Споделена история от Спорт и красота

Препоръчайте ми парфюм, който ухае на чисто
Здравейте!

От доста време се опитвам да намеря парфюм, който ухае на чисто - не знам как да го опиша по друг начин, като изпрана дреха, която дълго време е събирала слънчеви лъчи на простора. Много рядко попадам на такива парфюми, повечето са сладникави, тежки, ориенталски... Не че не ги ползвам и тях за някои по-специални случаи, но сега си търся нещо за ежедневието, което да е свежо и да ми повдига настроението.
Да подчертая - не държа да е много скъп парфюмът, може и да е нещо от среден клас, стига да е хубава и свежа миризмата. И от трайността не се интересувам в този случай, все пак ще го ползвам в условията на работа от вкъщи (т.е. мога да се пръскам и по 5 пъти в деня, хаха). Но приемам всякакви предложения разбира се.

Благодаря ви!

Коментари

1.   Glow на Дженифър Лопес - траен, ухае на свежо и на бебешки сапун.

2.   В краен случай си направи ти свеж "парфюм".
Взимаш една помпичка от старо шишенце или ново си взимаш празно пълниш с вода и малко от любимия ти омекотител.
После си освежаваш дрехите.
Съответно не прекалявай, може да кихаш :))
Има едни спрейчета на Нивеа в стъклени шишенца, пробвай ги.
Продават се в големите вериги магазини, както и в Лилли, ДМ.
Приятни са.
Пише, че са против изпотяване, но се използват за всичко.
А и са безвредни, без парабени.

3.   Versace Bright Crystal, много лек и приятен аромат според мен.
Сега се сещам и за един на avon-бялата пур бланка.

5.   Има едни парфюмни спрейчета на Викториа Сикрет, 29 лв струват, обаче са си бая големички, 250мл. Поръчвала съм си два от инстаграм, тъй като много ми харесват сладки партюми, само от тях не ми става зле, Bare Vanilla мирише уникално, но скоро подарих същия на майка ми, само че Aqua kiss, който е с аромат на фрезия и маргаритки и мирише доста свежо, въобще не е натрапчив мирис. Уникални са, единствения проблем е, че миризмата не държи дълго за жалост. Продължава да си мирише лекичко до няколко часа, макс 2,3. Ако смяташ, че ти е оферта, пак казвам, че мириса и на двете е уникален :)

6.   Parfums de Marly "Delina"-най-чистият и приятен аромат, става за абсолютно всякакви поводи-дневен, вечерен, работа, сватба, изискана вечеря, вкъщи, уникален е.

7.   Не разбрах дали си момче или момиче, Jaguar Pace е много евтин около 20-30лв и съм чувал, че ухае на на скъп душгел и черен пипер. Трайността е около 5-6часа, което е много добре за парфюм, от 20лв

8.   Обикновено хората търсят парфюм който да е дълготраен. Ако изветрява бързо значи е некачествен. Надали това търсиш та да се пръскаш по 5 пъти на ден и да харчеш пари за 'чисто / изнетряло'.

Ако си мъж ти препоръчвам Pacco Rabanne - Invictus.

Свеж е, дълготраен, ухае уникално. Не мирише на ароматизител.

10.   Pur blanca от Avon
Elvie и Divine от Oriflame

11.   Душ

12.   Да, наистина не съм уточнила по-горе, жена съм. :)
Благодаря за предложенията досега, ще ги тествам при първа възможност.

Авторката

13.   Elizabeth Arden White Tea - 100 мл е към 40 лв.

14.   Аз използвам само този тип аромати, майка ми казва, че миришат на сапун... Тя е по тежките парфюми.
Фавотит номер 1 за всички времена ми е D&G Light blue. Всички останали "чисти" парфюми, не са толкова трайни, колкото този. И аз харесвам предложението на Номер 3, само, че гледай да е този, който тя е написала, защото от недоглеждане съм купувала някакъв розов пак versace crystal и е... Сладкарница.
Не знам какъв клас се водят, мисля среден. Последният път попаднах на промоция и купих 2бр. Light blue 100ml. за 70евро от летище. Не съм попаднала на евтин парфюм с миризма на чисто, който да е траен, честно казано.

15.   Всички парфюми на Стела Маккартни

16.   Aqua Di Gio Armani - лек и траен парфюм.

18.   Отново ми е изтрит коментарът без абсолютно никаква причина.
Предложих be delicious на Дона Каран, продават и хубави реплики по 20 лв.