Споделена история от Спорт и красота

Колко пъти в седмицата се тренира
Жена съм на 27.
От 16 януари правя упражнения за отслабване. Вече повече от месец без почивка. И усещам, че вече колената започнаха да ме болят. Мисля да почивам поне в неделя.
Как мислите.

Коментари

1.   Добро утро...

2.   Пробвай с два пъти седмично в непоследователни дни, например сряда и неделя.
И не си натоварвай коленете, докато те болят. Дори може да си вземеш няколко дни почивка, докато разминат.

3.   В началото, поне първите две седмици винаги е един ден да, един ден не. Чак след това можеш да добавиш още един ден и прогресивно.
Да те болят обаче определено коленете може да са няколко причини
Неправилно натоварване, здравословни причини т.н.
Разреди тренировките до 3- 4 пъти седмично.
При клекове НИКОГА коляното не трябва да минава пред стъпалото!!! Упражнения на 4 "крака" или на колене- има един трик: пробвай все едно коленете са ти стъпала или длани и ги "впиваш" в пода като съвсем леко, сантиметър или два преместваш тежестта напред без да товариш раменете ако си на 4.
За "табла" също без значение че, коленете са ти във въздуха, премествай тежеста 1 сантиметър напред, просто съвсем леко надигигни и отблъсни напред с пръстите на краката, а дланите все едно са нокти които впиваш в пода. Като стегнеш ръката нагоре, активираш мускули, тежестта поема цялата ръка, а не само китките.
Същото е и за краката. Винаги активни мускулите на целите крака.
Още един трик за "отнемане на тежест" на тялото и да не товариш излишно колене, китки т.н.
Като дръпнеш леко навътре и нагоре коремът отвътре(ще видиш включително как ти променя позата към по- правилна) активираш мускулите и там, ставаш по- лека, по- издръжлива.

4.   Момче на 18, тренирам отдавна и за скромния си опит ти казвам, че тренираш грешно. Всеки ден е твърде много, особено за човек който не е тренирал сериозно до сега. Аз тренирам 2 дни сериозно и един ден почивам, в смисъл, тренирам си 2 дни и един ден не тренирам или ако правя нещо са леки упражнения, разгрявки и вероятно разходка или тичам. Ьа да има резултати и за да не се натоварва тялото е добре да не прекаляваш с тренировките, защото само би си навредила вместо да си си от полза. Мускулите, костите и ставите трябва да почиват за да се развиват или в случая с костите и ставите - да не се износват, натоварват и поставят под голямо напрежение.

5.   Зависи колко си дебела. Колената могат да те болят ако си примерно сто кила и се кекерчиш.

Кардиото и упражненията трябва да са съобразени с тежестта на човек. А упражненията са ти само допълнение към режима, който главно се състои от яденето.

Без конкретика и детайли никой - нищо не може да ти каже.

Братан.

6.   Не че нещо, но дори професионалните спортисти не тренират всеки ден. Нали мускула трябва да се възстанови, освен че е въпрос на време да си преебеш ставите. Ползите от тренировки се образуват по време на възстановяване и почивка. Ти изобщо не даваш време на тялото си да се възстанови. И сън трябва като хората. Любители е най-добре да тренират 2 пъти седмично, макс. 3. Вече ако си много много напреднала и взимаш добавки за възстановяване, може и 4-5 пъти. Но това цял месец да не си почивала, си е пълно безумие, защото има точно обратния ефект.

7.   Разбира се, че спазвам диета. Спрях тестено и сладко и след 18.00 не ям.
До тук съм свалила 5 кг.
Просто по време на бременноста се отпуснах и качих над 20 кг.
Благодаря за бързите отговори.

8.   Авторке, оставям ти един канал "виртуален фитнес" на английски, същата има и и на испански макар че, не е задължително да знаеш който и да е от двата езика, достатъчно ясни са упражненията. Щом си и прясна родилка, по- добре да си имаш модел за напътствия в упражненията поне докато се понаучиш сама да преценяваш кога, коя част и доколко да товариш.
Ще напомня само пак нещо много важно: никога коленете при клекове да НЕ минават пред стъпалата! Идеалният вариант е коляното винаги да е над стъпалото, а бедрата паралелни на пода, все едно че, сядаш.
https://youtu.be/a1oeBOjEwj0

9.   Всеки ден е прекалено, дори бих казала нездравословно! Знам, че искаш бърз ефект, но е по-добре да си редовна и да имаш постоянство. Например през ден, или понеделник, сряда, петък

10.   Болката може и да е от неправилно изпълнение на упражнения. Гледай ако има сгъване на колене, коленете да се сгъват по посока пръсти на краката.
Ако клякаш или стоиш в столче, коленете да не минават напред пред пръстите.
И стягай корема.
Ако си пренапрегнала в коленете - почини си и наблегни на други упражнения (горна част, корем и т. н. ).
В дните, когато не тренираш, а искаш да си активна - може да правиш по-дълги разходки (10 000 крачки на ден примерно).