Споделена история от Спорт и красота

Мъж на 30 с брекети, изглежда ли глупаво
Това е въпросът ми, дали изглежда смешно. Чувал съм някои дърти как се смеят и възмущават на хората след 25-30 кво си сложили в устата, явно се възприема, че са само за деца.

Коментари

1.   Не е възможно мъжкия пол да е толкова дълбоко комплексиран и несигурен в тази своя мъжественост, че да смята нещо като медицинска необходимост за слабост.

2.   Еми малко е смешно, но все пак зависи, на 30 има и доста младолики, изглеждащи като на около 20 xD

3.   Кое е глупавото? Че искаш правилно подредени зъби ли?

4.   В България нивото е такова. Излез от рамката и простотията.

5.   Напълно съгласна с номер 1 и 3. Няма нищо смешно в това да се грижиш за зъбите си, защото това не е само козметичен дефект, в по-късен етап неправилната подредба на зъбите често спомага за появата на кариеси и други проблеми в устната кухина. Ето аз например - ако не бях си сложила брекети, никога нямаше да отида на панорамна снимка и да разбера, че имам обърнати на 90 градуса мъдреци, които растат към корените на 7-мите зъби. Познай какво щеше да стане след време - инфектирани корени и опадали зъби. Имаш ли парите, смело давай напред! Първата седмица ужасно боли, но накрая на мен лично ми беше мъчно като си ги махнах и ми липсват. Без брекети съм от 8 месеца.
Колко ще ги носиш е строго индивидуално, моите се подредиха за 10 месеца, но държах да ги нося повече и стоях с тях 2 години и половина.
Не се впечатлявай от подобни коментари, ако има - по-добре с брекети на 30, отколкото с липсващи или изгнили зъби. Повечето хора в България нямат култура да се грижат за зъбите си (не е до пари, познавам и такива с пари и изгнили зъби).
Ж22

6.   По-важно е дали има полза. Моята зъболекарка ми каза, че подобно лечение е възможно до към 15-16 г. След това, не. Зъбите се връщат в първоначалното си състояние след сваляне на брекетите.

7.   Ти сериозно ли задаваш такъв въпрос?
Аз имам криви зъби, гоня 27 години. Обмислям да си сложа брекети и не ми пука от хорското мнение, единственото ми притеснение е, че ще трябва да ми извадят здрави зъби, за да има място за останалите, а не са ми толкова криви зъбите...
Майка ми си сложи брекети на 33 годишна възраст.

8.   Номер 6, това, което ти е казала зъболекарката е абсолютно невярно. Аз съм живият пример - сложих на 18, свалих брекетите на 21. За осем месеца няма ни най-малко разместване. Е, има една дребна, но много важма подробност. След свалянето на брекетите, лечението на кривите зъби НЕ Е приключило. Носят се шини за запазване на ефекта абсолютно всяка нощ. И ако си ги заебеш и не бъдеш постоянен - да, изкривяват се. :) Така че от теб си зависи дали на практика ще хвърлиш 3-5 хил лева в коша или ще бъдеш отговорен. :)
Авторе, проучи добре ортодонтите (хора, които само с подредба на зъби се занимават) и дават смело!
От номер 5

9.   Важното е ти да се харесваш и да се чувстваш добре, не трябва да се влияеш от хорското мнение! Няма нищо смешно в това да се погрижиш за усмивката си и да искаш да я подобриш. За пример мога да дам 100 кила, които си сложи брекети. Има и много други хора известни и неизвестни, които го правят. Щом искаш и имаш възможност го направи!