Споделена история от Спорт и красота

Пратки
Напоследък ми се случва да пращам разни неща, а отсрещния да не си взима нещата. Уж големи хора, пък с детски постъпки. На вас случвало ли ви се? Защо само поръчват и набутват човека с доставки, а пък после трябва да се плати тази доставка?

Коментари

1.   Преди години изпратих едно зарядно за телефон на един купувач от olx и той отказа да приеме пратката, понеже му се е видяло скъпо, а цената на зарядното беше 5 лева. От тогава не съм качвал неща за продажба в този сайт.

Проблемът е че в olx не се използва PayPal и също, че няма рейтинг на купувачите и на продавачите. Няма и бутон купи. И всичко до това води до това да има много несериозни потребители.

2.   А защо ти плащаш доставката? Поръчвала съм от olx и от други подобни сайтове и винаги аз като получател съм си плащала доставката. После ако не ми хареса артикула, пак аз трябва да платя доставката, за да го върна. Вината в случая е твоя, затова те цакат по този начин.

3.   Номер 2, май не си разбрал/а. Авторът казва как праща нещо и човекът отсреща не си потърсва дори пратката. В такъв случай според теб какво се случва с тази пратка? Връщат я на подателя и той плаща разходите, кой да ги покрие? Куриерските фирми не работят за слава.

За съжаление нищо не може да се направи по този въпрос. Само в България го има това безумие наложен платеж и докато не се махне, няма да се спре с тези откровено цигански номера (такъв е изразът, доста българи го правят също). Бих ти препоръчала да се включиш в групите за качване на некоректни във фейсбук. Аз там влизам често и проверявам преди да пратя. Също проверявай в сайтовете incity.bg и nekorekten.com

4.   Хейй! Аз от години продавам лични неща но от няколко месеца започнах да препродавам доста неща ии вече много ми се случва получателите да не си потърсят пратката и следователно аз се набутвам с доставки тааа чувала съм коспирации специално за Еконт (всичките непотърсени пратки са именно оттам а аз ползвам и Спиди) та хора от Еконт плащат на други хора да поръчват неща от интернет и да не ги взимат за да има по-голям оборот куриерската фирма и така в случая ти изпращаш нещо веднъж и нали получателя не си взима пратката и се налага ти да платиш разходите по доставката и после някой друг ще си поръча този продукт от теб и ти пак ще я изпратиш тоест пак доставка която е за оборота на Еконт. Знам че звучи леко налудничаво обаче има логика.
Кофти е като попаднеш на некоректен понеже лъжат до последно.

Та избягвай да изпращаш пратки на следните индивиди:
1. Не знае какво иска
2. Пазари се за цената (честно казано не съм кое е по-глупаво че се пазарят за 2 лева или за супер голяма отстъпка) човек който се пазари има голяма вероятност да не си вземе пратката
3. Неграмотни (имам няколко поръчки от турци които не бяха с особено правилен български но въпреки това турчин никога не ми е правил проблем за пратка (нямам нищо против турците просто казвам)) но се пази от неграмотни роми (веднъж един ме убеждаваше че е платил доставката и пратката се връща към мен но всъщност аз виждах че пратката си стой в офисът му)
4. Довери се на инстинкта си - ако имаш странно чувство за дадения купувач просто откажи заявката му

Много е важно когато някой не си вземе пратката да му напишеш данните (две имена, телефон, град и до кой офис е поръчал) в някой сайт за некоректни. Аз ги пиша тук - https://nekorektniklienti. wordpress. com/2014/11/26/nekorektni-klienti/#comments в коментарите и това води до следващата важна стъпка - преди да изпратиш продуктите на купувача абсолютно винаги напиши двете му имена, телефона и града в гугъл и ако ти излезе в някой сайт за некоректни просто не му изпращай нещата.

Наййй-важното е да не го мислиш и да не се ядосваш.