да ям.
Преди няколко седмици имах някакъв период, в който нямах никакъв апетит и не ми се ядеше, хапвах малко и рядко през деня, та корема ми беше прекрасен. Чак се замислях дали да не спра да ям ама се усетих, че може да си докарам проблем.
Иначе съм дребничка 154 и тежа 44 максимум, но рядко съм ги виждала тези кг, по-скоро 42-44. Знам, че съм под нормата, но колкото и да ям и каквото и да правя си стоя в тези кг. Не спазвам диети, даже бих казала, че хапвам често, изхождам се по няколко пъти на ден.
Много ме дразни това издуване и не е винаги само от газове, просто в момента, в който хапна и даже трябва да си разкопчавам дънките.
Какво да правя, за да не се случва? Искам да мога да нося дрехи без да се налага да си стягам корема.

Коментари

1.   Пробвай с безглутенови храни. При много хора се получава от глутена.

2.   Вероятно е на хормонална основа. Килограмите също. И аз не вярвах, че хормоните могат да имат такова влияние, докато не ми се наложи да го разбера.

3.   Защо не идеш на лекар? И аз имах подобен проблем в продължение на една година, оказа си от спазми на нервна почва. 2 седмици пих едно лекарство и ми мина, но беше изписано от лекар, който прецени състоянието ми.

4.   При мен става така, аз имам проблем с щитовидната и хормоните, но ги държа в норма де, но все пак... Мисля, че ми става така, когато ям храни, от които се получават повече газове в корема и най-вече хляб. Също и дали ходиш редовно до тоалетна оказва влияние. Понякога, аз съм раждала, чувствам и мускулите отхлабени, правя по 30 коремни преси за тонус през 3 - 4 дни и корема ми се прибира доста.

5.   Авторке и аз съм същата...

6.   Отиди на лекар. Възможно е някоя храна да не ти понася. Безглутеновото хранене е само за хора, които доказано не понасят глутен. За другите не е полезно. Отделно пробвай да правиш коремни преси за да заздравиш коремната стена. Но не пропускай лекаря. Пробвай без глутен (т. е. без пшенични храни. Царевично брашно, кстрофи и ориз може).