Споделена история от Спорт и красота

Защо всички мразят красивите жени?
Защо всички мразят красивите жени? Наричат ги " меркантилни", "
"курви", " тъпи?! Оттам идва " красива, но тъпа", и " жена- блондинка". Защото мъжете ги е яд, че не могат да имат красавиците, а жените се тресат от завист. Вижте колко хейт има само в Нета по известните красавици и поп-фолк певиците. Защо ли? Нима мислите, че грозните са по-свестни? Не. Просто не представляват " опастност". Тях пък ги обиждате, задето са грозни. Какво искате? И това малтретиране е само върху жените. Никой не хейти грозните или красивите момчета. Ми то обществото ни е такова - втълпява на красивите жени, че са кухи опаковки, и те почват да се възприемат като такива. Както е казано " човекът става, такъв за какъвто го мислиш". А и не виждам какво лошо има да си красива, поддържана, да си суетна, да се грижиш за външния си вид... Уж не гледаме външността, но само това гледаме , и съдим хората. Време е да спрем с глупави и кухи фрази като " Важна е личността, не външността" и тям подобни. Всеки се влюбва в лицето, не в личността, и това е нормално. Такива фрази ги измислят завистливите хора, факт. А и външността е прозорец към душата - щом някой има одухотворено лице и правилни черти, обикномвено е добър или умен човек, доказано е. Е, не всички красиви хора са умни и добри, и сред тях има гадини, както и сред не така красивите, все пак има красота и красота. Красотата е субективна, има сто вида красота, тя не универсална и еднотипна... Забелязала съм, че красивите момичета и жени става жертви на дискриминация, игнориране, завист, обиди и подигравки, както на работно място, така и извън него... и не разбирам защо. Само защото са красиви. Има едни двойни стандарти - хем всичко се върти около красотата, хем я зачерняме и осъждаме. Става объркване. Аз самата не съм красива, и понякога, мисля, че това е плюс. Пуснах темата, във връзка с една моя съученичка. Всички в класа я отбягват. Момчетата я наричат " луда", момичата - " кифла". А тя е красива, скромна, не обича да е център на внимание. Даскалите също не я харесват, пишат й ниски оценки, а един даже открито я сваля по много неприятен начин. Е, тя ли го е провокирала всичко това?? Слънчева е, позитивна, но какво получава! Ако е красива и мачка - е кучка, ако е красива и скромна - хайде, ние да я смачкаме, и да се успокоим. Това се получава. Явно затова красавиците са надменни, пък и си знаят цената. Да не говорим, че красивите жени масово стават жертва на сексуален тормоз, кибер тормоз. Да не мислите, че това е хубаво, да те тормозят сексуално. Едно е да те свалят много, това всяка жена го иска, друго е тормоза. А колко красавици стоят сами - ужас... Но наистина не разбирам... Хайде, жените виждат в красавицата заплаха... Но мъжете? Какво ви дава правото? Ужас! Гледайте филмът " Малена" - там всичко е много добре показано. И целият тормоз идва от мъжете във филма, не от жените, впрочем, а повечето хора си мислят, че жените я тормозеха, не. Не са разбрали правилно филма. Жените я тормозеха, да, но това беше заради мъжкото поведение, пък и нито един мъж не я защити. И забележете - цялата неприязън към красивите жени идва не от жените, а от мъжете - те измислят епитети, вицове и т.н. Това е , защото възприемат красавицата като опаковка, и защото се страхуват от нея. Боят се от красотата й, и трябва да я унищожат. Можете и да поспорите с мен, но това е факт, аз го усещам така поне. Жените пък директно злобеят. И не, не е защото мъжете ще ги отхвърлят - а защото искат ТЕ ДА СА НАЙ-НАЙ, и хоп- изведнъж се появява някоя, която ги засенчва. Има и друго - забелязала съм, че т.нар. "мъжки момичета" най-много лицемерничат, мразят женския пол и оплюват красивите жени, особено пък лесбийките. Разбира се, не искам да обобщавам, хейтя или да се надъхвам! Всичко до тук са мои наблюдения, усещания и размисли. А пък да е красива, умна и ДОБРА и СКРОМНА - леле, направо ще я разкъсат хората. Ето това момиче, тя ходи с бедни дрехи, защото няма пари. И затова я нападат, сякаш е виновна. Е, къде е меркантилността й? Заслужила ли е всичко? Аз я защитавам, доколкото мога. А после лайкваме лицемерно тъпи фразички във Фейсбук. Брр... Кога една жена е казала на друга, че е красива? Никога! Езика й няма да се обърне, ха-ха. :) Преди се дразнех, че не съм красива, обаче сега, като се замисля - има ужасни негативи... И не мисля, че красавиците са щастливи... Вижте колко известни красавици останаха без мъже, или мъжете им изневериха, или ги заместиха с разни грозотии... Което, пък, хептен не разбирам! Значи, излиза, че мъжете и момчетата не харесват жената заради излъчването й, а заради характера, и то най-вече, заради някои " негативни страни от характера". Кофти... Та защо е целия мой пост? Опитвам се да разбера някои неща, вие ми дайте отговори... И призовавам: ДА СПРЕМ ДА ТОРМОЗИМ КРАСИВИТЕ ЖЕНИ!( Или пък да ги поставяме на пиедестал, та по-невзрачните да се комплексират, също! И това не е редно.).

Да спрем да МРАЗИМ красивите жени!

П.С: И много се дразня, като някой ми каже: " Виж колко е красива Анджелина, или Дженифър..." Или която и да е. Защото, ако в реалния живот ни се появи някоя Джен или Анджи, на нищо ще я направим... ако има добър характер, разбира се...

Ж., 15 г.

Коментари

1.   Я пак, я пак? Никой не хейтвал грозните или красивите момчета? Да видим:

1. ако си грозен, доста вероятно си нямал гадже. Тогава "на тоя нещо му е сбъркано, за да не го искат жените". Ако не си правил и секс, тогава "тоя е като дете - на всичко трябва да го уча". Ако си и притеснителен, като нищо ще бъдеш обявен за откачалка или дори преследвач от хора, които не различават банан от закачалка. Пак същите вероятно ще бъдат ползвани за разни неща, но няма да получат право на сериозна връзка, защото си търсите някой по-изтупан, по-наперен, с по-ярка перушина, казано на разбираем птичи жаргон.

2. ако си красив, вероятно си имал доста възможности. Ако си ги ползвал, "курварин". Ако не си, "тоя да не е нещо мека китка, а". Отделно заради Теоремата на Лисугин относно киселото грозде /хареса ми да го оформя по-научно/ е доста вероятно да те обявят за курвар и какво ли още не. Ако имаш някакво самочувствие, вероятно си "надувка без покритие". Отделно като красив обществото те обгрижва и е лесно да си повярваш, да вдигнеш критериите и накрая да останеш сам - всеки го е страх от теб, а ти елиминираш храбреците. В резултат "тоя сигурно е сбъркан нещо /връщаме се на точка едно/". А междувременно ще бъдеш "капризен", "превземка" и "нищо работа" според Ближните.

Та пак ми кажи, че не ги хейтили! Колкото до красивите жени - масов хейт няма. Има справедлива оценка и 30% хейт. Хайде да не се правим, че не познаваме красавици! Брал съм им гайлето и на тях! А фактът, че за теб "красива, но тъпа" и лафа за блондинките са хейт говорят, че ти се иска красивите да са и умни, защото как така да са само едното? Ами познай! Господ като дава красота, решава да ореже другото, за да може да си намерят мъж/жена. Колко комбинации от грозен и красива си виждала? Грозният е умен, тя го докарва на вид - средностатистически покриват норматива. Но не пречи да си вярваме, че щом си красив, вероятно си и умен. Един познат е богат и разправя, че богатите били умни. Скъсах се от смях като го чух - понеже има пари, го е яд, че изостава някъде. А пичът мисли, че Мадагаскар е измислена локация за нуждите на анимацията. И ако го питаш какво е атом, ще каже "нещо, което го копат в мини и го носят в атомните централи".

Та и тук така - като сме красиви, трябва да сме и умни. Никъде няма такова изискване - напълно възможно е да си нимфа отвън, но куха лейка вътре. Познавам доста такива. Вероятно всеки тук е виждал поне две такива, за да не ви товаря с изисквания откъм бройка, защото може и повече да познавате.

Извод: авторката е красива и държи да получи всичко хубаво, защото не може да е само красива. Радвай се на красотата, драга! Нея я имаш, останалото е за тези, които имат нужда. Ти и без мозък ще се оправиш /за модел не е нужно да си гений/, та какво остава с наличния, който вероятно все пак е на някакво ниво. Поне можеш да пишеш. Малко ли е?Няма да бъдеш като чичко Айнщайн, но пък виж се! Щяла тема написа! Е, вярно, че съдържанието ѝ е леко притеснително, но я написа сама!

2.   Не е омраза, а дразнене за това, че повечето са комплексирани до безумие и дори в моменти, в които нямаш грам задни мисли, а се опитваш да комуникираш нормално - било то в работа, университет, сред обща компания, в заведение... Получаваш комплексарско отношение и неприязън. Жените в България просто не знаят кога как да се държат и нямат никакво поведение.

И не, не е хейт и не е да не съм бил с красиви жени, просто ги подбирам, защото не ме кефят смотани хора като цяло.

3.   Номер 1, ти обърна ли внимание, че авторката се представя за 15 годишна. Този текст не е на 15 годишна, нито разсъжденията й са на 15г. тийнейджърка.
Авторке на 15 какъв опит имаш за да си стигнала до такива заключения: "Защо всички мразят красивите жени". Погледнато от мъжка гледна точка никой мъж не мрази красивите жени. Защо да ги мрази, те са удоволствие за очите на мъжете. Обикновения мъж не си мисли, че щом една жена е красива той трябва да я има, не, той просто и се наслаждава визуално. Но виж обикновените жени със сигурност мразят /или поне завиждат на/ красивите жени, защото красивите жени засенчват обикновено изглеждащите жени. Ти самата каза, че ти не си красива и на мен ми се струва, че ти самата мразиш красивите жени. Вие обикновените жени сте много уязвими когато мъжете се заглеждат по красивите жени. Самочувствието ви пада много ниско ако около вас има красиви жени и очите на мъжете са винаги насочени към тях. Това е ваш проблем, не на мъжете.

4.   Моите наблюдения са съвсем различни и говоря за естествено красиви момичета, а не за набуханите с филъри мумии от Планета. Не само че не ги мразят, ами им се въргалят в краката, влачат се по корем и и стоят на челна стойка само и само някоя от хубавиците да им обърне внимание. И мъже, и жени. В момента външният вид е превърнат в основното и най-важно качество на жената (то винаги си е било така, но с напредването на хирургията, вече съвсем побесняхме). Мъжете искат да са с тях, жените искат да са като тях. Да, със сигурност има и завист, но е пренебрежимо количество на фона на цялото поклонничество. Всеизвестен факт е, че животът е по-лесен за красивите хора. Нямаше да е така, ако имаше толкова омраза и завист.

5.   1) никой не мрази красвите жени. Виж някои им завиждат, най-вече - други жени.
2) всяка жена се мисли за невероятна красавица, но 80% имат грешна самооценка
3) като повечето жени, си силно комплексирана и светът ти е виновен, та затова се оприличаваш на някаква си категория "красавици", за да се изживяваш като жертва.
4) Даже изглежда не си жена, а просто пубер. На тая възраст е по-добре да четеш, а не да пишеш... Жената колко е красива се разбира след 25. Иначе всяко младо момиче е привлекателно, така както и всеки мъж с пари и популярност...

6.   Дори не прочетох историята. Само видях, че си на 15 години. Смях в залата. Седни да учиш, а не философствай излишно, смешно е.

7.   И какво толкова, че е на 15? Какво пречи на един 15 годишен тийнейджър да "се осъзнае" по-раничко? Защо всички трябва сега в коментарите да я нападате и едва ли не - нямала право да пише, защото не е достатъчно "възрастна, мъдра" или там каквото?
Ей, другите сме големи разбирачи, децата (или тийнейджърите) трябва да мълчат и да слушат, и да се учат от възрастните......Нека има свобода на словото, в демократична държава сме! :) (малко майтап за свежест)......
До авторката: Независимо дали си на 15, 25 или пък на 75 можеш да изказваш мнението си, така че - don`t worry be happy! ;D
....Ако на някой му се чете още от моя коментар.....няма повече, че станА ОБЕД вече! :)

8.   А защо никой не спомена за известните лица от екрана? Ани Салич, Миролюба Бенатова, Генка Шикерова, Галя Щърбева, Ани Цолова, Светла Петрова, Даниела Тренчева, Люба Кулезич, Клара Маринова (лека й пръст), Добромира Чешмеджиева, Весела Смилец-дами, утвърдили се във времето не само със своята красота, но и със своя професионализъм, които помня от много години! Защо никой не се сеща за тях? Те също са известни

9.   Авторката - благодаря на последния коментар, евала. Супер си. Останалите ги подминах, още едно потвърждение на думите ми. Хейт. Хаха. ;) Хубав ден. D
Dont worry

10.   Не мисля, че може жена да се сложи под общ знаменател. Аз имам късмета да имам доста добра външност, но никога не съм разчитала на нея. Интелектуалното винаги е било по-важно за мен. Коментарите, които са стигали до мен са че съм хубава и умна, хората ме уважават. Важно е и как се представяш пред света - жената трябва да е добра, да се облича по-прибрано, да няма деколтета, голи бедра и пошлост. Ако имаш хубаво тяло, то ще си личи и под дънки и тениска. Жената трябва да е обрана, спокойна, уверена, домакиня, майка, да може да реагира във всяка ситуация, да може да разговаря на всякакви теми.
Тези нарицателни си ги чувала за жени от типа на плеймейтките, които са пошли, голи и евтини с мозък на птиче.

11.   Не знам дали всички мразят красавиците, но повечето жени определено ни мразят. Аз съм една красива 30 годишна жена. Никога не съм имала приятелки. НИКОГА! Мога да кажа, че в гимназията имах съученички които смятах за приятелки, но те всъщност ме мразеха. Пролича си по време на някои неприятни за мен ситуации, в които те ме уязвиха още повече, вместо да ми помогнат като приятелки. На практика всички в класа ми ме ненавиждаха. И до ден днешен 12 години след завършването, не са ме поканили на нито едно събиране на випуска, макар те да се събират всяка година. Дори и преди да завършим, при събиранията в края на учебната година също не ме канеха на организираното от тях празненство. Оттогава почти се отказах да създавам приятелства. Известно време след като завърших се опитах отново да създам приятелство с жена и се случи абсолютно същото. Установих, че няма смисъл да се опитвам да се сприятелявам с жени, защото повечето жени изобщо не искат за приятелка красивата жена. Отказах се да имам приятелки. Страх ги е че можем да им откраднем мъжете(не че ме интересуват мъжете им), не искат да ги засенчваме на снимките. Просто ни мразят, не ни искат покрай себе си.
Колежките ми също ме мразят. Изгониха ме от първата ми работа по много коварен начин. Във втората беше на път да се случи същото и аз сама си напуснах. Не исках да ги търпя, но се погрижих шефа да разбере защо всъщност напускам. А той ми влезе в положение. На практика излиза, че краивата жена може да бъде приятелка само с друга красива жена, но тук се сблъскваме с нов проблем, защото красивите жени не се срещат често, малка е вероятността да се намерим с друга красавица, за да сме приятелки една на друга, макар че имам контакт с такова момиче също красиво, но живее далеч от мен. Нея мога да я нарека ЕДИНСТВЕНАТА МИ ПРИЯТЕЛКА, но за съжаление не се виждаме често.
От друга страна, мъжете също ни мразят, но те в повечето случаи ни намразват, когато ги отрежем. когато не откликнем на флирта им. И тогава тези наши ухажори, се превръщат в мъжки вариант на същите тези по невзрачни жени които ни мразят и ни правят мръсно. Или иначе казано красивите жени са прецакани. Красивата жена е орисана да е сама и самотна. Не само едното или само другото, а и двете- и сама и самотна. Без приятелки жени, без приятели мъже, без да има с кого да си поговорят приятелски, да сподели нещо, да поиска съвет или помощ. Положението с красивите мъже е на практика същото, само че там е по-леко, защото все пак мъжът си е мъж, но в случая е красив, по-силен е и може да се бори с живота. Но красивата жена все пак си е жена и е слаба....Красивите хора са прецакани.
Ж. 30 години, с руса коса и сини очи!

12.   Не знам дали всички мразят красавиците, но повечето жени определено ни мразят. Аз съм една красива 30 годишна жена. Никога не съм имала приятелки. НИКОГА! Мога да кажа, че в гимназията имах съученички които смятах за приятелки, но те всъщност ме мразеха. Пролича си по време на някои неприятни за мен ситуации, в които те ме уязвиха още повече, вместо да ми помогнат като приятелки. На практика всички в класа ми ме ненавиждаха. И до ден днешен 12 години след завършването, не са ме поканили на нито едно събиране на випуска, макар те да се събират всяка година. Дори и преди да завършим, при събиранията в края на учебната година също не ме канеха на организираното от тях празненство. Оттогава почти се отказах да създавам приятелства. Известно време след като завърших се опитах отново да създам приятелство с жена и се случи абсолютно същото. Установих, че няма смисъл да се опитвам да се сприятелявам с жени, защото повечето жени изобщо не искат за приятелка красивата жена. Отказах се да имам приятелки. Страх ги е че можем да им откраднем мъжете(не че ме интересуват мъжете им), не искат да ги засенчваме на снимките. Просто ни мразят, не ни искат покрай себе си.
Колежките ми също ме мразят. Изгониха ме от първата ми работа по много коварен начин. Във втората беше на път да се случи същото и аз сама си напуснах. Не исках да ги търпя, но се погрижих шефа да разбере защо всъщност напускам. А той ми влезе в положение. На практика излиза, че краивата жена може да бъде приятелка само с друга красива жена, но тук се сблъскваме с нов проблем, защото красивите жени не се срещат често, малка е вероятността да се намерим с друга красавица, за да сме приятелки една на друга, макар че имам контакт с такова момиче също красиво, но живее далеч от мен. Нея мога да я нарека ЕДИНСТВЕНАТА МИ ПРИЯТЕЛКА, но за съжаление не се виждаме често.
От друга страна, мъжете също ни мразят, но те в повечето случаи ни намразват, когато ги отрежем. когато не откликнем на флирта им. И тогава тези наши ухажори, се превръщат в мъжки вариант на същите тези по невзрачни жени които ни мразят и ни правят мръсно. Или иначе казано красивите жени са прецакани. Красивата жена е орисана да е сама и самотна. Не само едното или само другото, а и двете- и сама и самотна. Без приятелки жени, без приятели мъже, без да има с кого да си поговорят приятелски, да сподели нещо, да поиска съвет или помощ. Положението с красивите мъже е на практика същото, само че там е по-леко, защото все пак мъжът си е мъж, но в случая е красив, по-силен е и може да се бори с живота. Но красивата жена все пак си е жена и е слаба.... Красивите хора са прецакани.
Ж. 30 години, с руса коса и сини очи!

13.   Коментар номер 9 (Авторката): Недей така говори, моля те! Аз не те хейтя, моля, прочети ми коментара, номер 7 е! :D Моля те! :D Не че съм обидчива, но просто, както са казали хората - не слагай всички под общ знаменател (или числител! ) :D... Благодаряяяяя тииии! :D

И на всички други, които пропуснаха възможността да й се накарат и едва ли не вече да я бият! Свястно момиче си, според мене! :)

14.   Красивата жена е мразена само от други жени и то защото привлича повече внимание, а всяка жена страда за такова. Хубавите жени винаги са харесвани от мъжете , но не и от слабите мъже , които нищо не могат да и предложат и те са тези , които я наричат курва, долна и т.н

15.   Мъжете с ниско самочувствие и самооценка не биха искали, а и не биха могли да бъдат с истински красива и привлекателна жена. За него тя винаги ще е желана и оглеждана от други мъже и той вместо да се радва и да се гордее, ще я ограничава и смазва заради собствените си комплекси. Същите тези м*же правят скандали, че си с къса рокля или грим. От такива БЯГАЙТЕ. Не говоря за крайна суета, говоря за абсолютно нормална поддръжка на жена в 21 век. Поддържан маникюр, прилична ежедневна прическа и тоалет и нормален nude грим - те от това се плашат, какво остава за някоя натокана мадама с по-разкрепостен стил на обличане. То от там идват и проблемите във връзките, а именно най-главния такъв: ревността. Ревнуват, пардон, обсебват* (защото ревност и обсебване са различни неща), мъжете, които са неуверени в себе си. Той не се съсредоточава върху това, което има и да го оценява, той се фокусира само върху ДРУГИТЕ мъже, които могат да я откраднат! Защото е красива!? Ако те напусне заради друг, или не си я третирал добре, или просто не е била правилната за теб. И ще намериш друга, по-добра за теб.
Моят мъж ме ревнува, а аз изобщо не мисля, че съм невероятна красавица, просто той го мисли и затова ревнува. Понякога ми казва ей, за кого се гласиш така? отговарям "За мен си! Само и единствено заради себе си, за да се чувствам красива в кожата си." но неговото са закачки и се смеем, докато има помяри, които ще ти изхвърлят козметиката, която е по-скъпа от целия му гардероб и ще ти заявят, че няма да ходиш никъде така? Дами, БЯГАЙТЕ с триста от такива комплексари.

16.   15, това важи и за хубавите мъже, именно поради тази причина се занимават с тези комплексари, за които споменаваш. Всяка си мисли, че няма да задържи интелигентен и привлекателен мъж, и тича към въпросните комплексари. Напротив, напротив жените излизат предимно с хиперболизиращи всичко типажи(лъжци). Навсякъде цвърчат, че не им е приятно да се движат с манипулатори, а точно с такива се движат.

17.   Не можах да прочета цялото запитване, но определено не съм съгласна, че хората мразят красивите жени - точно обратното! Красивите хора привличат, хората обичат да си говорят с тях. Все едно да кажеш, че хората мразят красивата природа - няма как. Всичко красиво привлича.

Подозирам, че под "красиви" имаш предвид "плеймейт стил" - за съжаление наистина са тъпи, но то и няма как... Представете си как, докато ѝ кърдят косата, чете учебник по ядрена физика... Избирайки този начин на живот, жертваш интелекта, не може и двете.

Но природната красота, съчетана с чувство за хумор, емоционална интелигентност и прилична обща култура - това е жена, която всеки би искал за събеседник!

18.   Просто е.
Красивите жени обикновено са красиви от малки. Когато получаваш внимание и други неща още от 14-15 годишна възраст, без да полагаш особени усилия, като цяло не виждаш особен смисъл да се развиваш емоционално и интелектуално. Факт. Затова са тъпи. Не че нямат възможност, просто живота им дава всичко наготово и без да си дават зор да напредват интелектуално. Достатъчно е малко красота, малко женска манипулация и всичко се нарежда.
Красиви жени, колкото и да си мислите че сте умни, нямате никаква идея какви усилия и способности трябва да има един обикновен човек (жена или мъж, но по-скоро мъж), за да постигне и наполовина тези облаги които имате вие, заради вашите гени. Затова получавате омраза - не сте заслужили това което имате с труд и умения, полезни за останалите.

19.   Аз съм 12, пиша до 18. Драга, да ти кажа, нищо не съм получила наготово въпреки, че съм красавица. Дори напротив, винаги ме мислят за тъпа, бездарна и несериозна, и трябва с двойно повече усилия да доказвам професионалните си качества и да докажа, че съм нещо повече от красива кукла и мога да работя и нещо друго освен манекенка. Доста си опростила нещата. Но повечето хора сте точно такива, мислите си че ние красавиците получаваме всичко наготово и ни дискриминирате и дискредитирате допълнително, а това влошава още повече вече деликатната и трудна ситуация в която сме.

20.   До 18 - Демек - обикновенните хора мразат тези, които изглеждат по-добре от тях, защото не си давали толкова зор? Та това е отвратително. Жалки хора!

21.   Абсолютно съм съгласна с номер 12 и още повече с това, което пише под коментар 19. Имам сходен опит с номер 12 и доста често подценяват уменията ми заради външния вид. Трябва да се труда повече, за да докяза, че видиш ли не съм проста, въпреки, че съм хубава.
Жените умират от злоба и завист, мъжете също и разбира се стават още по не уверени. Хващат се с възможно най-се плата, защото видиш ли като е красива тя е "курва" или всички я гледат и шанса да е откраднат е по-висок. Това лично ми го каза очи в очи един приятел, който е красавец, но се хвана с грозновата мадама. Доста дълго се чудих защо, накрая той сам ми даде отговор.
Общо взето да успокоят малко топката. Никой няма да им вземе мъжете, защото тях и без това ги е страх, така че за вас са си.
Така, че авторкв не си мисли, че да си красавице е много лесно, а пък ако имаш и акъл тогава да видиш колко е трудно...

22.   Въпреки че винаги са ми завиждали за външния вид, поддръжката му ми е коствала доста спортни тренировки, вярно е, че някои физически дадености не се постигат със спорт, но всеки трябва да се стреми да извлече максимума от собственото си тялото, може би само тогава няма да завижда. Хубавата външност винаги дава предимство, но трябва да бъде подплатена и с добро вътрешно съдържание.
Хората са го казали - "По дрехите посрещат, по ума изпращат".
Имах и една хубава приятелка, но много завистлива. Не знам защо ми завиждаше, може би имаше комплекси от това, че има малък бюст, но доста мизерии ми направи, така че и само с хубава приятелка не става. Най-добрата ми приятелка е пълничка, симпатична, но много интелигентна и никога-никога не съм усещала завист от нейна страна.

23.   Драги красиви дами (или момичета). Бидейки дами, често говорите в множествено число за всички жени. За съжаление, всяка от вас си е индивидуален случай и не може да правите заключения на общо основание.
Та като казах това, на въпроса - мнозинството от вас след 30-35 вече няма да сте толкова свежи и красиви. Тогава ще си проличи всъщност до колко сте умни. Просто хората (и мъже и жени) вече няма да се разсейват от красотата ви и ще разчитат да покажете наистина някакви качества. Ще ви оценяват единствено по този критерий.
Ако след 35 рязко се окажете без приятели и без добра работа, значи не сте си давали толкова зор, колкото твърдите.
Като чета обаче горните постове на неземни красавици, виновни ще са всички други хора и тяхната завист.
Както се казва - сития на гладния не вярва. Дерзайте.

24.   Напълно споделям написаното от номера 16, 17, 18, 22 и 23.
Ако някоя жена си мисли, че е "наказана" с физическа красота, значи си няма ни най-малка представа какво им е на некрасивите жени и как цял живот страдат несъизмеримо повече при общуването си с хората, най-вече с мъжете, както и при всичките получавани откази за работа. Нещо повече - некрасивите жени често биват косвено обиждани и с това, че много хора извръщат поглед от тях и гледат в друга посока дори и при обикновено разминаване на улицата. Чувал съм и много злобарки с красива опаковка да сипят подигравки зад гърба на некрасиви жени. Тогава още повече изпъква доколко грозна може да е една жена, независимо колко лъскава опаковка има. Познавам и красиви жени, които са били предавани от своите също красиви "приятелки", които са им завиждали за нещо.
Не казвам, че и сред некрасивите жени няма някои завиждащи, но съвсем не мога да се съглася с авторката и с някои други мнения, в които се твърди колко бил тежък животът на красивата жена. Напротив, пред нея с лекота се отварят почти всички врати, които за другите жени са недостъпни. Повечето красиви жени получават тонове внимание, усмивки, безплатни услуги (най-вече от страна на мъже), предимства пред останалите и какво ли още не.

- Кифлоприземител

25.   Аз съм 19 пиша до 24. Единствените неща за които красотата отваря врати и ни улеснява са:
- търсенето на жилище под наем
- покупката на автомобил или някакви други движими имущества
- вземането на кредит
При абсолютно всичко останало красотата ни пречи. Но и ти не вярваш. Повечето хора винаги изопачавате нещата, направо да степен в която да представите ги така сякаш трябва да бъдем убити само заради това, че сме се родили красиви. Готови сте да ни очистите! Жиотът ни е тежък, а ти умишлено лъжеш че е лек и ние още повече се капсулираме и усамотяваме, защото заради мнения като твоето издевателствата и ограниченията над нас се увеличават.

26.   Явно всички красиви жени са се събрали да пишат в този форум. Много е странно това. По улиците рядко можеш да видиш красавица ( може би 1 на 100 хил. да е такава), обаче всичките са тук събрани в тоя форум и ние останалите им завиждаме ;)))
Лично аз съм виждала на живо само една изумително красива жена и то на летището във Венецуела - не можех да откъсна поглед от нея...
Девойки, не сте красиви, а чаровни като почти всяка по- млада и свежа жена. Красива е Анджелина Джоли или Моника Белучи.... вие сте обикновенни към симпатични до приятни на вид! Не се надценявайте, само вие си въобразявате, че сте красавици! И на мен доста мъже са ми казвали, че съм красива, но аз не се имам за такава. Красотата е в очите на гледащия, както знаете! Влюбен е във вас и му изглеждате красива, обаче това не означава, че и за останалите сте такава.
Айде малко по-малко самочувствие и повече мисъл.
И да добавя, аз имам приятели и от двата пола. Обичам си много приятелките (и тези с по-атрактивен външен вид и по-скромните такива). Не им завиждам, нито те на мен.