Споделена история от Спорт и красота

Асиметрично лице. С какъв доктор трябва да се свържа?
Здравейте ако някой е имал подобен проблем моля да сподели асимеретрята на моето лице е много дълеч от границите и се забелязва много силно. Ако някой е имал проблем и се е справил много моля да сподели! Също ако знаете с какъв доктор трябва да се свържа кажете. Моля редакторите да споделят темата ми защото ми е много важно и много бих искала да прочета вашите съвети.

Коментари

1.   Психолог?

2.   Няма напълно симетрични лица. Да, виждала съм хора с доста забележима асиметрия - в носа, в челюстта. Но това не ги прави грозни. Не казваш за какво точно става въпрос, но според мен ако има изобщо какво да се направи, пластичен хирург е единственият вариант. Не пречи да се консултираш. И все пак не де втелясвай излишно. Всеки си има кусури.

3.   Добре сега и аз имам същият проблем ама при мене асиметрията е малко над нормата.Не ги слушаи тези които ти викат да ходиш на психолог или на незнам си какво хората които ти ги казват тези работи го нямат тоя проблем не са минавали през трудностите и гадостите който ти потнасят тези проблеми в живота и не знаят какво е.Така сега незнам обаче на коя част от лицето ти е по силно изразена тази асиметрия междо другото се нарича hemifacial microsomia този проблем.Отиваш при лицево челюстнен хирург и му казваш ,че искаш 3д снимка на челюста за да може да види дали имаш отклонение от нормалното и колко е съответното отклонение.Има различни оперативни методи тично за този тип челюстни проблеми.Ако обаче проблема не е в челюста а примерно имаш асиметрични уши,клепачи,ноздри етк. ще трябва да се консултираш с пластичен хируг.И те съветвам да потърсиш някои в чужбина ако искаш оперативно да ги отстраниш тези проблеми и доктора да си свърши добре работата.

4.   1 по скоро психиатър, психолог няма да помогне!

5.   По принцип отклонение от симетричност, праволинейност, цилиндричност са инженерни термини за чертежи.Другото са глупости.

6.   Защо препоръчвате психилози и психиатри на момичето? Да, никое лице не е напълно симетрично, но при някои разликите може да са големи, може да има деформации и какво ли не. Нещо срамно ли е да иска да го оправи, психически лабилна ли е, че вижда нещо нередно в лицето си? ! Ако ще се чувства по-добре с "оправено" лице, кои сте вие да ѝ казвате, че не е наред един вид? Бас държа, че сте първите, които биха се подиграли на човек заради някакъв физически проблем. Гнусни сте.

Авторке, от какво е асиметрията? Ако е само визуален проблем, може да посетиш пластичен хирург за консултация. Той може да те посъветва и да каже дали има нужда от някакви по-сериозни интервенции. Ако се дължи на здравословен проблем, вече ще ти трябва друг специалист, но за това, предполагам, че най-добре ще те посъветва личен лекар. Не казваш да си болна от нещо, така че хирург, изглежда като по-подходящ избор.

7.   Мисля, че 3 е добър съвет, на мен ми хрумна невролог и рехабилитатор. Защото имам много млад приятел с лек инсулт, който получи асиметрия, тоест не му е вродена и много се подобри с упражнения. Бяха от рода на мимики, свирене с уста, такива неща. Има клипове с фейс йога за асиметрия в ютуб, той ми беше показал.
Другото, което може би може да помогне е естетичен дерматолог. Конкретно имам в предвид ботокс. Аз имам ботокс под носа. Беше ми комплекс, имам хубав нос, но когато се усмихнех слизаше надолу и ставах като баба яга. Ботоксът спира този мускул и носът ми сега не се движи, когато се усмихна. Имам приятелка, която по същия начин вече не се усмихва на криво. При нея промяната е поразителна, друг човек стана.

8.   И аз имам такова лице, вследствие на физическа травма на лицето в детството. За щастие, не всеки го забелязва, но на снимки личи доста...затова почти нямам снимки, не искам да се снимам. Не съм ходил на никакъв лекар, а вече съм на 23 и не знам може ли да се направи нещо, а и ме е страх от операции и подобни неща. Не знам...

9.   до номер 3 едното ми око е много по надолу от другото и се вижда много ясно единия ъгъл на устата ми е по надолу и едната ми вежда е по нагоре това е асиметрията и не е в допустими граници а е много силно изразена. ако има други варианти освен пластичен хирург моля споделете.

10.   до номер 6 не знам още дали е здравословен проблем скоро ще се свържа с невролог за да разбера.