Споделена история от Спорт и красота

Клякане всеки ден; Резултати
Здравейте. Обсъждах тази тема с приятели, като се спряхме на един въпрос, който и реших да изпробвам скоро.
Въпросът е: Примерно (за момиче) прави клекове АБСОЛЮТНО ВСЕКИ ДЕН по 30 пъти, като го прави около 5 пъти през няколко часа за деня.
И така в продължение около 2 месеца.
Ще има ли някакви резултати (стегнати бедра, дупе), като не се ограничава в храненето си.

Какво е вашето мнение?
Мога да кажа освен 30 клякания- примерно може и 100.
Виждала съм клипове и в интернет- момичета си правят предизвикателство да клякат по 100 пъти на ден, в продължение на месец- и резултатите им ме впечатлиха доста! Промяна имаше и в дупето и в краката.
Има ли и тук някой, който го е правил?
Аз със сигурност ще го пробвам :)

Коментари

1.   При все, че има 333 упражнения за гъз, които можеш да правиш вкъщи, да режеш само клекове е малоумно.

Ефект разбира се ще има, някакъв, но нищо кой знае какво.

Братан.

2.   Защо да е малоумно клякането.

На времето дедите ни не са ползвали тоалетни столове като болния принц, заради когото са сътворили стола тоалетна и са обрекли днес цели поколения да имат проблеми.

Та, дедите ни са клякали всеки ден по една или друга нужда и са столеи в тая поза достатъчно дълго време.

А клякането ако е бавно е още по-ефективно.

Чудесно решение!

3.   Да, ще има разлика за 1 месец, и тя ще се изразява в появата на стрии по задника.
Без промяня в храненето и приемът на калории нищо няма да се получи, както и само с клекове.
От една, която е правила 1 месец по 100 клека.

4.   Не бих правила това. А и е важно и как се храниш, не само тренировката. Аз не тренирам мускули на крака и дупе, защото имам малко дете и всеки ден го нося на ръце и изкачвам с него или без него по 5-6 етажа по няколко пъти, та от там ми идва тренировката. Искам, не искам, направих мускули на дупе, крака и ръце. Доста тонус има, няма виснали кожи, супер е, но ме е страх, че и кантара показва едни кила отгоре, въпреки че нося същия размер дрехи. У дома ако правя изобщо упражнения е за корем и краката ги вдигам само за тонус.
Никак не харесвам жени, които имат много мускули, харесват ми слаби фини жени и се пазя да остана такава.

5.   Ще си прецакаш коленете и после ще те питам...
Ортопед

6.   Хора, не разбрахте ли, че няма как само с клекове и лицеви да станете богове по тяло ? Тялото се прави в кухнята. Не ядеш ли както и каквото трябва, няма как да стане. За клековете вкарай и малко тежест, позаинтересувай се от тренировки и хранене. Не е толкова просто, колкото си мислите. Ако ядеш бургери и други боклуци, какви крака си мислиш, че ще направиш ? Освен мазни, за други не се сещам. Много ми е интересно това защо все искате да ви е лесно ? Единия щял да прави за ръце 300 лицеви на ден, друг 50 клека. То ако беше толкова лесно и просто, всеки щеше да е на си нацепения.

7.   Правила съм такова предизвикателство по едно време... Нищо общо с тези, които са за цялото тяло. Има едно много популярно на Клои Тинг - Пясъчен часовник, то е за 28 дни, по две тренировки на ден от по 15 мин. Виж резултати от него, ще се мотивираш, хората изглеждат невероятно след месец.
Пък си клякай по една песен време, когато ти е кеф. Аз като ме мързи поне това правя, пускам си една песен и гледам да не спирам, ако се уморя сменям вида клекове. Правя класически, после плие за вътрешната част и български клекове за задната част, като ги редувам не се уморявам толкова.

8.   Аз съм правила клекове. Имаше ефект - краката се стегнаха и отслабнаха. Даже след период от време кляках с гирички.

9.   От авторката : Братан, аз знам че има доста упражнения за всяка част на тялото. Това тук е интересен експеримент, който бих искала да пробвам, и както бях написала - има доволни жени от резултатите!
Може и да мотивирам някоя дама с тази тема :)))

10.   Клековете са най-ефективното комплексно упражнение. В youtube, а из интернет има 20 и 30 дневни challenges и хората публикуват много добри резултати от тях.
Важното според мен е да се научиш и да и изпълняваш правилно за да са ефективни. Има много видеота в youtube, които учат на това.

Аз лично правих тази тренировка и съм много доволна - https://www.youtube.com/watch?v=ENTmJ0Zj9tc
Използвах и ластици за допълнително натоварване.

11.   Може докато седиш да стягаш и отпускаш мускулите на дупето - има ефект.

12.   Има и нещо друго - от тялото си човек не може да избяга... има мадами ядат дюнери и шоколад на поразия и имат по-хубави тела от някои дето се бъхтят постоянно... това е. Генетика.

13.   По точно такъв начин с клекове си прецаках коляното, което ме болеше с месеци, сега уж ми мина горе долу, но като походя повече пак се обажда или като правя упражнения, танци, се обажда. Ако не искаш да си прецакаш коленете, не ги прави.

14.   "има мадами ядат дюнери и шоколад на поразия и имат по-хубави тела от някои дето се бъхтят постоянно... това е. Генетика. "

Да, ако последните са родени с увреждания, а оървите изповръщат всичко след 30 минтуи в таолетната.

15.   Ей, значи, като някой сподели, че мисли да тренира, все ще се намери някой да му каже, че истината била в кухнята. Като сподели, че ще започне диета - то с тренироки ставало.

Да, и двете са много по-добре от само едното. И истински тренировки е много по-добре от ей такова тъпоглаво еднообразие. Но и това тъпоглаво еднообразие е МНОГО, АМА МНОГО по-добре от нищо.

16.   Колелото му е майката. Който го е измислил е гений

17.   Не съм го правила, но като родих почти всеки ден си играех с бебето на ръце и докато му гуках и го носех леко прикляках и правих упражнения така. После, понеже живеем на по-висок етаж, ползвам стлби, нямаме асансьор, като носих детенцето, а то натежаваше, така си стегнах краката и дупето. Сега съм си слабичка, но краката ми имат мускули и дупето леко изпъкна, а преди ми беше плоско като дъска. Супер е, определено помага. Но не препоръчвам, ако имаш мазнинки, по принцип изпъкнало дупе и т. н. Също така много ходене. Не препоръчвам колело - там само се возиш и натоварваш малко.