Споделена история от Спорт и красота

Кростренажора ще ми помогне ли?
Жена на 27 съм. Бях писала скоро тема но имам още питане. Оня ден си купих кростренажор и почетох доста за него, но искам да прочета още мнения.
Ще ми помогне ли да отслабна (разбира се спазвам и хранителен режин, като съм спряла сладко, тестено и след 19. 00 не ям. )
В бг мама прочетох че на по трудна степен краката ставали големи а на 1- ва степен се отслабвало.. хмм.
Аз пък точно обратното правя, тренирам на най- трудната степен за да се натоварвам повече и ефекта да е по голям.
Наистина ли според вас краката стават по големи?
И нормално ли е да тренирам по час на ден и да ми изписва едва 150 калории, при положение, че ставам вир вода

Коментари

1.   За отслабване се върти на най-ниската степен. За калорииите не си написала на каква скорост въртиш. Ако въртиш едвам едвам и 2 часа да тренираш пак може да са малко изгорените калории.

2.   Да, кростренажорът (кардио) ще ти помогне да отслабнеш и то доста.

Не, няма да ти станат краката по-големи, това е пълен мит. Ако те е страх да не заприличаш на оня големия и зелен от Отмъстителите - това просто няма как да стане. Не и от кростренажор. Не и ако не взимаш нарочно протеинови добавки. Ако така се трупаха мускули, батките във фитнеса щяха да са залепени на кростренажорите нон-стоп.

Да не ти пука какво показва уредът с тия 150 калории. Никога не е вярно това. Уредът няма как да знае колко тежиш, колко ти е мускулната маса и дори каква трудност си избрала, а само колко пъти си завъртяла диска. И не забравяй, че колкото и калории да си изгорила по време на упражнението, тялото ти продължава да ги гори дори и след това. И това няма как да го сметне уредът.

Освен ако не е някакъв професионален за десетки хиляди левове, но нещо се съмнявам че си си взела такъв.

3.   Може ли да напишеш колко тежи кростренажора. Аз искам да си поръчам, обаче нямам асансьор и няма кой да ми помогне с качването по стълбите. Какъв модел си взе и колко струваше? Благодаря много!

4.   Кростренажора е 30 кг моя струва 520 лв от емаг. Но абсурд е да се справиш сама и да го качиш по стълбите. Освен всичко друго ти го карат разглобен.

Авторката.

5.   И аз имам кростренажор. Отслабнах с него 10 кг без да пазя диета. Първо започнах с най-ниското ниво, постепенно ги увеличавах, но съм до средното. Важното е да тренираш редовно и често. И аз съм без асаньор и го доставиха разглобен. Но платих на един съсед майстор да го сглоби. Не се надуват краката, а обратното - отслабват и се стягат.

6.   2 съм, и искам да добавя няколко точки за "големите крака" (предполагам, че те е страх да не станат прекалено мускулести):

1. Ако не си тренирала досега, ще има натрупване на мускулна маса. Това е съвсем нормална реакция на тялото, да се адаптира спрямо натоварването. Задължителна стъпка е в спорта, ако искаш да имаш дълготрайни и качествени резултати и най-вече да си успешна в отслабването.
2. Цената от 520 лв звучи много на пръв поглед, но е нисък клас кростренажор. Пак ще ти свърши идеална работа обаче, и това мога да го кажа от личен опит, закупил по-евтин кростренажор от твоя навремето. Но... точно заради ниския клас, трудността му е абсолютно относителна. Мога да ти гарантирам, че колкото и трудно да ти е в момента, след 2 месеца оптимални тренировки ще я усещаш по съвсем различен начин.
3. 1 кг мускули са доста по-гъсти от 1 кг мазнини. Представи си го така - ако дадено тегло мазнини заема обема на един грейпфрут, същото тегло мускули ще заема обема на една мандарина. Дори в напълно хипотетичен (и невъзможен) сценарий, където трупането на мускули = губенето на мазнини, дори тогава ще изглеждаш по-слаба и по-стегната. Така че не гледай само кантара, ами си мери обиколките и си изчислявай процента мазнини.
4. Наистина искам да повторя, че не се става хълк от кардио. ОСОБЕНО докато отслабваш. И аз съм чел адски много по темата, а като мъж имам интерес и от двете. Диетите за отслабване и трупане на мускули са различни. Упражненията също са различни, за мускули наблягаш на силови упражнения и повторения до отказ, водещо до хипертрофия, докато за отслабване (и тонус като цяло) - целта е да достигнеш форма, в която поддържаш пулс над определен праг за определено време.
5. Неизбежно ще достигнеш плато, рано или късно, а според мен - след 2 месеца. Ще го разбереш на кантара. Тогава ще е време да смениш от 1 час бъхтене на 30 минути HIIT тренировки.

7.   Много благодаря на номер 2 за отделеното време. Успокои ме много и ме стимулира още повече.
За сега се чувствам много добре и се надявам скоро да се похваля с добри резултати. :)

Авторката.