Споделена история от Спорт и красота

Акне
Здравейте, някой провеждал ли е лечение на акне с Третиноин или Акнатак? За колко време се вижда ефекта и има ли изобщо такъв?

Коментари

1.   Знам, че не е това въпросът, не съм ползвала нито един от двата продукта, но ако случайно никой друг не се включи, мога да препоръчам лосиона Акне Аут Актив. От всички предписания на дерматолози, засукани козметики и стотици левове това е единственото, което ми помогна и за пуберското акне преди години, и за хормоналните ми пъпки сега. Много тежък препарат, кожата ти се бели, сърби, стяга, болезнено е, но наистина премахва пъпки (подкожни и с връх), заличава и белези от тях. Естествено не ги лекува, но от горчивия си опит, това е единственото, което радикално решава проблема. После може да се ползва профилактично. Щеше ми се да е с по-щадящ състав, но няколко дни дискомфорт на лицето, е по-добре от 30 червени, гадни цирея.

2.   Ако това са антибиотици полза няма да има, а ще има рецидиви.
Акнето е хранително обусловено, а от там хормонално зависимо състояние. Основни причинители са захарите и млечните продукти.
Те водят до проблеми от инсулина, тестостерона и естрогена, независимо от пола.
М1964

3.   И двата продукта не са подходящи за всеки тип кожа. Моята
чувствителна кожа се зачерви много от Акнатак, което вероятно е от третиноина, и го спрях.

Доволен съм от Даверцин гел, ползвах го два месеца заради ужасните пъпки по брадичката и около устата, и определено имаше ефект - от много пъпки по брадичката, сега рядко ми се появяват една-две. Не е добре да се ползва повече от 3 месеца, защото все пак е антибиотик и може да се развият бактерии, устойчиви на него.

Сега ползвам единствено хидратиращ матиращ крем и си правя маска с хума два пъти седмично.

4.   Здравейте аз имам бели пъпчици доста малки и все едно да подкожни нещо като мастна тъкан ли е не знам и аз. Ако някой знае нещо за премахването им моля да сподели. :) Търсила съм в интернет нищо не излиза.