Споделена история от Спорт и красота

Приятелят ми е слаб с огромно шкембе
От две години сме заедно и това шкембе никога не ми е харесвало в него, той самият е слаб а е като бременен. Не яде много, дори бих казала, че аз понякога ям повече. Храни се нормално, дори много малко за голям мъж. На 30г е, 174см и е около 72кг. Виждала съм го и 68 и пак е със същия корем.Казва че още от малък е бил слаб а си е вървял с коремче, което сега е голям шкембак. Преди поне веднъж в седмицата ходеше да рита, беше малко по-добре положението, пак не ми харесваше шкембето но не беше както сега. Но се контузи много сериозно, разтегна адуктор или както се казва и вече и да иска не може да се натоварва прекалено без да се обади адуктора.Работата му е горе долу свързана с някакво движение, но не много.През вечер пие по 2-3 чаши бира и не мога да го убедя да я спре, казва че го отпуска. Намали яденето и спря сладкото, ама пустата бира много му е сладка. За фитнес дума да не става, не понасял фитнеси, предпочитал да бяга из гората. За съжаление той едновременно работи и учи и не му остава време си сили за спорт. Ние сме млади и не ми се приятно мъжът ми да е с такова шкембе все едно е бременен. Дори като идем на плаж и малко ме е срам. Иначе ръцете не са му дебели, краката и дупето до скоро бяха сравнително стегнати, и още не са зле, въпреки че спря спорта. Какво да правим, за да го свали тоя корем??

Коментари

1.   Неслучайно се нарича "бирено шкембе". Мисля, че имаш по-сериозен проблем, защото пиенето на бира всеки ден си е алкохолизъм. На него явно не му пречи, щом нищо не прави по въпроса. Иначе съм чела, че въртенето на обръч помага за стягане на корема, но трябва да го прави всеки ден поне по 15 минути. За съжаление няма вълшебни рецепти без полагане на усилия.

2.   Човекът учи и работи, но се пише за корема му.

3.   Мале, ужас си. Добре, че не съм на мястото на човека. Като не ти харесва, намирай си друг, на който да намираш кусури. Е*аси майката, всичко да е както на теб ти харесва, а? Сигурно имаш стрий някъде или някакъв друг кусур. Дано следващият те навре в кучи гъз и постоянно да ти соли, че правиш това или онова, което обичаш!

5.   Айде бе, номер едно - написала е, че човекът пие по 2-3 чаши бира през ден - алкохолик бил. Ей така си пишете, колкото да не заспите.

6.   Според мен ако беше с плочки темата щеше да е приятелят ми по цял ден седи във фитнеса и не работи.
Щом учи и работи не означава, че мързелив.

7.   Моят мъж беше 120 кила и също беше със шкембе. 37 г. бяхме заедно, много го обичах, но преди 3 м. почина от коронавируса, сега много плача за него и много ми липсва неговото шкембе. Пази си момчето, нищо че е със шкембе. Радвай му се, докато можеш.

8.   Само от заглавието може да се диагностицира - проблем в черния дроб, който, ще стигне до цироза и мъчителен край. Отделно бъбреците не работят добре, следват- подагра и камъни в тях.
Здравето е лична отговорност!
Дори и при лечение от лекари отговорноста и последиците са за вас!

9.   Пробиотици трябва да пие. Коремът се подува и след прием на антибиотици и с пробиотици се оправя. Вероятно ще се оправи и в неговия случай, въпреки бирата.

10.   Я не нападайте момичето! Т'ва, че тоя е мърляк и примдона, дето' "не понасял" фитнеси, никой не е виновен! Аз също работя и съм стедент. Да имам бирено шкембе? Не. Аре, пътя на такива, дето от работа - в леглото.

ДС, 21

12.   Кето (кетогенната) диетата!!!

14.   Като не ти е приятно си намери някой фитнес маняк с плочки и не мрънкай на човека. Постави се на негово място, ще ти хареса ли ако почне да мрънка, че имаш целулит и да ти гледа в устата кво ядеш/пиеш? Жена съм впрочем, а не дебел чичак както ще ме изкарате и тва поведение не е приемливо и той сто процента страда от твойто държание.

15.   7, разревах се, честно. Повече такива истински хора да има, от повърхностните и ограничени имаме много!

16.   Номер 15, на мен ми се плаче и за починалите и тези, които ще починат от ваксините, защото ваксинацията, на практика, става задължителна!

17.   За жалост, и аз като номер 8 си помислих моментално за асцит - усложнение при заболяване на черния дроб. Това е задържане на течности в коремната кухина. Имала съм. С диуретици и строга диета изхвърлих около 6 литра, отделно 4 литра ми източиха в болница. След като изхъврлих 10 литра течност, кантарът показа 45 кг при ръст 168 см, а преди това приличах на бременна в 9-ия месец. Постоянно пия диуретици и не ям солено заради този проблем, който е малката беда - голямата е черният дроб.
Момчето трябва на всяка цена да изследва чернодробни ензими и се опасявам, че ще му забранят и трите чашки бира. Дано не съм права!

19.   Мда, за съжаление и аз потвърждавам диагнозата, поставена от номерата 8 и 17.

Момчето задължително трябва да отиде на лекар да му прегледа черния дроб!

И след това трябва да си спазва диетата дълго и упорито.
В противен случай няма много дълго да те притеснява корема му, но пък за сметка на това ще хапнеш жито.

20.   А как се предвижва в е ежедневието? Може да си купи колело. Или пеш. Щом не е едър пък с това шкембе никак не е лицеприятно и разбирам авторката. Не казано да бъхти като анаболена бургаска батка във фитнеса, винаги може да се съчетае полезното с приятното. Или да замени калоричните вечери с плодове. Решения има много, но на чиляка явно нему пука как се чуства момичето до него. Ама, ако и тя беше някоя западнала, едва ли щеше да се премири с това.

Чингис Хан