Споделена история от Спорт и красота

Боядисване на коса, помощ
Здравейте!
Направих грешка наскоро и не мога да преценя как да поправя нещата. Миналата година бях с ярко червена коса до кръста - омръзна ми /плюс това беше доста изтощена и исках да я срежа, за да расте здрава/, последва боядисване в черно и рязане до рамената. Черният цвят е доста лесен за поддържане, защото спокойно я оставям и я боядисвам на 3-4месеца. Така й давам почивка / косата ми е тъмно кестенява и няма много разлика при поникване на корените/. Та от тогава насам косата ми стига до гърдите.
В началото на карантината си боядисах два кичура отпред в розово, като ме обезцветиха веднъж и така си я поддържах известно време. С времето в корените доста израсна и ходих при друга фризьорка, която идея си нямаше какво прави - трябваше само да ме обезцвети в корените. Жената си личеше, че нищо не разбира от фризьорство и ме боядисва два пъти, като резултатът беше корени с нюанси в червено и кафяво, следва кафява линия от необезцветена коса и дължините розови.
Както е типично за мен и това ми омръзна след време и реших да си бъда аз фризьорката, като единия кичур намазах в розово, другия в синьо. Да, ама не. С това, че корените ми не бяха достатъчно обезцветени до бяло стана пълна каша. Имах кафяви, сиви, червеникави и какви ли не нюанси по косата.
Потрес! Хайде на фризьор. Когато ме видя фризьорката припадна - наложи се да обезцвети кичурите изцяло до бяло и да ги боядисаме. И така след всички тези процури можете да си представите предната част на косата ми с кичурите колко е накъсана, извехтяла и съсипана. Да в момента цветовете са адски ярки и ги обожавам, но самата коса в сравнения с останалата ми черна коса е ужасна. Страшно много е суха и накъсана и стърчът връхчета и колкото и да я постригваш и режеш от километри си личи, че е изтощена. Та сега се чудя дали да не изчакам да падне хубаво боята и да се боядисам отново в черно, като я оставя да почина. Вярно близо година се нарадвах на розовите си кичури и язък за това безмилостно обезцветяване, но иначе няма начин да живне. Правя си маски по принцип, но все пак не смятам, че нещо ще помогне в случая. Трябва всеки месец пак да обезцветявам корените и да боядисвам дължините и при всички положения няма да стане по-добре, ще продължи да се гори и накъсва. Моля за съвети.

Коментари

1.   Остави я да си почине, докато все още имаш коса.
На твое място бих закупила продукти за коса от фризьорката. Тя вече е наясно какъв косъм и скалп имаш, със сигурност може да ти даде професионални продукти и съвети, които да забързат процеса на възстановяване или поне да докарат хубав вид.

3.   Аз на твое място бих се подстригала възможно най-късо примерно на каре, боядисала в черно и бих поддържала тази дължина докато ме израстне боядисаното. След това прави каквото ти харесва :) успех